Zaloguj się do konta

Ratujmy Radomkę

utworzono: 2011/08/11 11:35
2waga

W niedzielę byłem w Jedlińsku nad Radomką. Zamiast odpoczynku doznałem szoku. Piękną rzekę koparka przerobiła na kanał ściekowy. Równając oba brzegi pozbawiono naturalnego schronienia dla ryb.Wycięto wszystkie nadbrzeżne krzewy.To dla rzeki katastrofa.Sama się obroni, ale za jakieś 50 lat. Koparka aktualnie tam pracuje.Kto może, niech to obejrzy,wystarczy wjechać w Jedlińsku na stary most po dawnej 7-ce. My mierzymy,ważymy i zapisujemy każdą złowioną rybkę, a tam niszczy się bezkarnie cały rybostan rzeki. Dlaczego nie ma tam straży rybackiej? Dlaczego nie ma protestujących wędkarzy? Co robi PZW? Gdzie są "zieloni"-bronią tylko żab? Błagam wszystkich wrażliwych ludzi- brońmy Radomki bo zrobią z niej ściek aż do ujścia.

[2011-08-11 11:35]

Też to widziałem, szok ale naiwiększym szokiem dla mnie była rozmowa 

z kierownikiem tych robót.

Mają tak wszystko wyrównać do samego DOMANIOWA !!!

[2011-08-11 12:47]

Lukasz195

może byśmy urządzili jakiś protest zbiorowy ze wszystkich kół w Radomiu i niedaleko niego w celu zaprzestania "prac" a raczej niszczeniu rzeki ja tam byłem wczoraj i się prawie popłakałem i właśnie gdzie są ci wszyscy ekolodzy obrońcy rzek itd. w ww i wś to każdy gębą kłapie ale jak co do czego przyjdzie to umywają od wszystkiego ręce bo co ich tam obchodzi "jakaś tam Radomka" są ważniejsze i większe rzeki od jakiegoś ścieku płynącego niedaleko jedlińska po prostu jest to żenujące  [2011-08-18 00:13]

withanight88

Wybierzcie się do swoich kół i zapytajcie prezesików co sądzą na ten temat. [2011-08-18 08:23]

Lukasz195

jak będę jechał na ryby to pójdę sobie do mojego koła zrobić zakupy i zapytam co tam się k***a dzieje !!!!! [2011-08-18 12:12]

bednar14

Nie wydaje mi się żeby aż do samego Domaniowa mieli tak zrobić jak zrobili w Jedlińsku ale jezeli to będzie prawda to trzeba urządzić jakiś protest....jak będzie ktoś miał jakieś nowe informacje to niech jak najprędzej tu je wpisuje im wcześniej tym lepiej.
[2011-08-20 11:39]

bluehornetwiktor-badowski A jednak stało się.
Proponuję oprotestować decyzję WZMiUW oraz wydziału ochrony środowiska.
Czy jest na tym forum ktokolwiek, kto ma doświadczenie w tego typu sprawach i byłby w stanie doradzić co możemy zrobić?
Mi na szybko przychodzą do głowy następujące pomysły, kolejność przypadkowa:
-Wysyłanie listów protestacyjnych do mazowieckich polityków, szczególnie tych którzy twierdzą że sprawy ochrony środowiska nie są im obce (można to sprawdzić na stronach sejmowych). Najpierw wypada jednak nakreślić sytuację w formie listu protestacyjnego i zainteresować sprawą jak największą liczbę ludzi z regionu. Mam paru znajomych w radomskich gazetach, od poniedziałku będę ostro na nich napierał, bo to świetny temat na artykuł, a dla nas - sposób na zdobycie rozgłosu.
-Powinniśmy z całą mocą, wszelkimi sposobami zanegować decyzję WZMiUW -http://wzmiuw.waw.pl/
-Zainteresowanie sprawą jak największą ilość instytucji, zarówno państwowych jak i prywatnych, polskich oraz europejskich. Przychodzą mi na myśl następujące adresy: http://www.eea.europa.eu/pl
http://www.gios.gov.pl/
http://www.mos.gov.pl/
https://plus.google.com/111125079602527682256/about?gl=pl&hl=pl
http://www.wios.warszawa.pl/
http://www.ekologia.pl/
http://www.stopprzegradzaniurzek.info/
http://www.greenpeace.org/poland/pl/
(może to lekka przesada, ale niekoniecznie - zerknijcie na tematy wyróżnione na stronie głównej)
-Petycja na stronie http://www.petycje.pl/ (zajmę się tym jutro, kosztem wyjazdu na ryby, i wrzucę tutaj link do rozpowszechnienia).
-Stowarzyszenie na rzecz ochrony rzeki Radomki - na tym niestety nie znam się totalnie, ale wiem że takie twory prawne przy odrobinie chęci i zaangażowania mają ogromny wpływ na lokalną politykę.

