Zaloguj się do konta

Quantum Hypercast Pro Tour Twist 225 cm 1-7g

utworzono: 2012/11/20 13:13
veeh

Witam,
Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie aż dostałem do potrzymania tę okoniówkę w sklepie. To była już ostatnia szansa - wcześniej miałem, w ręku Shimano, Mikado, Fiume i Jaxony i jakoś nic mi nie pasowało - wszystkie za miękkie przy dolniku.
Po pierwszym machnięciu już wiedziałem ze to dobry sprzęt - bardzo ładna praca szczytówki. Coś mi tylko rzępoliło przy dolniku i tu mega zaskoczenie - rękojeść rezonansowa. Dzięki temu każde puknięcie palcem jest wyczuwalne. Przy zwijaniu nawet czuć jak kołowrotek pracuje.
Bałem się tylko spytać o cenę i tu przyjemne zaskoczenie - 180zł (jeszcze nawet udało się stargować).
Nie byłem pewny czy krótki dolnik - do połowy przedramienia będzie wygodny. Bardzo szybko się do niego przekonałem.
Wykończenie dolnika też przyjemne. na samej górze ciepła pianka - bardzo przyjemna gdy zimno. Reszta dolnika wykończona dwoma rodzajami korka - w centrum aglomerat o dobrej przyczepności (minus za kolor - trochę wydaje się brudny), a na końcu korek dobrej jakości.
Plusem też wydaje się fakt że jest to wędka przeznaczona na wodę morską. To może jedynie dobrze świadczyć o jej wytrzymałości.
Co do jakości wykonania jakoś z wyglądu nie przekonują mnie przelotki - wyglądają na mało odporne, ale może to tylko wrażenie. Do tej pory testowały ją 3 małe szczupaki (max 30 cm) i było to przyjemne doświadczenie.
Ogólnie mogę sprzęt polecić. Szkoda że firma Quantum jest w Polsce stosunkowo mało znana/dostępna. [2012-11-20 13:13]