Zaloguj się do konta

Racice świni na okonia

utworzono: 2014/01/28 12:21

Witam wszystkich, dziś chciałbym się podzielić nowinką - jak skutecznie nęcić okonia pod lodem !
Mit został obalony przez niewielu wędkarzy,a mianowicie chodzi o racice świni. Sam w to nie wierzyłem i śmiałem się z tego :) 
Jeśli ktoś ma hodowle świni bądź znajomego gospodarza,albo pracuje w rzeźni niech się do niego zgłosi po racice. Jeżeli już mamy racice i wybieramy się na pod lodowe wędkowanie rozpalamy ognisko z patyczków przez nas znalezionych, mogą być też trzciny musimy pamiętać żeby nie wrzucać do ogniska tworzyw sztucznych !
Ognisko się pali ciepło jest no i co teraz? Wrzucamy racice na 10-15 min do ogniska,warto nieć ze sobą sznurek aby móc przywiązać racice, aby w razie czego zmienić miejscówkę bo jak wiemy dziś łapiemy pod trzcinką a jutro na środku! 
Efekt jest naprawdę kosmiczny, w niedzielne popołudnie jako jedyny z pośród kilkunastu wędkarzy udało mi się złowić około 15 okoni! z tego 2 po 34-36 cm! reszta miała od 10 do 20 cm.(blaszka złota bądź srebno-złota) Rywale tylko podchodzili i pytali co ty masz na tym sznurku.
Połamania kija i kiwoka !Pozdrawiam. [2014-01-28 12:21]

JKarp

No no - zasługujesz na to żeby Cię zacytować w takim jednym wątku...JK [2014-01-28 12:47]

khakiprichi

te okonie na fotce to z tej niedzieli...?o której piszesz ?
[2014-01-28 13:02]

prexpl

spod lodu a nawet śniegu niema .......... nie widać też żeby trawa była zmarznięta chyba że zdjęcie było zrobione wcześniej  [2014-01-28 13:10]

grisza-78

U mnie łowią na ogon od świni dozbrojony główką, a na większe garbusy dobre są wahadłówki z ususzonego świńskiego ucha ;))))))))))))))))))) Niezły ten wątek ;D
[2014-01-28 13:14]

baldhead

Zdjęcie wykonane 30 listopada 2013 r. o godz. 09.59.
[2014-01-28 13:25]

khakiprichi

spod lodu a nawet śniegu niema .......... nie widać też żeby trawa była zmarznięta chyba że zdjęcie było zrobione wcześniej 

cały wątek rozbawił mnie do łez :) ale pytanie musiałem zadać, choć wątpię żebym uzyskał odpowiedź.tak dla jasności kilka danych o zdjęciu:
-fota zrobiona telefonem Sony Ericsson J20i
-data pstryknięcia 2013-11-30 co wskazuje wyraźnie na sobotę
-godzina pstryku 09:59:47s

[2014-01-28 13:29]

khakiprichi

kolega mnie uprzedził :)
[2014-01-28 13:29]

Tak foto się nie zgadza :)Edita zrobić nie moge bądź nie potrafie. Przepraszam za to zdjęcie daje to co miało byc. http://www62.zippyshare.com/v/10662364/file.html [2014-01-28 14:02]

wujekelo

ale o co chodzi ? :)
[2014-01-28 14:26]

ale o co chodzi ? :)

jak na razie o to że wybrałem zły plik do zdjęcia :P [2014-01-28 14:34]

ryukon1975

Już przygotowuję "sprzęt". Podkarmię, utuczę i będzie dwa w jednym. Wieprzowina i okonie. :)

[2014-01-28 14:35]

ryukon1975

Tak foto się nie zgadza :)Edita zrobić nie moge bądź nie potrafie. Przepraszam za to zdjęcie daje to co miało byc. http://www62.zippyshare.com/v/10662364/file.html

[2014-01-28 14:36]

mario84

fajny sprzęt pozdro
[2014-01-28 14:37]

Już przygotowuję "sprzęt". Podkarmię, utuczę i będzie dwa w jednym. Wieprzowina i okonie. :)

Wykorzystaj wszystkie trzy :) Futerko zostaw na mroźne wyprawy, a z mączki zrobisz zanente i kulki proteinowe :)

[2014-01-28 14:54]

grisza-78

Tymi racicami to by całe zawody podlodowe obsłużył. One są lepsze niż Apetyzer ;D
[2014-01-28 15:01]

grisza-78

Czyli ta przynęta wygląda mniej-więcej tak? :
[2014-01-28 15:06]

Temat jest o zanecie, nie o przynęcie. Zakładając ten temat wiedziałem o tym że największy ubaw będą mieli hejterzy, słyszałem to od kilku osób wiec czemu miałem tego nie wypróbować? Do odważnych świat należy :) Ubaw jest świetny ale nie po te forum jest !
[2014-01-28 15:31]

Fragment czasopisma "Przewodnik Wędkarski" wydawanego pod koniec lat '90. 
Wyprawa z mistrzem - Edmund Gutkiewicz strona 198 (mam nadzieję, że trzeba wyjaśniać kim jest Pan Edmund) 

