RAK rak od kiedy stosować jako przynętę?

/ 46 odpowiedzi
sigurd1980

Rewelacyjna przynęta na jeziorowe sumy.Tylko trzeba wyczuć kiedy sumy żerują na rakach ,bo inaczej klapa (2012/04/16 17:46)

JOPEK1971

Rewelacyjna przynęta na jeziorowe sumy.Tylko trzeba wyczuć kiedy sumy żerują na rakach ,bo inaczej klapa

Wystarczy pochodzic po brzegu i poszukac zrzuconych pancerzy,kiedy się je znajdzie to wiadomo że już ryby będą szukac tego łatwego żarcia,ale niestety w łowisku muszą występowac te skorupiaki,bo tam gdzie ich nie ma może byc ciężko o branie. (2012/04/16 18:49)

aal82

JOPEK1971 czyli raka wydaje mi się,że nie trzeba daleko wyrzucać bo raczej raka idzie spotkać przy brzegu lub niedaleko od niego.Tak więc wnioskuje z tego,że około 30 metrów starczy od brzegu chyba że się mylę. (2012/04/16 19:44)

niutek40

Nie wiem jak sumy i inne ryby, ale małe raczki to zdecydowanie ulubiony pokarm okoni.Sporo ich widziałem w żołądkach złowionych garbusków.    (2012/04/16 20:37)

aal82

Nie wiem jak sumy i inne ryby, ale małe raczki to zdecydowanie ulubiony pokarm okoni.Sporo ich widziałem w żołądkach złowionych garbusków.   

naturalny pokarm jest najlepszy:) (2012/04/16 21:33)

JOPEK1971

JOPEK1971 czyli raka wydaje mi się,że nie trzeba daleko wyrzucać bo raczej raka idzie spotkać przy brzegu lub niedaleko od niego.Tak więc wnioskuje z tego,że około 30 metrów starczy od brzegu chyba że się mylę.
Bardzo dobrze dedukujesz,30m to nawet za daleko.Umieszczaj tam przynętę gdzie raki linieją,czyli płytko blisko trzcin,wystarczy nawet kilka metrów;-)

(2012/04/16 21:42)

Iras1975

Kiedyś łowiłem na mięso z raka zgrabne liny takie ok 1-1,5kg ale oprócz linów nic innego nie chciało kąsać. Łowiłem spławikówką z dosyć mocnym zestawem na głębokości ok 2m. (2012/04/16 22:08)

arek1987

a te raczki łapiecie czy kupujecie jak łapiecie to w jaki sposub? (2012/04/16 22:19)

JOPEK1971

a te raczki łapiecie czy kupujecie jak łapiecie to w jaki sposub?

Raki łapie się rączkami,lub kasiorkiem, znam jeszcze inną technikę ale to już moja słodka tajemnica ;-)oczywiście jeśli chodzi o te zliniałe,bo twardego można złowic różnymi sposobami.  (2012/04/16 22:28)

aal82

Raki łapie się rączkami,lub kasiorkiem, znam jeszcze inną technikę ale to już moja słodka tajemnica ;-)oczywiście jeśli chodzi o te zliniałe,bo twardego można złowic różnymi sposobami. 
jopek zdechła żaba lub rosówka naciągnięta na drut na żyłce:))

(2012/04/16 22:37)

JOPEK1971

Raki łapie się rączkami,lub kasiorkiem, znam jeszcze inną technikę ale to już moja słodka tajemnica ;-)oczywiście jeśli chodzi o te zliniałe,bo twardego można złowic różnymi sposobami. 

Zliniałego tak nie złowisz bo w tym czasie nie pobiera pokarmu,twardziaka owszem,ale nie polecam żaby,można to zastąpic kawałkiem ryby lub kurczaka.

