Zaloguj się do konta

PZW

utworzono: 2010/05/14 17:15

wiem wiem kurde u nas to normalnie gangi kłosują na pstrągowych rzekach
[2010-05-19 11:58]

essoxx

Szkoda tylko, że nie kontrolujecie rybaków na etatach PZW bo to oni w dużej mierze zachowują się jak kłusownicy, jak nazwać sprzedawanie ryb prosto z odłowów nad wodą bez żadnej faktury czy czegoś dokumentującego ten fakt, gdzie  a raczej do kogo trafiają te pieniądze ale to chyba pytanie retoryczne.
[2010-05-19 22:55]

Również tego żałuję.  [2010-05-19 22:59]

jaazz7

I tu się mylisz,Wisła na odcinku Góra Kalwaria Warszawa nie spotkałem się z żadną inną kontrolą ,jak tylko policji,krotko,fachowo i dowidzenia
[2010-05-20 15:38]

witam i popieram cie mastiw czytam te klutnie o kontrole ze zamalo i strazy niewidac moze to i racja ja lowie duzo w niemczech tu jest nie do pomyslenia wziasc sprzet do auta bez zeezwolenia a co dopiero lowic ryby tu w tym roku mialem 5 kontroli policj 3 kontrole rybakow a pytan ze stony osub cywilnych niezliczysz tu spoleczenstwo same dba o legalnosc polowuw w polsce my sami wedkaze i straznicy nic nieporadzimy to wszyscy powinni o to dbac niemcy majom ryby w jeziorach i na spaceze sobie na nie patrzom a nam zostaje popatrzec na puszki po piwie pozostawione przez klusoli pozdrawiam
[2010-05-24 00:25]

I tu się mylisz,Wisła na odcinku Góra Kalwaria Warszawa nie spotkałem się z żadną inną kontrolą ,jak tylko policji,krotko,fachowo i dowidzenia

Mylisz ,to sie ty kolego , bo Policja nie ma przeprowadzanych szkoleń w kierunku RAPR , więc i kontrolowac wedkarzy pod tym kątem nie może bez asysty PSR lub SSR. Nawet Policja Wodna. A jeśli kontroluje, to z interwencji zgłoszonej o kłusownictwo i pod tym jedynym warunkiem. Nie myl rutynowego patrolu nad wodą i legitymowaniem obywatela, z kontrola stricte wedkarską człowieku.



[2010-05-24 11:30]

jaazz7

ja napisałem tylko o fakcie jaki miał miejsce,jaki byl powód tej kontroli tego nie wiem czlowieku
[2010-05-24 15:16]

Ty widze, że już nie pierwszy raz masz problem z tym co myślisz , a co piszesz, napisałeś wyraźnie :.....Wisła, na odcinku Góra Kalwaria Warszawa nie spotkałem sie z żadną kontrolą , jak tylko policji.... To my tu rozmawiamy o czym?! Ogólnie o kontrolach Policji ?!  To może napisz o kontrolach  Policji na szosach i trawnikach  koło Wisły. Co w takim razie ma kontrola policji W JAKIEJŚ TAM SPRAWIE  do tego tematu!? Chlapniesz jak zwykle ,a potem głupio tłumaczysz ,już ci to napisali coś chyba na ten temat jak szkalowałeś społeczników PZW. [2010-05-24 16:19]

Sniper64

I tu się mylisz,Wisła na odcinku Góra Kalwaria Warszawa nie spotkałem się z żadną inną kontrolą ,jak tylko policji,krotko,fachowo i dowidzenia

Witaj...!kolego- jak byś mógł krótko fachowo,konkretnie-opisać kontrole policji,była z brzegu czy z wody(łodzi)! i co kontrolowali?
[2010-05-24 19:13]

Sniper64

witam i popieram cie mastiw czytam te klutnie o kontrole ze zamalo i strazy niewidac moze to i racja ja lowie duzo w niemczech tu jest nie do pomyslenia wziasc sprzet do auta bez zeezwolenia a co dopiero lowic ryby tu w tym roku mialem 5 kontroli policj 3 kontrole rybakow a pytan ze stony osub cywilnych niezliczysz tu spoleczenstwo same dba o legalnosc polowuw w polsce my sami wedkaze i straznicy nic nieporadzimy to wszyscy powinni o to dbac niemcy majom ryby w jeziorach i na spaceze sobie na nie patrzom a nam zostaje popatrzec na puszki po piwie pozostawione przez klusoli pozdrawiam

Witam..! masz rację,wszystko tylko przeciwko jest- jak znajdą się tacy co wspólnie chcą coś robić a nie dużo gadać i naśmiewać się...podobnie jest w Czechach,Słowacji w całej starej Czechosłowacji....mają tam ryby wszędzie,ale też dbają o czystość,szanują tych na wzór naszej SSR,pomagają i popierają kontrole,jakie by nie były!i co? jest porządek! jest! są ryby? są! ......ciekawe kiedy u nas tak będzie? Pozdrawiam:)    
[2010-05-24 19:22]