Wybaczcie jeśli brzmi to nieskładnie, ale podniosło mi się ciśnienie. Oni nie poprzestaną na Jedlińsku, jeśli nie ruszymy tyłków to niedługo wszystkie nasze wody będą wyglądały podobnie. Specjaliści (ci niezależni) jasno mówią i mówili, że wystarczy rzekę odmulić, by odzyskała możliwość przyjmowania nadmiaru wód powodziowych ze zbiornika Domaniów, ale ci ogarnięci szałem pieniądza DEBILE mają to za przeproszeniem w dupie!
Koledzy, zróbmy coś, niech wpisuje się tu każdy, kto może i chce pomóc! Liczy się każdy pomysł, każda rada. Jestem w stanie zaangażować się w tą sprawę na maksa, bo przeżyłem nad tą rzeką wiele niesamowitych chwil i aż mi się pięści zaciskają, gdy myślę co oni chcą z nią zrobić.

Tutaj znajdziecie ciekawą prezentację nt. skutków podobnych regulacji:http://www.stopprzegradzaniurzek.info/files/Jak_zabijamy_polskie_rzeki.pdf
Więcej informacji na dole w temacie:
http://forum.wedkuje.pl/f,klen-w-radomce,601376,0.html

Tutaj znajduje się artykuł, polecam również przeczytanie komentarzy:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,68,142552375,142552375,Brzegi_Radomki_Barbarzynska_ingerencja_w_nature.html

Trzeba na pewno zainteresować tematem radomskie koła wędkarskie, ZO oraz ZG PZW.

Proszę moderatora o scalenie moich powyższych postów w jeden. Wybaczcie multiposting. Dzięki!

Proszę bardzo , a następnym razem niech Kol.wiktor-badowski korzysta z opcji edycji posta .

[2013-03-02 21:32]

Jacoslaw

Podpisuję się obiema rękami.

Należy zawiadomić i wysłać protest do Ministra rolnictwa, ministerstwa środowiska, Partię Zielonych, ekologów krajowych i koniecznie zainteresować jakieś organizacje zagraniczne. Moim zdaniem jedyna metoda aby była choćby nikła szansa na odstąpienie od tego barbarzyństwa to interwencja zagranicznych organizacji z Unii Europejskiej i reszty świata. W polsce nikt nikogo się nie boi i z moich obserwacji wynika, że wyłącznie nadanie sprawie światowego rtozgłosu przynosi jakikolwiek skutek ( o ile przynosi). Wszyscy pamiętami sprawę protestu ekologów przy budowie jednej z autostrad. Dlaczego nie zorganizować czegoś podobnego i tym razem. Przecież to jawne bezprawie, głupota i działanie na szkodę ekosystemu tej rzeki. Cały zachód wraca do naturalizacji rzek a my odwrotnie. Niedouczeni decydenci wydają dyspozycje w myśl jednej zasady: " nie ważne co, byle by robić". Niestety nie wiem do kogo możnaby zgłosić się z prośbą o radę i pomoc. W nadchodzącym tygodniu skontaktuję się z Kubą Kluzińskim, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Kocham Radom ( www.kochamradom.pl ), prezesem Stowarzyszenia Radomian w Warszawie, radnym Rady Miejskiej w Radomiu. Dodatkowo 'sprawą' można zainteresować choćby lokalne media: Tygodnik 7dni myślę chętnie się zaangażuje.

