Zaloguj się do konta

PZW zamyka zatoki dla wedkarzy na okres wiosenny

utworzono: 2012/04/01 18:58
waldiglogow

witam.PZW legnica zakazał wedkowania na zotoce LOK w głogowie przez okres od 1 kwietnia do 31 maja,to jest okres tarła.z tego co wiem od roku 2013 maja byc nie dostepne wszystkie zatoki w tym okresie.wie ktos cos wiecej na ten temat?takie piekne łowisko wiosenne zostało zamkniete,od 1 czerwca to juz na tej zatoce ciezko o branie.dodam ze ja nie biore ryb ze soba,wiec tym bardziej mi szkoda ze stracilismy takie atrakcyjne łowisko w głogowie.dla mnie było ono praktycznie jedyne
[2012-04-01 18:58]

MASTINO

Miej nadzieję, że te zabiegi poprawią rybostan, pod warunkiem, że wędkarze sami pomogą w pilnowaniu tych wód przed kłusolami, bo brak wędkarzy na łowiskach kusi kłusowników. [2012-04-01 19:18]

domin77

jeżeli to prawda to bardzo dobrze,ty akurat ryb nie bierzesz (jak co drugi tutaj)ale są ludzie co się cieszą jak ryba bierze i nie ważne ze na tarle [2012-04-01 19:19]

FELIPE

Zawsze zostaje jeszcze Stara Odra, zawsze tam rozpoczynałem sezon wędkarski i miałem bardzo fajne efekty.
Co do zakazu to tylko pozytywnie może wpłynąć na populację rybek w zatoce, w szczególności szczupaka.
pozdrawiam
[2012-04-01 19:35]

sigurd1980

Zawsze zostaje jeszcze Stara Odra, zawsze tam rozpoczynałem sezon wędkarski i miałem bardzo fajne efekty.
Co do zakazu to tylko pozytywnie może wpłynąć na populację rybek w zatoce, w szczególności szczupaka.
pozdrawiam

Zgadzam się ,ale jeżeli nad wodą nie ma nikogo to..."Gdy kota nie ma to myszy harcują" [2012-04-01 20:23]

waldiglogow

własnie teraz nie bedziemy mogli kłusoli kontrolowac,a w zeszłym roku 3 razy dzwoniłem po policje z dobrym skutkiem będąc na nocce,w kwietniu i maju za leszkiem.straszne to było jakie sandacze widziałem w siatkach,miałem nawet taka sytuacje ze kłusole na mnie wezwali policej zeby odwrócic swoja uwage i policja przyszła z jednym z nich,a oni na stawie dalej robili co chcieli
[2012-04-01 20:35]

waldiglogow

zna ktos jeszcze jakies miejsca w których tak sie stało w tym roku
[2012-04-02 19:26]

adamso13

Ciekawe czy w tym rejonie władze obniżyły też opłaty na ten okres? Bo jak rozumiem skoro nie wolno tam łowić to i nie wolno za ten okres pieniędzy pobierać!!!
[2012-04-02 21:05]

JOPEK1971

własnie teraz nie bedziemy mogli kłusoli kontrolowac,a w zeszłym roku 3 razy dzwoniłem po policje z dobrym skutkiem będąc na nocce,w kwietniu i maju za leszkiem.straszne to było jakie sandacze widziałem w siatkach,miałem nawet taka sytuacje ze kłusole na mnie wezwali policej zeby odwrócic swoja uwage i policja przyszła z jednym z nich,a oni na stawie dalej robili co chcieli

Pewnie siaty wstawiali rybacy którzy nie chcieli miec niewygodnego świadka. Twój okręg pewnie z tego powodu zamyka zatoki by się dobrac do rybek, a nie z powodu tarła.Wydaje mi się że za jakiś czas pozostanie z rybek tylko wspomnienie. 

[2012-04-02 22:47]

barti28s

Może i to nie moja woda ale ... może w waszym okręgu wzięli pod uwagę skrupulatnie wasze wpisy z zezwolenia- zobaczyli w jakim okresie i gdzie najwięcej rybek bierzecie a jak wiadomo PZW to baaaaaaaardzo boli i tak sobie strzelili. Bo dla PZW najlepszy wędkarz to taki który regularnie płaci a powietrze znad wody tylko zabiera. Ryby mają zostać dla rybaków !!! Teoria niby z kosmosu- ktoś powie - ale jakaś prawda w tym jest. Tarło w PZW? - przeważnie to zapis tylko na papierze a w związku siedzą i palcem na mapie- Tu!!! Edek tu w tym roku będzie!!! To tak jak w Płocku zapuszczali Lina na Wiśle- dziś wpuścili a przez następne 3 dni łapali na wędkę bo lin to płochliwa ryba i po wpuszczeniu nie rozpływa się tak szybko... 
[2012-04-03 17:25]

