Zaloguj się do konta

PZW Siedlce - łowiska Mińsk Maz

utworzono: 2015/07/09 12:57
chef85

Witam kolegów i koleżanki,
od niedawna mieszkam w Mińsku Maz. Czy ktoś z was mógłby polecić jakieś godne uwagi łowiska? Zawsze łowiłem na rzekach, niestety w tej okolicy nie bardzo się orientuję gdzie można by było uderzyć:) byłem już na stawach w Pogorzeli i Mrozach, coś tam brało ale pewnej części ciała nie urywa. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Pzdr.
[2015-07-09 12:57]

norbert04

Staw Łazienki koło szkoły '"budowlanki" [2015-07-20 15:30]

szu23

cześć
okręg Siedlecki - piękna rzeczka Kostrzyń, Rządza - przy trasie 50 i w górę Siedlce - w dół od mostu kolejowego do ujścia Mazowsze, Liwiec aż do ujścia w Bugu - Kamieńczyk ( zwłaszcza okolice Węgrowa i Liwa są ładne - poniżej tamy w Kalinowcu jest ok przez kilka km potem słabo aż do ujścia ) i zbiorniki Pogorzel i Mrozy
okręg Mazowiecki - Świder, Mienia, zalew Łazienki w Mińsku, no i ten mój najukochańszy Bug od Wyszkowa do Rytel, ze starorzeczami Szumin, Wywłoka, Brok, Rytele.
do momentu gdy były porozumienia międzyokręgowe nie było problemu, teraz trzeba pamiętać gdzie się opłaciło składkę ... ja przeszedłem na wody Mazowieckie i nie robię dopłat do Siedlec
jeżeli chodzi o rzeczki to polecam Świder, Mienię i Rządzę. ten pierwszy w odcinku od Latowicza aż po Gliniankę - uważaj tylko na rezerwat w okolicach Dłużewa - zakaz wędkowania, ale podobno można wykupić jakieś zezwolenie - to byś musiał poszukać w necie - ja odpuściłem ten odcinek chociaż to przepiękna nieuregulowana rzeka - kiedyś widziałem tam na 10 cm wodzie pstrągi i lipienia, Świder to idealna przydomowa rzeczka ale w okresie wczesnej wiosny ( szczupak, okoń, pstrąg ) - teraz brak wody - brak ryb, Mienia powyżej zalewu Marianka, ale to też wiosna ( okoń, płotka ), no chyba że są jakieś przybory w lato - ale to nie w tym roku, Rządza przy trasie nr 50 - masz tam fajny zbiornik zaporowy - lin, szczupak, możesz szukać pstrąga. Odwiedzam te akweny regularnie od kilku lat, ryby są jak się poszuka, ja wypuszczam i mam do czego wracać ;-)
a jak masz wozidełko to 50-tką prosto nad Bug ... a tam są prawie nieograniczone możliwości - starorzecza i nurt, chociaż przy tym stanie wody cudem jest nie zejść o kiju.
jakby co pisz - możemy się ustawiać na wyjazdy, nie zawsze mam wolny weekend ale staram się w taki być nad wodą. może być grunt lub spining - liczy się wyjazd i relaks. kiełbaska z porannego ogniska - bezcenna.
musisz tylko pamiętać, że nasze wody są podzielone:
mam nadzieje że ci trochę pomogłem w wyborze :-)
[2015-08-28 09:04]