PZW regulamin - SSR nie zna regulaminu!

/ 17 odpowiedzi
Mam 13 lat łowiłem z dziadkiem w nocy, przyszła kontrola ok. 23:20 i powiedział: ,,Musicie uważnie czytać regulamin. Dziecko poniżej lat 16 ni może łowić w nocy. Bardzo mi przykro pozabieramy wędki". Wyciągneliśmy regulamin z auta i kazaliśmy mu pokazać zdanie gdzie pisze że nie mogę łowić w nocy pod nadzorem osoby dorosłej. Kontroler powiedział z zaskoczeniem: ,,Przepraszam mój błąd żebyś nie był taki wystraszonydam ci taką pieczątkę" (nr. kontrolera 175).
u?ytkownik3378


może chcieli wyłudzić wędki? złodziejstwo teraz takie. (2009/07/25 15:59)

jurek


Jeżeli to byli społeczni strażnicy ( czy okazali się legitymacjami ze zdjęciem ............ bo ostatnio trochę słychać o szczwanych wędkarzach udających strażników ) , a jeżeli wiesz na pewno , że to strażnicy ----------- to moim zdaniem z przepisami u nich jest na bakier ........możesz udać się do swojego Koła i pisemnie poinformować Komendanta SSR O TYM INCYDENCIE ....ZWŁASZCZA , ŻE MASZ JEGO NAMIARY.............pozdrawiam społeczny strażnik Jurek. (2009/07/25 20:23)

u?ytkownik8030


Ćwok - i nie ma mocnych. Dziadek miał mu zasadzić kopa w dupę. (2009/07/25 20:38)

hubi


Ządzic to on może u siebie w domu jak jesteś z dziadkiem na rybach to słuchaj dziadka a nie prostaków. (2009/07/25 21:54)

u?ytkownik2569


nikt nie może z rozumieć że społecznicy w Polsce nic nie znaczą ( z całym szacunkiem dla Jurka) Nie mają prawa sprawdzić karty wędkarskiej a co dopiero moich dokumentów w terenie są nikim i usprawni to w sądzie dobrze wyszkolony prawnik. Panowie ZOMO już nie ma, czas na zmianę prawa . (2009/07/26 00:37)

jurek


Darku nie wiem jaki masz szacunek dla mnie .........skoro jestem społecznym strażnikiem.............to Twoja uwaga dotyczy również mojej osoby ..........Piszesz , że nie mamy uprawnień do kontroli karty wędkarskiej ...........TO W TAKIM RAZIE MAM PRAWO NAPISAĆ , ŻE NIE ZNASZ PODSTAWOWYCH PRZEPISÓW NASZEGO STOWARZYSZENIA .............wiem doskonale , że przepisy z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 r , z późniejszymi zmianami ...........ZAWIERAJĄ SPORO ARCHAICZNYCH ZAPISÓW I POWINNY BYĆ JUŻ DAWNO ZMIENIONE ...........CHOCIAŻBY BY ZNÓW WRESZCIE BYŁA JEDNAKOWA OPŁATA ZA WĘDKOWANIE W CAŁEJ POLSCE ( a tak to stwarza przy tych niby porozumieniach----wszelakie możliwości do korupcji , gdzie my nie mamy dostępu , aby ingerować , czy możliwość zapobiegania .........za niskie stołki ...........ale mam głęboką nadzieję , że to się zmieni )...............Zawsze w każdej grupie społecznej znajdą się ludzie cwaniacy , wykorzystujący niewiedzę innych ...........Być może Ty też miałeś jakieś złe doświadczenia ze społecznikami ...........ALE NIE WYCIĄGAJ POCHOPNYCH WNIOSKÓW ............I NIE PISZ NIEPRAWDY................taka mała książeczka kosztuje 1 złotówkę tylko ...........A JEŻELI JACYŚ SPOŁECZNICY NAGINAJĄ PRAWO ...TO NALEŻY TO PIĘTNOWAĆ Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ , WRAZ Z WYRZUCENIEM NA ZBITY PYSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...........pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszamna moją stronę do wpisu ...WSZYSTKO O PSR i SSR ....PDK . (2009/07/26 11:15)