waldiglogow

ceny kart wzrosły,a o zamknieciu zatoki dowiedzieli sie wszyscy 30 marca,prawda jest taka ze na tej zatoce mozna ryby połapac tylko od 1 kwietnia do 31 maja,ten okres jest teraz zamkniety
[2012-04-03 20:15]

jedrek6661

u nas też jest taka zatoka ale zrobili odwrotnie do 31 czerwca był zakaz wędkowania dla wędkarzy ale kłusownicy robili co chcieli kilka lat temu ten zakaz znieśli ku wielkiemu niezadowoleniu kłusowników którzy to mają utrudnione zadanie gdyż ciągle siedzi jakiś wędkarz i niema jak siatek stawiać jeśli u was zakazali wędkowania to oznacza że prężnie działa lobby kłusownicze teraz dzień i noc siatki tam będą stały ci co wprowadzają takie zakazy to albo są kretynami albo kłusownikami.
[2012-04-06 16:40]

waldiglogow

dowiedziałem czego dotyczy tan zakaz.dotytczy sandacza,gdysz znajduje sie tam mnóstwo gniazd tej ryby,wiec ja sie pytam dlaczego zakaz dotyczy wszystkich gatunków ryb a nie tylko zakazu połowu ryb drapierznych!
[2012-04-07 10:07]

JOPEK1971

Bardzo dobra opcja,jeżeli jest to okresowe a nie całoroczne wyłączenie tego miejsca,to powinieneś się cieszyc. U mnie takich miejsc się nie chroni niestety.Wieczorkiem zaglądaj tam często i informuj kogo trzeba w razie spotkania łachudry ze spinningiem,za jakiś czas będziesz łowił sandacze a nie płotki krąpie. [2012-04-07 11:30]

waldiglogow

wole łowić białoryb wiec mam odmienne zdanie
[2012-04-08 22:43]

legolas18

witam.PZW legnica zakazał wedkowania na zotoce LOK w głogowie przez okres od 1 kwietnia do 31 maja,to jest okres tarła.z tego co wiem od roku 2013 maja byc nie dostepne wszystkie zatoki w tym okresie.wie ktos cos wiecej na ten temat?takie piekne łowisko wiosenne zostało zamkniete,od 1 czerwca to juz na tej zatoce ciezko o branie.dodam ze ja nie biore ryb ze soba,wiec tym bardziej mi szkoda ze stracilismy takie atrakcyjne łowisko w głogowie.dla mnie było ono praktycznie jedyne

Już dawno nie zaglądałem na to forum ale dowiedziałem się o pewnej ciekawostce i chce to potwierdzić, waldiglogow skąd masz takie informacje że w 2013 mają zamknąć wszystkie zatoki??
jeśli to prawda to ja w następnym roku nie opłacam karty wędkarskiej i apeluje do większość żeby zrobiła podobnie bo skoro znowu chcą nam zamknąć zatoki to już nie będzie w ogóle rybki Legnica zamyka tak jak zamknęła w tym roku żeby pozbyć się niewygodnych świadków czyli nas wędkarzy i znowu przetrzebią wszystkie zatoki siatami i nie będzie już nic!! nie wystarczyło im że ciągali siatami jesienią jak ryba wchodziła na tarło do zatoki...
Po co mamy płacić legalnym kłusownikom i złodziejom, jeśli my czegoś nie zrobimy to w naszej okolicy będziemy mogli oglądać rybki jedynie na zdjęciach
[2012-08-15 22:11]

Woa-VooDoo

dowiedziałem czego dotyczy tan zakaz.dotytczy sandacza,gdysz znajduje sie tam mnóstwo gniazd tej ryby,wiec ja sie pytam dlaczego zakaz dotyczy wszystkich gatunków ryb a nie tylko zakazu połowu ryb drapierznych!

Teraz jest wszystko.Sandacz jako jedna z nielicznych ryb , pilnuje swoich jaj przed jazgarzami, sumami itp.W tym okresie sandacz jest bardzo agresywny i można go łapać na pinkę , czerwonego robaka czy kukurydze jeżeli zestaw wrzuci się w pobliżu jego gniazda.Złapanie takiego sandacza głównie powoduje , że pilnowane jaja idą na pożarcie.  [2012-08-16 10:40]