W bezsilności pozostając pozdrawiam.
[2013-03-03 11:31]

wiktor-badowski

Ok, a więc popełniłem petycję, jednak przed tłumaczeniem na angielski i wrzuceniem jej na strony dot. petycji (http://www.petycje.pl/  http://www.change.org/petition  http://www.ipetitions.com/   http://www.thepetitionsite.com/) postanowiłem wrzucić ją tutaj. Proszę wszystkich o zgłaszanie propozycji i pomysłów dot. niniejszej petycji, wiadomo że nie jestem nieomylny, mogłem o czymś zapomnieć, pomylić się, etc. No to jedziemy:

"Petycja w sprawie wstrzymania melioracji rzeki RadomkiSpołeczność lokalna oraz ogólnopolska z rosnącym niepokojem obserwuje prace melioracyjne, które od 2010 roku trwają na rzece Radomce. Najpierw zniszczono naturalne koryto oraz linię brzegową rzeki w okolicach m. Jedlińsk. Wytłumaczeniem była domniemana ochrona przeciwpowodziowa, mimo że tereny wokół rzeczonego fragmentu rzeki nie są zamieszkane, ani użytkowane rolniczo. Aktualnie planuje się rozpoczęcie dalszych prac, twających do 2015 roku i polegających m.in. na udrożnieniu koryta rzeki, robotach ziemnych związanych z poszerzeniem tego koryta, wykonaniu 6-ciu przekopów wraz z umocnieniem gabionowym w miejscach naturalnych zakoli oraz umocnieniu brzegów za pomocą opaski faszynowej, materacy siatkowo-kamiennych oraz tam faszynadowych.

Jak nietrudno się domyślić, prace te spowodują nieodwracalne i fatalne w skutkach zmiany w ekosystemie rzeki. Okolice Radomki to znane miejsce bytowania bobrów, które od jakiegoś czasu uciekają przed ciężkim sprzętem w kierunku zbiornika Domaniów. Oprócz tego Radomka stanowi istotne siedlisko dzikiego ptactwa, m.in. żurawia, kszyka, rycyka, czajki i nurogęsi. Rzeka nie stanowi zagrożenia powodziowego, co wg. niezależnych specjalistów może ulec zmianie po zakończeniu planowanych prac melioracyjnych. Wspomniani specjaliści zwracają uwagę na fakt, iż wszelka sztuczna ingerencja w koryto tej rzeki spowoduje wzrost szybkości przepływu wody, a więc zwiększenie niebezpieczeństwa związanego z nieszczelnościami instalacji przeciwpowodziowych. Powszechnie znany jest też fakt występowania w takim przypadku zjawiska potocznie zwanego "cofką", kiedy to fala powodziowa zamiast schodzić do Wisły, cofa się do jej dopływów i powoduje potężne szkody. Zabiegi melioracyjne mają również opłakany wpływ na jakość gleby i poziom wód gruntowych w okolicy. Od dawna w całej Europie odchodzi się od melioracji na rzec renaturyzacji rzek, gdyż światowej sławy specjaliście przekonali się o szkodliwości tej metody, zarówno dla ekosystemu, jak i siedlisk człowieka. Wystarczy przypomnieć sprawę powodzi w gminie Wilków, która w całości znajduje się na terenie zalewowym Wisły – wały powodziowe nie wytrzymały, powodując duże straty. Warto również korzystać z przeszłych doświadczeń w regionie, jakim jest np. regulacja rzeki Mlecznej. Po zniszczeniu naturalnej flory rzeki i jej okolic nie była ona już w stanie poradzić sobie z nieczystościami i na dzień dzisiejszy stanowi praktycznie ściek.