u?ytkownik3378


jurek ,jak by się uparł to u każdego znajdzie się coś za uszami . świętych nie ma . jednak główna postać z wątku to najzwyklejszy złodziej ,który chciał pożerować na nieznajomości regulaminu. starszy pan z wnuczkiem ,wydawało się łatwy kąsek ... (2009/07/26 11:22)

u?ytkownik15311


Tia, i wędki na następny sezon już załatwione... Ale Koledzy, nie generalizujmy tak! W każdej grupie znajdzie się taki cwaniak, czy to SSR, czy policja czy służba zdrowia... Tak jak Pan Jurek napisał - trzeba piętnować takie zachowania i nie dawać się oszwabić! Jeżeli chodzi o Strażników to... Z RAPR: 1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez : a/ funkcjonariuszy Policji, b/ funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, c/ członków Społecznej Straży Rybackiej, (o to nam chodzi!) d/ członków Straży Ochrony Mienia PZW, e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej, f/ członków Straży Leśnej, g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych, h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim. ( W moim rozumieniu samych wędkarzy ) Ponadto funkcjonariusz SSR powinien być traktowany jak każdy mundurowy. (2009/07/26 12:17)

cuvee


Koledzy, z tego co czytam to po prostu strażnik się pomylił i za swoją pomyłkę przeprosił i próbował wynagrodzić to młodej osobie. Proszę - nikt z Was nigdy się nie pomylił?! (2009/07/26 13:34)

u?ytkownik3378


pomylić się można , tylko w jakim celu i na jakiej podstawie zabierać ludziom wędki ? (2009/07/26 13:56)

Norbert Stolarczyk


No właśnie mam pytanie kolego Jurku Ty zapewne najlepiej będziesz umiał odpowiedzieć na to pytanie DLACZEGO ZABIERAĆ WĘDKI? czy to taka moda? Rozumiem zatrzymano tych ludzi za połów bez uprawnień ok zabieramy i to też nie do końca powinna być możliwość wykupu w ramach mandatu. Ale za wykroczenie? Załóżmy że tem młody człowiek wraz ze swoim dziadkiem popełnili wykroczenie co oczywiście jest nie prawdą ale hipotez ujemy i co zabrać im wędki? Aza co I dlaczego? czekam Jurek na odpowiedź (2009/07/26 17:58)

u?ytkownik2569


Jurek a kiedy nie jestem członkiem stowarzyszenia? Czy podlegam przepisom jakiejś organizacji czy organów państwowych? Wędkuje na wodach państwowych i jeżeli może mnie ktokolwiek kontrolować to tylko organy Państwowe. To członkowie PZW mają obowiązek okazywania dokumentów swojej organizacji wewnętrznej. (2009/07/26 18:28)

u?ytkownik5460


nikt nie może zabrać wam sprzętu poza policją .i to jedynie wtedy kiedy owy sprzęt będzie miał służyć jako dowód w toczącym się postępowaniu itd. jezeli wylegitymujesz się dokumentem tożsamości i poddasz się karze np. mandatu zabrać ci sprzętu niemogą "chyba że sprzątnoleś nim kolesia"....jest jeszcze wiele drobiazgów o których jurek wie a wam moi koledzy proponuję zapoznac się z prawami obywatelskimi i obowiązkami zarazem ...nie tylko jest regulamin pzw a tak na marginesie . kumpel wydzierżawił sobie zbiornik z kilkoma innymi współwędkującymi już od dawna ,sami są tam gospodarzami i kontrolerami i co! mają takie przyrosty pogłowia że pzw to się chowa, słowem jak to jest że jedni mogą a inni niechcą ... (2009/07/26 21:44)

radoslawcz


tak jak przedmówcy można było zapamiętać imię i nazwisko poczym dostali by po dupie od (swoich władz), nie tylko SSR nie zna regulaminu również strażnicy PZW są na bakier ;) (2009/07/27 17:33)