Zaloguj się do konta

Radomka w okolicy Jastrzębi i Rogowej

utworzono: 2010/11/19 18:06
bednar14

Jeżdżę na te łowisko od dwóch lat chciał bym się dowiedzieć co o nich sądzicie?Jrżeli tam wędkujecie to piszcie wszystkie informacje mile widziane ja też mogę powiedzieć cos ciekawego o tym łowisku...
[2010-11-19 18:06]

czorny222

byłem tam dzis i zlowilem ploc 32 cm i 5 kilbi uwazam ze jest dobrze panie piotsze
[2010-11-21 19:20]

bednar14

byłem tam dzis i zlowilem ploc 32 cm i 5 kilbi uwazam ze jest dobrze panie piotsze

Sławek pisz gdzie byłeś bo z twojego posta można wyczytać że byłeś i na Radomce w Rogowej i Jastrzębi ja wiem że byłeś w Jastrzębi ale następnym razem zwróć na to uwagę.Musze wpaść na Radomkę w sobote z tatą albo w niedziele z tobą żeby zakończyć sezon boloński na ten rok a potem zająć się już tylko żywcem.A i używaj słownika jak coś piszesz bo nie ma takiej ryby kilbi tylko mogą być kiełbie.
[2010-11-21 19:56]

jasio280581

Witam ja jezdze na radomkę do jastrzebi jak na razie są wyniki w wakacje biała ryba od płotek po klenie a teraz na spinina szczypłe brały:) jezdze koło starego młyna [2010-11-25 21:29]

bednar14

Kolego miejsce koło starego młyna to jest w rogowej chyba że w jastrzębi też był kiedyś jakiś młyn?Jak tak to napisz w którym miejscu.
[2010-11-26 14:45]

jasio280581

Jest stary młyn nie wiecej 800m od mostu drogowego a dojechac trzeba przez las wjechać nie wiecej pośrodku lasu drogą leśną 250m i jest młyn i stary dom [2010-11-26 20:55]

bednar14

Jest stary młyn nie wiecej 800m od mostu drogowego a dojechac trzeba przez las wjechać nie wiecej pośrodku lasu drogą leśną 250m i jest młyn i stary dom

Chyba wiem już gdzie to jest jak jadę na Radomkę do jastrzębi wyjeżdżam z lasu i po lewej stronie widać w oddali taki stary dom o to ci chodzi?
[2010-11-27 08:43]

matigol

Witam kolegow znad wody,o Radomce w okolicy Jastrzebi nie moge powiedziec zbyt wiele gdyz wedkowalem tam tylko raz a mianowicie w okolicach Gorynia,z marnym z reszta wynikiem.Natomiast polecam Radomke w okolicach Rogowej,znajduja sie tam urokliwe miejscowki,bagate w rybki.Jedynym mankamentem jest dojazd gdyz podroz po zjechaniu z asfaltu zamienia sie w koszmar.
[2010-11-28 14:12]

bednar14

Witam kolegow znad wody,o Radomce w okolicy Jastrzebi nie moge powiedziec zbyt wiele gdyz wedkowalem tam tylko raz a mianowicie w okolicach Gorynia,z marnym z reszta wynikiem.Natomiast polecam Radomke w okolicach Rogowej,znajduja sie tam urokliwe miejscowki,bagate w rybki.Jedynym mankamentem jest dojazd gdyz podroz po zjechaniu z asfaltu zamienia sie w koszmar.

Co do rogowej to rzeczywiście piękne miejsce bogate w ryby tylko dojazd słaby niestety ale byłem w tym roku tam kilka razy z wiosny z ładnymi efektami płocie do 35cm a w czasie lata kilka razy na spina trochę szczupłego połapałem a na co ty się tam nastawiasz?Łowisz na rzece czy na rozlewisku? 
[2010-11-28 18:48]

matigol

Na szczuplego sie tem nie nastawialem nigdy,chociaz widzialem ze wyciagaja chlopaki stamtad ladne sztuki,ja sie tam zazwyczaj nastawialem na biala rybke,karpik,jaz,leszcz,linek,a linki tam sa piekne,poprostu medalowe.W wiekszosci wedkuje na rzece.
[2010-11-28 19:38]

bednar14

Na szczuplego sie tem nie nastawialem nigdy,chociaz widzialem ze wyciagaja chlopaki stamtad ladne sztuki,ja sie tam zazwyczaj nastawialem na biala rybke,karpik,jaz,leszcz,linek,a linki tam sa piekne,poprostu medalowe.W wiekszosci wedkuje na rzece.

Co do linków to rzeczywiście można połapać.
[2010-11-28 19:55]

matigol

Moj znajomy na naszej linowej zasiadce,2 lata temu mial wlasnie na rogowej na kiju linka ktory waga mogl podchodzic pod 4-5 kg,po jakichs 20-30min walki i kilkunastu odjazdach ryby w rynne,zerwal go przy powierzchni,ja w zyciu nie widzialem takiego lina,podejrzewam ze rybka byla na zloty medal,ale niestety 0,10 na przyponie to za malo,znowu jak jest grubszy to bran nie ma.
[2010-11-29 17:38]

bednar14

Moj znajomy na naszej linowej zasiadce,2 lata temu mial wlasnie na rogowej na kiju linka ktory waga mogl podchodzic pod 4-5 kg,po jakichs 20-30min walki i kilkunastu odjazdach ryby w rynne,zerwal go przy powierzchni,ja w zyciu nie widzialem takiego lina,podejrzewam ze rybka byla na zloty medal,ale niestety 0,10 na przyponie to za malo,znowu jak jest grubszy to bran nie ma.