W związku z powyższymi faktami, chcąc chronić mieszkańców, ekosystem oraz krajobraz okolic rzeki Radomki, apelujemy o nie dopuszczenie do realizacji prac melioracyjnych na rzece Radomka.

Uprzejmie prosimy Wszystkich, którym dobro przyrody polskiej jak i rybostanu polskich wód nie jest obojętne o poparcie naszej petycji w tak słusznej sprawie.


Zablokowanie planowanych prac pozwoli na zachowanie rzeki w niezmienionym stanie. Uchroni środowisko przed degradacją i nieodwracalnymi zmianami, a także, co jest niebagatelne, pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które potrzebne są chociażby na zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu. Radomka to piękna rzeka, o ogromnym, jeszcze nie do końca wykorzystanym potencjale, który to potencjał ulegnie nieodwracalnemu zniszczeniu poprzez wspomniane prace melioracyjne. Nie wolno do tego dopuścić, gdyż to nasza odpowiedzialność by naszym dzieciom i wnukom zostawić w spadku piękno naturalnej przyrody, zamiast konstrukcji ze stali i betonu.

Dla zobrazowania aktualnego stanu rzeki do niniejszej petycji dołączamy zdjęcia zmeliorowanego, zniszczonego odcinka rzeki w okolicach miasta Jedlińsk oraz zdjęcia jej dzikich fragmentów. Oby nie były to ostatnie zdjęcia tego typu wykonane nad naszą piękną rzeką!Z poważaniem,

Wiktor Badowski

Radom"


Potrzebujemy zdjęć Radomki - zwracam się do kolegów z prośbą o ich udostępnienie.

O wiele lepiej byłoby poprzeć taką petycję powagą jakiejś instytucji pożytku publicznego, dlatego postanowiłem skontaktować się z następującymi instytucjami:

http://radomka.pl/
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=6916
razemdlaradomki.pl
http://www.cee_radom.republika.pl/
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=132755
http://www.fundacja.info.pl/index.php

Pomysł z fundacją Kocham Radom jest doskonały. Czekam na informacje, jak Ci poszło kolego!

Co się tyczy organizacji europejskich, to parę linków wkleiłem do wcześniejszego posta. Fajnie gdyby zainteresowani skrobnęli parę słów od siebie nt. sprzeciwu, zanim jeszcze powstanie oficjalna petycja.
[2013-03-03 12:47]

grzesiu92

Nie wiem czy to cos pomoże.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_KozienickaU nas raczej zrobić z Radomką nic nie mogą bo jest rezerwat z tego co się orientuję. Nie wiem jak u was, poszperajcie w necie może któryś z rezerwatów obejmuje zasięgiem radomkę na waszych terenach.
[2013-03-03 13:01]

wiktor-badowski

Wielkie dzięki za link, poszukiwania rozpocząłem właśnie od wiki, niemniej jednak KAŻDA porada w tej sprawie jest na wagę złota! Niestety z tego co wiem ten odcinek nie jest zawarty w żadnym programie ochrony ani rezerwacie przyrody. Na pewno jednak będziemy drążyć temat, może któraś z radomskich organizacji ekologicznych wie coś, czego my nie wiemy.
Jak już wszystko ustalimy zrobię stronę internetową, serwer mam, wykupię jedynie chwytliwą domenę, poza tym zajmę się drukiem ulotek i rozprowadzaniem ich po mieście oraz internecie. Mam paru znajomych mocno zainteresowanych tematem, jednak w pierwszej kolejności skieruje się do Green Zebra - sprzedawca w tamtejszym sklepie ma sporo znajomości i ogromną wiedzę w temacie.
Jeszcze raz proszę wszystkich zainteresowanych o pomoc - przyda się szczególnie ktoś zaznajomiony z grafiką i reklamą, bo ja nie jestem w tym temacie za mocny. W sprawie ulotek może zdziałam coś u znajomego, którego rodzice prowadzą drukarnię.

Update: dodałem wpis na blogu, by łatwiej zainteresować kolegów z innych regionów:Sprzeciw wobec melioracji rzeki Radomki
I tutaj pytanie - co lub kto decyduje o tym, które wpisy trafiają na stronę główną serwisu?

Update: właśnie napisałem do redakcji dwóch największych pism wędkarskich list o następującej treści:

"Witam serdecznie,

Chciałbym zainteresować Państwa bardzo przykrą sytuacją, zaobserwowaną niedawno na rzece Radomka. Otóż od 2010 roku trwały prace, mające na celu regulację nurtu rzeki. Odcinek nizinny w okolicach miasta Jedlińsk został w wyniku tych prac całkowicie i bezpowrotnie zniszczony, co tłumaczone było ochroną przeciwpowodziową. Niezwykle dziwne to tłumaczenie, biorąc pod uwagę fakt iż rzeczony odcinek nie jest użytkowany rolniczo ani zamieszkały. Wbrew powszechnie panującej w Unii Europejskiej tendencji do renaturyzacji rzek, u nas wciąż panuje jedynie kult pieniądza. W tym roku prace będą kontynuowane i potrwają aż do 2015 roku. W tym czasie praktycznie cały nizinny odcinek rzeki zostanie uregulowany. Spis planowanych prac jeży włosy na głowie. Ktoś wydał grube miliony, nota bene z naszych kieszeni, w celu zniszczenia tej pięknej, zaskakującej rzeki. Teraz nic już nie będzie w niej zaskakiwać - nie będzie dołków, zakoli, czy drzew przy brzegach, jedynie całkiem przewidywalny beton i mało zaskakująca stal. To naprawdę smutne, biorąc pod uwagę naturalne piękno tej okolicy. Tym razem jednak nie poddamy się bez walki. Grupa pasjonatów wędkarstwa z Radomia i okolic już skrzyknęła się w internecie. Planujemy rozpoczęcie akcji protestacyjnej i bylibyśmy niezwykle wdzięczni za pomoc w nagłośnieniu, lub choćby zasygnalizowaniu sprawy. Niebawem na stronę internetowych petycji trafi nasz tekst dot. melioracji Radomki, pod którym każdy będzie mógł się podpisać. Pozwolę sobie niezwłocznie poinformować szanowną redakcję o tym fakcie.
Tymczasem o naszej akcji możecie Państwo poczytać na forum:
Ratujmy Radomkę
...oraz na moim blogu:
Sprzeciw wobec melioracji rzeki Radomki

Z góry dziękuję za wsparcie,
Wiktor Badowski
Radom"

Możecie we własnym zakresie słać coś podobnego, im więcej podobnych wiadomości, tym lepiej.
[2013-03-03 13:17]

Jacoslaw

Potrzebuję zdjęć rzeki Radomki. Ślijcie jeśli jakieś macie. jacoslaw@mail.com
[2013-03-03 18:15]

Kaim12

wyslalem Panu pare zdjec 

chetnie w miare mozliwosci przylacze sie w akcje

[2013-03-03 21:47]

grzesiu92

Potrzebuję zdjęć rzeki Radomki. Ślijcie jeśli jakieś macie. jacoslaw@mail.com

Jaco chcesz tej z jedlinska czy normalnych z przyujsciowych terenów, bo moge sie przejsc i Ci narobic ;)  Sprawdzielm i u nas Radomka jest nie do ruszenia, wiesz orły w poblizu na wyspie, rezerwat czy park  i te sprawy.
[2013-03-03 22:16]