Na tropie zanęty  

"Po powrocie z kolejnych zawodów mistrz przypomniał sobie, jak spotkany przed laty na Pilicą 90-letni wówczas znajomy wędkarz powiedział mu: - Pamiętaj Mundek, najlepsze do nęcenia są prażone rapcie (tak potocznie nazywano zwierzęce racice). Prażone? Może tędy droga?! Mistrz zabrał się od razu do rzeczy, przez całą noc prażąc w piwnicy najróżniejsze składniki. Było już jasno, kiedy zapakował gotową mieszankę do szczelnego worka, po czym o niej... zapomniał. W tydzień później, gdy wybierał się ze swym bratem na łowienie w Pilicy, przypomniał sobie o prażonych specjałach. - Zanęciliśmy, a po kilku minutach nie wierzyliśmy własnym oczom, wprost nie mogliśmy opędzić się od ryb, bo brały jak oszalałe - opowiada Edmund Gutkiewicz. - Zacząłem się więc zastanawiać, jak ta sama zanęta sprawdzi się w wodzie stojącej. Było dokładnie tak samo. Czyżbym wreszcie znalazł? Następne prażenie przed Pucharem Wisły i zająłem drugie miejsce. Tydzień później mistrzostwa okręgu - byłem pierwszy, mimo iż łowiłem w środku sektora. A w następnym tygodniu zdobyłem w Płocku tytuł mistrza Polski... Po tej spektakularnej serii występów i wielu jeszcze eksperymentach narodziła się dobrze znana zanęta "Super". Narodziła się firma Gut-Mix oraz powstał przy niej klub wędkarski, zrzeszający najlepszych polskich spławikowców." [2014-01-28 15:39]

Mateusz być może słyszałeś o mielonych i prażonych kopytach wołowych jako dodatek do zanety??

[2014-01-28 15:39]

Jack14

@Mateuszj415 wszystko OK tylko nie napisałeś, żeby koledzy wędkarze zabrali z sobą na lód również obcinaczki do paznokci :-) [2014-01-28 16:09]

lasvegas

Nie jest to nowinka a raczej zapomniana metoda. Cieszę się że temat naświetlił Mateuszj415, bo to podśmiewanie zaczynało być irytujące. [2014-01-28 16:18]

Spotkałem się z suchą karmą wołową jak i granulowaną, jak dobrze pamietam byla podawana procą,ale są i wersje powierzchniowe, dobra jest jako dodatek zanętowy jak i przynętowy.  [2014-01-28 16:26]

Nie jest to nowinka a raczej zapomniana metoda. Cieszę się że temat naświetlił Mateuszj415, bo to podśmiewanie zaczynało być irytujące.

Są ludzie i ludziska ;) [2014-01-28 16:28]

barrakuda81

Witam wszystkich, dziś chciałbym się podzielić nowinką - jak skutecznie nęcić okonia pod lodem !

Mit został obalony przez niewielu wędkarzy,a mianowicie chodzi o racice świni. Sam w to nie wierzyłem i śmiałem się z tego :) 
Jeśli ktoś ma hodowle świni bądź znajomego gospodarza,albo pracuje w rzeźni niech się do niego zgłosi po racice. Jeżeli już mamy racice i wybieramy się na pod lodowe wędkowanie rozpalamy ognisko z patyczków przez nas znalezionych, mogą być też trzciny musimy pamiętać żeby nie wrzucać do ogniska tworzyw sztucznych !
Ognisko się pali ciepło jest no i co teraz? Wrzucamy racice na 10-15 min do ogniska,warto nieć ze sobą sznurek aby móc przywiązać racice, aby w razie czego zmienić miejscówkę bo jak wiemy dziś łapiemy pod trzcinką a jutro na środku! 
Efekt jest naprawdę kosmiczny, w niedzielne popołudnie jako jedyny z pośród kilkunastu wędkarzy udało mi się złowić około 15 okoni! z tego 2 po 34-36 cm! reszta miała od 10 do 20 cm.(blaszka złota bądź srebno-złota) Rywale tylko podchodzili i pytali co ty masz na tym sznurku.

Jeeeezuuu!!!Ale ci się nudzi...W zyciu takich piedół nie słyszałem:-)))Normalnie 5-tka za fantazje się należy.Poróbuj na knurzy ogon - obojetnie ktory:-) Może suma złapiesz :-)

Połamania kija i kiwoka !Pozdrawiam.

[2014-01-28 16:31]

JKarp

Na tropie zanęty  

"Po powrocie z kolejnych zawodów mistrz przypomniał sobie, jak spotkany przed laty na Pilicą 90-letni wówczas znajomy wędkarz powiedział mu: - Pamiętaj Mundek, najlepsze do nęcenia są prażone rapcie (tak potocznie nazywano zwierzęce racice). Prażone? Może tędy droga?! Mistrz zabrał się od razu do rzeczy, przez całą noc prażąc w piwnicy najróżniejsze składniki. Było już jasno, kiedy zapakował gotową mieszankę do szczelnego worka, po czym o niej... zapomniał. W tydzień później, gdy wybierał się ze swym bratem na łowienie w Pilicy, przypomniał sobie o prażonych specjałach. - Zanęciliśmy, a po kilku minutach nie wierzyliśmy własnym oczom, wprost nie mogliśmy opędzić się od ryb, bo brały jak oszalałe - opowiada Edmund Gutkiewicz. - Zacząłem się więc zastanawiać, jak ta sama zanęta sprawdzi się w wodzie stojącej. Było dokładnie tak samo. Czyżbym wreszcie znalazł? Następne prażenie przed Pucharem Wisły i zająłem drugie miejsce. Tydzień później mistrzostwa okręgu - byłem pierwszy, mimo iż łowiłem w środku sektora. A w następnym tygodniu zdobyłem w Płocku tytuł mistrza Polski... Po tej spektakularnej serii występów i wielu jeszcze eksperymentach narodziła się dobrze znana zanęta "Super". Narodziła się firma Gut-Mix oraz powstał przy niej klub wędkarski, zrzeszający najlepszych polskich spławikowców."

A potem żyli długo i zielono...JK [2014-01-28 17:02]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia