Rapr a rzeczywistość

/ 2 odpowiedzi
Mamy 2021 rok nowe regulaminy i opłaty. Postanowiłem przeczytać te nowe wypociny zamieszczone w Rapr na 2021 pzw Elbląg. Co mi sie żuciło w oczy i pewnie jest tak samo w innych okręgach,to chyba nieaktualność zapisu "zakaz wędkowania ze sprzetu pływającego niezarejestrowanego". Tym czasem nowe przepisy o rejestracji jednostek pływających z sierpnia 2021 eliminują obowiązek rejestracji pontonów i łódek do 7,5 m przeznaczonych do amatorskiego połowu ryb. Niech ktoś zmusi pania w starostwie , do zarejestrowania pontonu w myśl nowego prawa bo pzw ma inne dane. W drugą stronę łowić bez rejestracji i zamiast ryb łapać mandaty bo regulamin mówi co innego. Jak to ugryźć, czy zmusić pzw do aktualizacji regulaminu.
Jakub Woś


Chyba nie wkleiłeś całego zdania. Czasem całe zdanie znaczy co innego niż jego połowa. (2021/01/26 19:00)

philip15


Witam. Panowie a kto mi odpowie na pytanie w zwiazku opłaceniem e-składki i otrzymaniu dwóch zezwolń na emaila które róznią sie zapisami (PZW Wrocław) tzn. Zezwolenie 1 "Wędkarz jest zobowiązany do wpisania daty i umeru łowiska niezwłocznie po złowieniu ryby przeznaczonej do zabrania" to w załączniku składki członkowskiej i rzeczywiście w roku 2020 był taki zapis. Natomiast w drugim zezwoleniu jest zapis "Wędkarz jest zobowiązany do wpisu i numery łowiska przed rozpoczęciem wędkowania" ten zapis jest w zezwoleniu na którym widnieje numer E/5.../2021 na każdej stronie zezwolenia. Które zezwolenie aktualne?
(2021/01/26 20:21)