Kaim12

ja z kolei w srode zrobie z okolic jedliska  [2013-03-03 22:21]

wiktor-badowski

Zdjęć jak już pisałem przyda się jak najwięcej, z każdego odcinka. Dzięki!
[2013-03-04 07:31]

grzala

Po prostu skandal co się z tą piękną rzeką wyprawia.Również służę pomocą w tej sprawie.
[2013-03-04 09:14]

Jacoslaw

Potrzebuję zdjęć rzeki Radomki. Ślijcie jeśli jakieś macie. jacoslaw@mail.com

Jaco chcesz tej z jedlinska czy normalnych z przyujsciowych terenów, bo moge sie przejsc i Ci narobic ;)  Sprawdzielm i u nas Radomka jest nie do ruszenia, wiesz orły w poblizu na wyspie, rezerwat czy park  i te sprawy.Hej.
Takich i takich, żeby jak najlepiej zwizualizować kontrast.
Dzięki ;)
[2013-03-04 11:18]

bluehornetwiktor-badowski Panowie, otrzymałem bardzo pokrzepiającą odpowiedź od p. Szymańskiego z WŚ o następującej treści:

"Witam Panie Wiktorze - pański list opublikujemy w majowej rubryce bez komentarza a znajdzie się też miejsce na opis Waszych działań w uruchomionej w marcu rubryce "Ludzie dla ryb". w której chcemy pokazywać wszelkie inicjatywy, kół, towarzystw, klubów, forów internetowych ale także nieformalnych grup skupionych wokół jakiejś sprawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Marek Szymański."

Rozmawiałem też z ekologiem, który przygotował dla mnie całą listę rzadkich i chronionych gatunków fauny i flory, występujących lub gniazdujących w okolicach Radomki. Tym samym petycja jest gotowa, zaraz biorę się za jej aktualizację i jeszcze dzisiaj wrzucę na stronę, o czym na pewno niezwłocznie Was poinformuję.

Jeszcze dziś wyślę wiadomości do wszystkich znalezionych towarzystw ekologicznych w Polsce i nie tylko. Jest również fundacja zajmująca się ochroną polskich bocianów, a te ptaki na pewno gniazdują nad Radomką - mam zamiar poinformować ich o zaistniałej sytuacji.

Panowie, działamy! Fajnie się składa, istne szczęście w nieszczęściu, bo jestem aktualnie kontuzjowany i przynajmniej do czwartku mam totalnie wolne. Mam zamiar dobrze spożytkować ten czas, niestety jestem też uziemiony do piątku, więc wszelkie spotkania w fundacjach ekologicznych, gazetach i biurach poselskich będę w stanie umówić dopiero na przyszły tydzień. W przyszły poniedziałek startuję ze spotkaniami, pójdę do Green Zebra i rozpocznę druk ulotek i plakatów. Projekt wrzucę tutaj, żeby każdy mógł drukować je we własnym zakresie.

[2013-03-04 20:15]

Kaim12

bardzo miło ze strony redakcji, ze umieszczą artykuł o Radomce, ale czy to coś da? ludzie to przeczytają i przerzucą kartkę dalej... [2013-03-04 20:17]

wiktor-badowski

Ok, mamy już petycję, do podpisania pod poniższym adresem:
http://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wstrzymania_melioracji_rzeki_radomki

Tutaj zaś znajdziecie petycję w formacie PDF:
http://galeria.badi.pl/radomka/Petycja.pdf

PDF nt. melioracji oraz podobnych zabiegów hydrotechnicznych, do rozpowszechniania wśród znajomych, rodziny, sąsiadów, etc.:
http://galeria.badi.pl/radomka/Jak_zabijamy_polskie_rzeki.pdf


Tutaj możecie posłuchać sobie dźwięków dzikiego ptactwa, jak nic nie zrobimy w temacie to niedługo będzie to jedyna możliwość obcowania z tymi pięknymi odgłosami:
http://www.andrzejreschke.pl/index.php/2011-08-27-19-06-51/galeria-gosow/item/54-g%C5%82osy-ptak%C3%B3w