Lin 4-5 kg to jest coś!Mój największy z rogowej to 38 cm ale brawo dla twojego znajomego jak na przyponie 10mm utrzymał taką rybę ja osobiście nie schodzę poniżej 14mm.
[2010-11-29 18:43]

apis67

Opowiedz mi kolego coś o Twoim rejonie -nigdy tam nie byłem.Ja wędkuję na Radomce między Wolą Chodkowską a Ryczywołem. [2010-11-30 22:59]

GBH

Koledzy - rzeka w Rogowej, o której piszecie to nie Radomka a Szabasówka. Warto też zwrócić uwagę, że jest tam granica Zbiornika Domaniów, co jest istotne zpunktu widzenia różnych wymiarów i limitów niektórych gatunków ryb (rozlewisko to na 99% już Domaniów). pozdrawiam [2010-12-01 08:36]

matigol

Wydaje mi sie ze nie masz racji,proponuje zobaczyc mapke a dopiero rozniej oceniac,brana pod uwage ow "Rogowa" oceniana jest odlegloscia nieco inaczej niz sama miejscowosc Rogowa.Jesli chodzilo Ci o rzeke do ktorej sie dojezdza zjezdzajac w Rogowej z asfaltu to jest to Szabasowka,ale wiekszosc wedkarzy,zjezdzajac z asfaltu (przy tak zwanej siatce) kieruje sie w strone Domaniowa nie wchodzac na teran zbiornika i tam na Radomce wedkuje.
[2010-12-01 14:51]

matigol

Nie okresliles sie kolego do kogo kierujesz swoje pytanie.
[2010-12-01 14:56]

bednar14

Koledzy - rzeka w Rogowej, o której piszecie to nie Radomka a Szabasówka. Warto też zwrócić uwagę, że jest tam granica Zbiornika Domaniów, co jest istotne zpunktu widzenia różnych wymiarów i limitów niektórych gatunków ryb (rozlewisko to na 99% już Domaniów). pozdrawiam

Tak mi się właśnie wydawało ale nie byłem pewny rzeka na której jest to rozlewisko do Szabasówka ale to rozlewisko to jeszcze nie jest Domaniów.
[2010-12-01 15:04]

bednar14

Przepraszam ale na 100% to sam nie wiem co to jest za rzeka wiem że do zbiornika Domaniów wpływają 3 rzeki Radomka Jabłonica i Szabasówka ale rozlewisko to jeszcze nie zbiornik Domaniów
[2010-12-01 15:15]

matigol

Zbiornik Domaniow jest utworzony jak kazdy wie na rzece Radomce,a to Szabasowka najpierw wpada do Radomki,a pozniej Radomka do zalewu domaniowskiego,a tak na 99% rozlewisko opiera sie o Radomke.
[2010-12-01 15:38]

bednar14

Zbiornik Domaniow jest utworzony jak kazdy wie na rzece Radomce,a to Szabasowka najpierw wpada do Radomki,a pozniej Radomka do zalewu domaniowskiego,a tak na 99% rozlewisko opiera sie o Radomke.

Ja już nie wiem jak to jest  z tymi rzekami mam taką mapkę Zbiornika Domaniów i tam jest pokazane jakie rzeki wpadają do zbiornika Radomka wpada ale właśnie na Radomce są zbudowane stawy hodowlane Staw Zimochów Staw kresy i kilka innych w miejscowości Kłudno i ona płybie według tej mapy dużo wyzej niż miejscowość Rogowa według tej mapy łoimy na Szabasówce mapkę tom nabyłem w sklepie wędkarskim
[2010-12-02 16:58]

GBH

Rozlewisko to Domaniów (albo przyjnajmniej znaczna jego częśc - tablica oznaczająca granicę znajduje się tuż powyżej).

Jeżeli skręcamy przy siatce, to łowimy w Szabasówce. Zbiornik jest zbudowany na Radomce, ale Szabasówka jest w tym rejonie największym dopływem Radomki.  

[2010-12-02 21:30]

bednar14

Rozlewisko to Domaniów (albo przyjnajmniej znaczna jego częśc - tablica oznaczająca granicę znajduje się tuż powyżej).

Jeżeli skręcamy przy siatce, to łowimy w Szabasówce. Zbiornik jest zbudowany na Radomce, ale Szabasówka jest w tym rejonie największym dopływem Radomki. 

Tak wo gule to ja nie wiem czy my mówimy o tym samym rozlewisku?Gdzie jest ta siatka?Ja do rogowej skręcam jak się las zaczyna w lewo i inny asfalt na zakręcie

[2010-12-03 15:03]

matigol

I dobrze kolego skrecasz bo tam jest dwie takie glowniejsze drogi dojazdowe,jest ta przez las a raczej na jego skraju,ktora idac,bo dojechac sie nie da,wychodzi sie praktycznie na wprost rozlewiska. Druga droga przy tzw "siatce" jest wczesniej,blizej mieszkan,a dokladniej biegnie po ostatnich dzialkach w Rogowej.
[2010-12-05 13:48]

bednar14

I dobrze kolego skrecasz bo tam jest dwie takie glowniejsze drogi dojazdowe,jest ta przez las a raczej na jego skraju,ktora idac,bo dojechac sie nie da,wychodzi sie praktycznie na wprost rozlewiska. Druga droga przy tzw "siatce" jest wczesniej,blizej mieszkan,a dokladniej biegnie po ostatnich dzialkach w Rogowej.

Czy jak się jedzie tą wcześniejszą drogą to obok niej za działkami jest takie małe rozlewisko?
[2010-12-06 15:20]

matigol

Tak,po lewej stronie,ale nie wiem czy sa tam jakies ryby,kiedys tam siedzialem ale nic nie zlapalem.
[2010-12-06 15:49]