Wszystko właśnie rozbija sie o mentalność naszego "kochanego" narodu. Od wieków Polacy (Słowianie) tylko protestowali, walczyli, podnosili krzyk, z niczym sie nie zgadzali, gdzie 5-ciu Polaków, tam 11 różnych zdan i opinii. Polakowi to najwygodniej usiąść w fotelu, wziąć pilota w jedną , browara w drugą dłoń i rządzić, wymagać, narzekać, żądać i krzyczeć, a jak to Ferdek Kiepski mówi-.."a robić nima komu...". Ja nie zgadzam sie z wieloma rzeczami nie tylko w PZW jak już wspomniałem w innych postach,ale nie będę siedział na 4-ech literach i męczył pilota, tylko chcę coś robić. Juz podpadłem wielu wielu kłusownikom ,ale grzeje mnie to jak ilość strzyżonej wełny z australijskich owiec. Będę niszczył kłusownictwo i chamstwo na łowiskach i koniec, bo wiem , że robię coś w dobrej wierze, również dla siebie i swoich dzieci.  [2010-05-24 19:44]

Szacun. [2010-05-24 19:47]

dzieki koledzy mastiff  sniper64  miru57 ciesze sie ze ktos mysli podobnie jak ja tylko czepianie sie strarznikow zeby nie oni to mysle ze kijance tez trzeba by bylo zrobic wymiar bo tylko to zostalo by w wodzie pozdrawiam
[2010-05-25 19:13]

Waldi Fish

W kwestii kontroli wędkarzy przez Policję nie zgadzam się z Tobą Mastiff. Sam byłem świadkiem, jak 2 policjantów bez asysty PSR lub SSR kontrolowało wędkarzy nad jeziorem pod kątem posiadania karty wędkarskiej. Czyli według Twojej opinii robili to bezprawnie? [2010-05-25 23:02]

W kwestii kontroli wędkarzy przez Policję nie zgadzam się z Tobą Mastiff. Sam byłem świadkiem, jak 2 policjantów bez asysty PSR lub SSR kontrolowało wędkarzy nad jeziorem pod kątem posiadania karty wędkarskiej. Czyli według Twojej opinii robili to bezprawnie?


Czy wiesz jaka jest różnica między sprawdzeniem dokumentów, a kontrolą pod kątem RAPR ? JEŚLI, jeśli rzeczywiście (!) policjant poprosił o pokazanie karty wędkarskiej (zaglądałeś im przez ramię?), to TYLKO i WYŁĄCZNIE po to, żeby przekonać się , że legitymowany ma prawo do połowu ryb. Nie rejestr, nie siatkę, nie gatunki, nie ilość, nie wymiary,nie czy ma wypychacz, NIE POD KĄTEM RAPR. Jeśli np. masz orzeczenie o niepełnosprawności i wjedziesz swoim pojazdem w ulicę z zakazem wjazdu, to policjant Cię zatrzymuje i prosi m.in. o okazanie legitymacji inwalidzkiej  UPRAWNIAJĄCEJ do takiego wjazdu, NIE DLACZEGO masz takie uprawnienia, nie na co chorujesz, nie czy Cię coś boli, tylko czy masz UPRAWNIENIA. Poza tym kolego, weź pod uwagę również to, że wielu policjantów jest wędkarzami (też ludzie), a z kolei wielu z nich jest też strażnikami SSR. Mam takich trzech kolegów w swojej grupie. Być może w innym przypadku, jest to też rutynowa kontrola pod kątem udokumentowania określonych UPRAWNIEŃ, lub sprawdzenia osoby. Takie czynności wykonuje się m.in. w celu poszukiwania notowanych kłusowników.  


[2010-05-25 23:38]

zgadzam sie policja sprawdzala mi tylko dokumenty nie to co zlowilem
[2010-05-26 16:08]

essoxx

Mastiff ma racje pozwolenie na połów ryb może sprawdzić Policja w niektórych regionach Polski próbuje je nawet sprawdzać Straz Graniczna, która w rejonie pogranicza ma takie same prawa jak Policja.
[2010-05-26 22:39]

Mastiff ma racje pozwolenie na połów ryb może sprawdzić Policja w niektórych regionach Polski próbuje je nawet sprawdzać Straz Graniczna, która w rejonie pogranicza ma takie same prawa jak Policja. 

W moim rejonie kontrole ze Strażą Graniczną zdarzają sie dość często. W rybach i sieciach przemycana jest kontrabanda na drugą strone granicznych rzek. 



[2010-05-26 22:55]