Filmy dokumentalne o Radomce:
https://www.youtube.com/watch?v=CflpiLKC3Vw
https://www.youtube.com/watch?v=5WganT0arQ0
[2013-03-04 20:49]

wiktor-badowski

Jesteś pewien, że przerzucą kartkę dalej? Będzie tam link do naszej petycji online oraz parę faktów, w tym informacje do samodzielnego wydruku i dystrybucji wśród znajomych. Z takim podejściem lepiej nic nie robić, bo i tak nie przyniesie to skutku. Ja uważam inaczej - im więcej ludzi poinformujemy o problemie, tym lepiej, szczególnie że społeczna świadomość w temacie jest delikatnie mówiąc znikoma.
Sprzeciw wobec takich działań to nasz obowiązek i nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Nawet jeśli efekt będzie zerowy to przynajmniej będziemy mieć świadomość że zrobiliśmy coś w tym temacie.
[2013-03-04 20:55]

Jacoslaw

No Wiktor.... KAWAŁ DOBREJ ROBOTY <ok> We środę lub czwartek i ja będę miał się czym podzielić. Pozdrawiam.
[2013-03-05 21:11]

lynx

A ja myślalem, że tylko u nas robia z rzeki rowy ściekowe. w ten sam sposób zniszczyli Czarną Ładę. Kałach się sam odbezpiecza.
[2013-03-05 23:35]

wiktor-badowski

Wieści z frontu:

Nie wiem czy widzieliście, ale w jeden dzień zbierania podpisów mamy ich już 100 i dynamika zostaje utrzymana! Jak widzę do 10 jest już prawie 120 podpisów.

Poinformowałem o akcji wszystkie znalezione fundacje i stowarzyszenia ekologiczne, media lokalne (gazety, radia, tv dami), czasopisma wędkarskie oraz znajomych zapaleńców ekologii.

Na tym jednak nie poprzestaniemy. Najpóźniej jutro przetłumaczę petycję oraz listy mojego autorstwa na angielski i rozpocznę ich rozsyłanie po organizacjach międzynarodowych, oprócz tego zamierzam zainteresować tematem media ogólnopolskie.

Kiedy zdejmą mi już szwy zamierzam ruszyć w trasę po biurach poselskich, zajrzę do Green Zebry i rozpocznę dystrybucję ulotek. Wykonałem QR kod do skanowania smartfonami, bo wiem że ludziom nie będzie chciało się wpisywać adresu petycji ręcznie. Oto on:

http://galeria.badi.pl/radomka/QR%20kod.jpg

Prócz tego tutaj macie skrócony link do petycji:

http://tinyurl.com/radomka

Tutaj zaś zdjęcie kol. Piotrka Bąka (niedługo zarejestruje się na forum), idealnie nadające się na mały logotyp do ulotek, etc.:

http://galeria.badi.pl/radomka/logo.jpg

Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie, rady i podpisy. Jedziemy dalej Panowie, jednym zdaniem - nie oddamy Radomki bez walki! Nadal potrzebne jest Wasze wsparcie, a więc do dzieła!
[2013-03-06 10:41]

Kubaaa

Te koparki i robotnicy zniszczyli mi i ojcu świetna miejscówkę.Woda była ok 1 m , liczne dołki,
trzciny nad brzegiem, wystające korzenie starego drzewa.A ryby było i to dużo.Zdarzał się leszcz ok 1 kg , ładne płocie,jazie pięknie wybarwione garbusy ,a teraz ukleje złapać to problem.Kawałek za tą miejscówką woda przelewała się przez wysepki - tak stały ryby.Szkoda miejscówki zwłaszcza że na Radomce o dobre , głębokie miejsce z w miarę stojącą wodą raczej nie warto liczyć :(
[2013-03-06 19:25]