(2012/04/16 23:59)

aal82

Zliniałego tak nie złowisz bo w tym czasie nie pobiera pokarmu,twardziaka owszem,ale nie polecam żaby,można to zastąpic kawałkiem ryby lub kurczaka.
jak nie pobiera pokarmu to pewnie trzeba coś zasadzić żeby  do tego wszedł, albo szukać przy podwodnych zakamarkach:)) jak byś chciał więcej zdradzić to zapraszam na priva jestem ze śląska to raczej w twoim województwie nie wyłapie Ci raków:))) pozdrawiam

(2012/04/17 08:59)

JOPEK1971

Nic nie zasadzaj,nie wkładaj,nie wrzucaj bo to nic nie da,szukaj wylinek to w pobliżu ich powinny byc zliniałe. (2012/04/17 12:45)

aal82

Nic nie zasadzaj,nie wkładaj,nie wrzucaj bo to nic nie da,szukaj wylinek to w pobliżu ich powinny byc zliniałe.

dzięki czekam aż łodzie przy stannicy zwodują tam tak samo zawsze idzie jakiegoś napotkać,wydaje mi się,że jak zamrożę to nie traci swoich walorów smakowych i zapachowych. (2012/04/17 14:13)

aal82

Nic nie zasadzaj,nie wkładaj,nie wrzucaj bo to nic nie da,szukaj wylinek to w pobliżu ich powinny byc zliniałe.

dzięki czekam aż łodzie przy stannicy zwodują tam tak samo zawsze idzie jakiegoś napotkać,wydaje mi się,że jak zamrożę to nie traci swoich walorów smakowych i zapachowych.
:)
(2012/04/19 19:23)

JOPEK1971

dzięki czekam aż łodzie przy stannicy zwodują tam tak samo zawsze idzie jakiegoś napotkać,wydaje mi się,że jak zamrożę to nie traci swoich walorów smakowych i zapachowych.
:)
Śmiało możesz mrozic.

(2012/04/19 19:33)

seba870428

na raczki super garbusy atakują;-)choć w swoim wędkowaniu
3sztuki szczupłego mialem z dosyć dużymi rakami w żołądku (2012/04/19 20:54)

JOPEK1971

Raki są zżerane przez wiele ryb,ale węgorz i okoń to wybitni smakosze tych skorupiaków.Kiedyś przeprowadzono badania na węgorzach z jeziora Wdzydze,u przeszło połowy badanych węgorzy raki stanowiły 80% masy pokarmowej. (2012/04/19 21:13)

aal82

Raki są zżerane przez wiele ryb,ale węgorz i okoń to wybitni smakosze tych skorupiaków.Kiedyś przeprowadzono badania na węgorzach z jeziora Wdzydze,u przeszło połowy badanych węgorzy raki stanowiły 80% masy pokarmowej.

I to Mnie bardzo cieszy bo na nockę  zawsze się nastawiam na tą rybkę:)chciałbym w tym roku piękny okaz samicy złapać,a oczywiście jak weźmie ładny garbus ten będę zadowolony.No nic trzeba poczekać do maja:) (2012/04/19 22:51)

Bernard51

W latach 80-siatych lowilem wegorze na
 szyjki rakowe hak watrobowy przeszywalo sie igla.
Populacja byla liczniejsza i o wegorza nie bylo ciezko
dzis jest go bardzo malo w niektorych rejonach
nie wiem czym to jest powodowane ?
W rzece to nie spotkalem od 15 lat conajmniej.
Nie wiem drapieznik jakis uszczupla czy czlowiek
 ma wplyw na zanikanie tej pieknej rybki? (2012/04/22 16:28)

aal82

W latach 80-siatych lowilem wegorze na
 szyjki rakowe hak watrobowy przeszywalo sie igla.
Populacja byla liczniejsza i o wegorza nie bylo ciezko
dzis jest go bardzo malo w niektorych rejonach
nie wiem czym to jest powodowane ?
W rzece to nie spotkalem od 15 lat conajmniej.
Nie wiem drapieznik jakis uszczupla czy czlowiek
 ma wplyw na zanikanie tej pieknej rybki?

Człowiek ma nikt inny sam raczej do naszych jezior nie wpłynie.Jest parę jezior, zbiorników w których są regularne zarybiane i populacja rybki jest większa.A mniejsze zbiorniki z kół to zarybiali dawno temu i ich poulacja jest nikła sam się nie wytrze jak w Morzu Sargasowym.Chociasz teraz jakiś polak potrafi rozmnożyć to może bardzo dobrze wpłynie na rybostan naszych wszystkich wód. (2012/04/22 20:24)