Zaloguj się do konta

RAPR 2012 ?

utworzono: 2012/01/26 22:21
Bartosz93

Czy któryś z kolegów ma może( Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb) na Zalew Sulejowski,na rok 2012?Z góry dziękuje i pozdrawiam wędkarzy . [2012-01-26 22:21]

Zibi60

RAPR obowiązuje na wszystkich wodach PZW w Polsce. Poszczególne okręgi mogą go tylko zaostrzyć, o czym powinni poinformować swoich członków przy opłacie za wędkowanie.
[2012-01-26 22:37]

Roxola

Ja myślę,że chodziło autorowi wątku o zezwolenie z wykazem łowisk

[2012-01-26 22:40]

ola86

zobacz tu.
http://www.pzwkolomiejskie30.pl/viewpage.php?page_id=10


[2012-01-26 22:49]

Zibi60

Ja myślę,że chodziło autorowi wątku o zezwolenie z wykazem łowisk

No wiesz Olu, ja bym na to nie wpadł !


[2012-01-26 23:00]

Roxola

:) nadal nie mam pewności, czy tak jest jak myślę :)
[2012-01-26 23:11]

kwasik

Ten zeszłoroczny RAPR nadal nie jest skończony, a kolega chce już nowy? :) [2012-01-27 09:24]

mielec

Mim zdaniem kolega dobrze zadał pytanie i chyba wie co pisze. KAżdy Okręg inny rapr i w okręgu każde łowisko zawsze odmiennym  przepisem się prawi. Więc pytając o regulamin połowu na jezioro nie palną gafy.


Tak dla przykładu bardzo dobrze to robi nasz Okręg (Rzeszów) daje nowy rapr zawsze co roku plus w rejestrze jest wykaz łowisk, a w nim przepisy na dane zbiorniki, i rzeki.
[2012-01-27 09:53]

JaroDaw

Mim zdaniem kolega dobrze zadał pytanie i chyba wie co pisze. KAżdy Okręg inny rapr i w okręgu każde łowisko zawsze odmiennym  przepisem się prawi. Więc pytając o regulamin połowu na jezioro nie palną gafy.


Tak dla przykładu bardzo dobrze to robi nasz Okręg (Rzeszów) daje nowy rapr zawsze co roku plus w rejestrze jest wykaz łowisk, a w nim przepisy na dane zbiorniki, i rzeki.

No tak Tomku, ale RAPR jest ten sam co w zeszłym roku, a zmieniają się jedynie obostrzenia okręgów. Koleżanka i Koledzy z humorem przyjęli to pytanie i tak powinno być :) 

PS: po wypowiedzi kol Kwasik'a narodziła się jednak nowa teoria, może kolega uznał, że obecny rapr jest tak do bani, że nadaje się do kosza i trzeba opracować nowy .
:) [2012-01-27 10:01]

kwasik

RAPR w PZW jest jeden. Wystarczy popatrzeć w jego tekst na stronie PZW żeby zobaczyć, że jest nieskończony.

Każdy gospodarz wody może wprowadzić dodatkowe ograniczenia, ale te ograniczenia to nie RAPR.

[2012-01-27 12:34]

mielec

To że RAPR jest jeden to fakt, ale Co powiecie na RAPR Okręgów. Niby jeden, a co innego w każdym:):)
[2012-01-31 22:03]

pstrag222

To że RAPR jest jeden to fakt, ale Co powiecie na RAPR Okręgów. Niby jeden, a co innego w każdym:):)

Masz dużo racji np w moim okręgu praktyczne cały regulamin się różni i ogólnopolski regulamin mogę sobie w buty wsadzić :)
Mam w zezwoleniu nasz okręgowy regulamin i wykaz łowisk i jest to bardzo praktyczne
[2012-06-21 20:23]

Romuald55

RAPR jest i obowiązuje na wszystkich wodach PZW.Obecnie jest wydrukowany w takiej formie jak poprzedni w jednolitym kolorze niebieskim.Poszczególne Okręgi mogą wprowadzić większe wymiary ochronne niż w ogólnym regulaminie lecz te dane muszą być zaznaczone w zezwoleniach na połów ryb. [2012-06-21 20:42]

pstrag222

RAPR jest i obowiązuje na wszystkich wodach PZW.Obecnie jest wydrukowany w takiej formie jak poprzedni w jednolitym kolorze niebieskim.Poszczególne Okręgi mogą wprowadzić większe wymiary ochronne niż w ogólnym regulaminie lecz te dane muszą być zaznaczone w zezwoleniach na połów ryb.



Można zaostrzyć wymiary,limity( dzienne oraz roczne) i ogólne zasady np." wprowadzanie haków bezzadziorowych"
[2012-06-21 20:51]