Zaloguj się do konta

Rapala woblery

utworzono: 2012/08/16 17:19
turkato

Siema. Mam w planach do następnych wakacji skompletować cały zestaw rapali. Przynajmniej ze sklepu z tej stronki. Powiedzcie mi tylko czy warto, czy te woblery będą się spisywały lepiej niż, jakieś tam inne tańsze zamienniki? [2012-08-16 17:19]

sy28

Witam rapala to dobra marka ale nie wszędzie tylko na nie połowisz, więc warto mieć w zasięgu różne wobki do dyspozycji.
[2012-08-16 21:42]

kamil11269

używam i polecam
[2012-08-16 21:52]

turkato

Tych różnych woblerów "mniej firmowych" mam dobre 50, duże , małe.. obrotówki, blachy, gumy, pilkery.. wszystko się znajdzie jeśli chodzi o spinning. Ale zacząłem się zastanawiać nad rapalami. Cała kolekcja wyniosłaby mnie około tysiąca złotych. Czekam na więcej opinii , chcę wiedzieć czy warto. Których używać na jeziorach, które do trollingu, które nad rzekę, które na głębszą wodę, które rzucać po trzcinie, one faktycznie się nie zaczepiają tak często? Chodzi o te z kwadratowym sterem. [2012-08-16 21:55]

sienik

osobiscie wolał bym Salmo poniewaz to także firmowe i niezawodne woblery, za rapale bardzo duzo przeplacisz za sama marke :) [2012-08-27 14:42]

JOPEK1971

Są zamienniki dużo tańsze,rapala to świetne woblery,ale nie warto tyle kasy wydawac jak się ma pod nosem równie dobre produkcje,które nieraz są skuteczniejsze niż rapala.Polecam firmę Kenart,bardzo tanie i świetne przynęty. [2012-08-27 14:57]

ryukon1975

Siema. Mam w planach do następnych wakacji skompletować cały zestaw rapali. Przynajmniej ze sklepu z tej stronki. Powiedzcie mi tylko czy warto, czy te woblery będą się spisywały lepiej niż, jakieś tam inne tańsze zamienniki?






Jeśli masz kompletować woblery przez cały rok czyli nie masz wiele kasy to nie warto.
Jest na rynku mnóstwo dużo tańszych woblerów rodzimych wytwórców,wcale nie sa gorsze od Rapali a na naszych łowiskach pewnie i lepsze od wielu z modeli Rapala.
Woblery Rapala to nie wzór woblera więc dlaczego określasz inne woblery jako tańsze zamienniki?
[2012-08-27 14:59]

kaban

Mam kilkaset woblerów na które łowię ( kolekcjonerskich w to nie wliczam oczywiście) i z tego trzy to rapale. Dlaczego? bo jak wspomnieli poprzednicy obecny rynek oferuje nam mnóstwo dobrych przynęt o bardziej przystępnej cenie. Dla mnie nie ma lepszego woblera od wystruganego przez spinningistę (z wieloletnim doświadczeniem) z nad danego łowiska.
[2012-08-27 16:03]

henryk58

Kamil ,nie ma zamienników ,każda firma lansuje swoje woblery jako najlepsze ,a wybór należy do nas wędkarzy i nie patrz na firmę a na skuteczność [2012-08-27 16:31]

marioo1234

Popieram przedmówców wiele innych marek woblerów są dobre niż rapala dla mnie dobre są i łowne Kenarty [2012-08-27 16:32]

henryk58

Grzegorz ,to nie są po przystępnej cenie , bo ręcznie wykonane woblery kupisz taniej ,ale jest mały problem ,powinieneś łowić na tych wodach gdzie powstały [2012-08-27 18:50]

kaban

Grzegorz ,to nie są po przystępnej cenie , bo ręcznie wykonane woblery kupisz taniej ,ale jest mały problem ,powinieneś łowić na tych wodach gdzie powstały



Ręcznie wykonane czasami są droższe od firmówek ,ale może nie dopisałem- "używaj głównie na wodach twórcy" . Co i tak nie zmieni faktu, że woblery "hand made" uważam za najlepsze.
[2012-08-27 20:35]

z@mela

 Wobki rapali zacząłem  stosować w zeszłym roku   a wcześniej miałem trochę produktów  Salmo , Dorado , Gloog  i muszę przyznać ze  rapala  jest dla mnie  nr 1 .

Najczęściej łowię na
               
Rapala Original 7 - BP  ( szczupaki , okonie , bolenie)

Rapala
Skitter Pop 7 - GCH   ( szczupaki , okonie )

Rapala Shallow Shad Rap 9 - RFSH   (szczupaki , okonie ,bolenie)

Rapala Shallow Shad Rap 7 - BG      (szczupaczki , okonie)

Rapala Minnow rap  9 - B        (sandacze)

Rapala Shad Rap 7 - SD           (okonie , szczupaki )


 obok  nazw wobków dopisałem ryby  które najcześciej  siadają  na dany wobler
 mam np  salmo  executora   kilka sztuk i przed 3 lata  nic na  te wobki nie złowiłem podobnie z modelem minow  taki jakby piskorz  czy coś   model  hornet    , może nie mam szczęścia  co do salmo .

[2012-08-27 22:30]