Rady dla początkującego-łowienie kleni

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.Ostatnio bardzo zainteresowałem się kleniami...chcę spróbować je łowić wiosną, metodą spinningową głównie na woblery...Jakich zasad powinienem przestrzegać?Czy na łowisku muszę być bardzo cicho?Przynęta musi być prowadzona z prądem czy pod prąd?
Diablo


Witam.Ostatnio bardzo zainteresowałem się kleniami...chcę spróbować je łowić wiosną, metodą spinningową głównie na woblery...Jakich zasad powinienem przestrzegać?Czy na łowisku muszę być bardzo cicho?Przynęta musi być prowadzona z prądem czy pod prąd?

Kleń ma oczy w każdej łusce więc żadnych gwałtownych ruchów, najlepiej łowić siedząc lub kucając. Jesli chcesz złowić takiego powyżej 25 cm musisz być cichutko. Ja przynęty prowadzę pod prąd lub, na przelewach, prostopadle do nurtu czyli równolegle do przelewu. (2011/12/17 09:34)

ryukon1975


Tak jak powiedział kolega Diablo cisza i spokój to podstawa.Żadnych nerwów i ataków paniki czyli gwałtownych ruchów,niepotrzebnego chodzenia po brzegu i kopania kamieni na opaskach.
Wtedy będą takie ryby.:) (2011/12/17 10:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Jeśli się przyłożysz do nauki i postarasz to będą i takie.:) (2011/12/17 10:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Jeżeli zobaczysz pływającego klenia to możesz być praktycznie pewien,że on zauważył cię dużo wcześniej. O ile łowienie takich w granicach wymiaru niestanowi moim zdaniem większego problemu to te powyżej czterdziestki to już wyzwanie. Ubranie w stonowanych kolorach i zachowanie zbliżone do indianina na polowaniu jest jak najbardziej wskazane.
(2011/12/17 12:27)

u?ytkownik52132


No i koledzy wyjaśnili ci wszystko......tylko ciekawi mnie czemu dopiero na wiosnę...teraz spróbuj ....w zimie to jest wyzwanie.....C&R.... (2011/12/19 08:55)

u?ytkownik93695


Witam.Dzisiaj poszedłem nad wodę (Wisłę) żeby nagrać film przedstawiający moją miejscówkę na klenie i jazie.Chciałbym poznać Wasze opinie na jej temat. Nadaje się na klenia/jazia? (2012/02/25 17:49)

sium


kolega sonie poczyta tutaj: http://naklenie.pl/

i wszystko stanie się jasne......

Nie żebym reklamował portal konkurencji, ale tu na temat klenia jest tyle że na "wędkuje.pl" tego nie znajdziesz....
Pozdrawiam (2012/02/25 17:55)