Zaloguj się do konta

QBS montowanie przywieszek do zestawu głównego -od

utworzono: 2011/01/20 19:42
borovik szl

QBS to względnie popularny system montowania przywieszek dorszowych.Jednak potrafi zawieść. Z obserwacji znajomych dorszomaniaków wiem, że plastik z którego jest zbudowany może pęknąć lub wypiąć się z linki głównej. [2011-01-20 19:42]

bobus86

lowie na morzu juz 4 lata ale czegos podobnego jeszcze nie widzialem.ja montuje przywieszki na porzadnej agrafce przywiazanej do glownej plecionki i jeszcze mnie nigdy nie zawiodlo chyba ze na porzadnym zaczepie:) [2011-01-21 19:07]

NicraM

witam

dzięki za odzew.

Rzeczywiście wychodzi na to że QBS mało znany. Ja jeszcze wielkich okazów nie łowiłem z takimi do 2 kilo nie było problemu. QBS prawdził się mi. Jednak mam problem z zakupem w swoim regionie, sprawdzałem w kilku miastach. W wiekszych sklepach nie mają i zrzucają brak w ofercie na to że nie ma przedstawiciela JENZI_DEGA na Polskę, w mniejszych wogóle nie słyszeli o QBS-ch. z moich obserwacji wynika że JENZI - DEGa ma się super i nie wiem czemu mieliby rezygnować z polskiego rynku. Ja stosuję te mniejsze do 0,5 mm średnicy. znam jedno miejsce gdzie mają większe ale według mnie i dla mnie zaduże. Wolę bardziej delikatne wędkarstwo.

Pozdrawiam i do usłyszenia

[2011-01-21 19:29]

przemek7409

witam                                                                  
chciałbym spróbować połowić na ten system , ale mam kilka pytań :
- jak to się montuje na przyponie ? gdzieś czytałem ,że robi się węzeł powyżej i poniżej , ale to wg mnie znacząco osłabia żyłkę
-czy każda przywieszka ma być wyposażona w oddzielny krótki przypon z tym koralikiem (qbs) - mam na myśli wszystkie przywieszki w pudełku
-czy to aby nie zawiedzie
-gdzie można kupić
z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie
p.s. wędkuję na morzu od kilku ładnych lat , ale jeszcze się z tym systemem nie spotkałem
[2011-02-14 15:47]

NicraM

witam                                                                  
chciałbym spróbować połowić na ten system , ale mam kilka pytań :
- jak to się montuje na przyponie ? gdzieś czytałem ,że robi się węzeł powyżej i poniżej , ale to wg mnie znacząco osłabia żyłkę
-czy każda przywieszka ma być wyposażona w oddzielny krótki przypon z tym koralikiem (qbs) - mam na myśli wszystkie przywieszki w pudełku
-czy to aby nie zawiedzie
-gdzie można kupić
z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie
p.s. wędkuję na morzu od kilku ładnych lat , ale jeszcze się z tym systemem nie spotkałem

witam ja stosuje i z powodzeniem, faktycznie z zakupem są trudności to produkt degi. system mocuje się przez wpięcie koralika do żyłki. Faktycznie blokuje się je przez dwa supły powyżej i poniżej, tak jak napisałeś każdy przypon przywiewszki ma być z tym QBS-em stospuje się go również przez koralik i supełek, ja zostawiam dłuższą koncówkę żyłki ok. 0,5 cm. Przewaga systemu polega na tym, że masz kilka gotowych zestawów i w zalezności od potrzeb mozna je wymieniać. Mi się jeszcze nie zerwał. zobacz filmik z nauką - szkoła wędkowania morskiego - coś w tym sytu ( tytułu nie pamietam) - TAAAKA RYBA tam Mariusz Gietka pokazuje ten system i go poleca. można kupić przez internet musisz wpisać dega i wóczas szukać w sklepie czy mają. Są pakowane po 5 sztuk i w dwóch rozmaiarach do 0,5 mm i 1,0mm - chodzi o średnicę żyłki w zestqawie głównym ja polecam 0,5 które stosuję

pozdrawiam

ps. daj znać jak sprawdezisz 



[2011-02-19 18:46]