Zaloguj się do konta

Rakietka zanętowa

utworzono: 2010/04/11 19:30
zyzio1951

Witam Kolegow.Kiedys na rybach zobaczylem mlodego chlopaka jak lowil ryby i rzucal czyms bardzo daleko zrozumialem ze neci ryby.Zainteresowalo mnie to.Pokazal mi rakietke do zanecania na dosc znaczne odleglosci.Byla to rakietka na roznego rodzaju zanety nawet te najdrobniejsze jakim jest pinka.Moim zdaniem byla to dosc uboga wersja i miala pare nidociagniec ale za to nizwykle skuteczna.Postanowilem ja troche usprawnic jako ze lubie majsterkowac.Po wykonaniu kilku egzemplarzy i metoda prob i bledow i testowaniu w plenerze osiagnalem to o co mi chodzilo.Rakiete przymocowuje sie do wedki i dokonuje normalnych rzutow w miejsce gdzie zamierzamy wedkowac.Po kilku rzutach zanecajacych pozostaje juz tylko zabawa z rybami.A przeciez o to nam przede wszystkim chodzi.Nadmieniam ze odleglosci ok.50 m to dla mnie jak to mowia reklamy TV to PIKUS! W zaleznosci od zainteresowania tym tematem przez kolegow moge rozszerzyc ten temat odnosnie sposobu wykonania rakietki. Pozdrawiam i Zycze Taaaaakiej Ryby ! [2010-04-11 19:30]

baldhead

Mam taką rakietę, kupił mi ją kolega w sklepie wędkarskim trzy lata temu. Przy jej użyciu można zanęcać łowisko każdą zanętą, nawet kulkami proteinowymi.   [2010-04-11 19:48]

gusto

Stosowałem przy połowach karpi polecam w 100%
[2010-04-11 20:04]

baldhead

Tak wygląda moja rakieta. Koledze zyzio1951 gratuluję zdolności majsterkowicza. [2010-04-11 20:10]

zyzio1951

Chcialem podziekowac koledze baldhead za zdjecie swojej rakiety! Ciekawe jest rozwiazanie czesci tylnej tej rakiety! Przez to wyoblenie koncowki mozesz lekko bez oporu sciagac do siebie rakiete. Bardzo fajne rozwiazanie. Ja zeby ten temat rozwiazac zastosowalem przegub z nierdzewnego drutu. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam! [2010-04-11 20:48]

pisaq

Rakieta zanętowa to bardzo fajny gadżet. Osobiście takiego nie posiadam, ale widywałem wędkarzy używających tego wynalazku. Można zanęcić wszystkim - kukurydzą, grochem, kulkami, robaczkami, nie ma ograniczeń jak np w sprężynie czy koszyczku zanętowym.
Jest to dobre rozwiązanie gdy nie możemy skorzystać z wywózki (nie każdy preferuje, nie każdy ma sprzęt lub gdy pogoda nie pozwala). Jak narazie jest chłodno, nie mam ochoty taplać się w wodzie, zatem ponton odpada, jeżeli fundusze pozwolą to zaopatrzę się w zestaw z rakietą.

Mam pytanie. Jaki kij byłby dobry do tych trzech rzeczy:
- gruntowanie łowiska za pomocą ciężarka i sporego spławika
- zanęcanie za pomocą rakiety zanętowej
- oznaczanie łowiska markerem "na kiju"

Pozdrawiam!
[2010-04-11 20:58]

baldhead

Kol. pisaq, dzisiaj nie mogę odpisać ale obiecuję, że zrobię to jutro. Pozdrawiam. [2010-04-11 22:06]