PZW nie jest już stowarzyszeniem

/ 149 odpowiedzi / 3 zdjęć
zenfr


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!! (2013/10/14 22:09)

Artur z Ketrzyna


CześćMariusz karpiarzy a nie " karpiarzy " ;-)Zauważ, że jest to dość istotna różnica. 
" Jesteśmy różni i mamy różne interesy. Wyobrażasz sobie nas dwóch na jednym zebraniu zgadzających się co do polityki zarybieniowej? To oczywiste że Ty będziesz optował za karpiami a ja przeciwko."No i tu się mylisz - jestem przeciwny wpuszczaniu karpi byle gdzie, byle dużo... bo i tak wyłowią ( nie tylko karpi ).Różni jesteśmy ale normalni ludzi potrafią dojść do porozumienia :-)I o tym napisałem w swoim poście.JK

A jak wpuszczą nie byle gdzie i mało to nie wyłowią? Jakieś to trochę mętne co piszesz.

To takie mentne. Bo Janek chce by karpie wpuszczano tylko do największych jezior. Oj i wtedy to one po kilkunastu latach to na pewno będą mętne.
On się irytuje jak ktoś ze sztucznego zbiornika o powierzchni 4 ha i bez połączenia z wodami naturalnymi. Robi łowisko specjalne, z karpiem, amurem i tołpygą, linem i karasiem...
Bo to mały zbiornik, a to taka wieka ryba... (2013/10/15 18:41)

JKarp


Że tak powiem ustosunkuj się do wypowiedzi a nie do tego co ja chcę.Skąd możesz w ogóle wiedzieć czego ja chcę.
Skończ z tym karpiem i pisaniem jaki to straszny to szkodnik a zajmij się studiowaniem RAPR ;-)
Wyławiasz jedną wypowiedź i coś mętnie insynuujesz. Wspomnisz moje słowa jak ci super społecznicy będą płakać przez swoją głupotę.
JK (2013/10/15 18:53)

Artur z Ketrzyna


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!!

Kol. Jeżeli PZW nie istnieje to łowimy zgodnie z ustawą o rybactwie śródladowym. Poczytaj "Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.


Zenfir.
Przestań wprowadzać w błąd ludzi z tym rybanagą i jego prawnikiem. Już pisałem że opierają swoją wiedzę na przepisach z przed nowelizacji.
I jeszcze raz tu powtórzę.
PZW jest uprawniony, bo jak ustaw nakazuje. Ma podpisana umowę z odpowiednim organem.
A co do tego że nie jest tuż stowarzyszeniem, To poczytaj sobie w przepisach o Organizacjach Pozarządowych... Bo one wszystkie opierają swoją działalność na statutach/regulaminach (mniejsze (zwykłe)). Bez niego nie będą zarejestrowane.
Bo naprawdę Bzury piszesz...
(2013/10/15 18:56)

Artur z Ketrzyna


Że tak powiem ustosunkuj się do wypowiedzi a nie do tego co ja chcę.Skąd możesz w ogóle wiedzieć czego ja chcę.
Skończ z tym karpiem i pisaniem jaki to straszny to szkodnik a zajmij się studiowaniem RAPR ;-)
Wyławiasz jedną wypowiedź i coś mętnie insynuujesz. Wspomnisz moje słowa jak ci super społecznicy będą płakać przez swoją głupotę.
JK

RAPR znam dobrze, tak więc go studiować nie muszę. Wrazie co, mam i podręczą wersje i zapisaną w pliku.

A co do tamtej wody, to sam im powiedziałem na temat tołpygi. Widzisz te logiczne zaplecze. Ichtiolog ichtiologowi nie równy... Zresztą to woda zamknięta,tak więc będą mogli ją odłowić, i nie przedostanie się do naszych wód...

Nie wyławiam jedna wypowiedź, bo to o tych dużych zbiornikach to nagminnie powtarzałeś... I miałeś pretensje do mnie jak nmówiłem o strwozeniu łowiska specjalnego na zbiorniku wodnym o pow. 20-40 ha. Bo to za mała woda... (2013/10/15 19:32)

brt3


Może po tych zmianach,łatwiej będzie zrobić odcinek specjalny na jakiejś rzece. Bo teraz to qrde prawie niemożliwe. (2013/10/16 20:13)

Artur z Ketrzyna


Może po tych zmianach,łatwiej będzie zrobić odcinek specjalny na jakiejś rzece. Bo teraz to qrde prawie niemożliwe.

Oj wątpie.
Ponieważ te zmiany były tylko po to by PZW podlegało pod Ministra Sportu, jak i móc uczestniczyć w zawodach międzynarodowych jako reprezentacja Polski.
Reszta raczej zostanie bez zmian.
Była mowa o usamodzielnieniu okręgów (jako oddzielne jednostki), ale raczej do tego nie dojdzie. (2013/10/16 20:24)

brt3


Więc co trzeba zrobic żeby sie udało "ocalić" kawałek rzeki i zrobic no kill. Byłem w tym roku na 3 odcinkach specjalnych,licencjonowanych i tylu ryb to nigdzie nie widziałem. (2013/10/27 17:13)

pawelz


Robert, tylko czekac az ktos Ci odpisze, ze to nie przez C&R bo to nic nie daje. Problem w tym, ze ludzie ktorzy uwazaja ze wypuszczanie ryb nie poprawia naszych wod nigdy pewnie nie zetkneli sie w rzeczywistosci z takimi wodami. (2013/10/28 10:12)

zenfr


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!!

Kol. Jeżeli PZW nie istnieje to łowimy zgodnie z ustawą o rybactwie śródladowym. Poczytaj "Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.


Zenfir.
Przestań wprowadzać w błąd ludzi z tym rybanagą i jego prawnikiem. Już pisałem że opierają swoją wiedzę na przepisach z przed nowelizacji.
I jeszcze raz tu powtórzę.
PZW jest uprawniony, bo jak ustaw nakazuje. Ma podpisana umowę z odpowiednim organem.
A co do tego że nie jest tuż stowarzyszeniem, To poczytaj sobie w przepisach o Organizacjach Pozarządowych... Bo one wszystkie opierają swoją działalność na statutach/regulaminach (mniejsze (zwykłe)). Bez niego nie będą zarejestrowane.
Bo naprawdę Bzury piszesz...
KolArturze.Na dyskusje z Tobą to szkoda atramentu.Tak na wszelki wypadek poczytaj Prawo wodne i Ustawe o rybactwie śródladowym i rozporzadzenie MR w sprawie wymiarów i okresów ochronnych A rapr to możesz sobie teraz piwiesić w wychodku za stodołą.Pozdrawiam. (2013/11/03 23:16)

sebastianbn


Skoro  PZW nie posiada mocy prawnej   a wszystkie wody należą do Skarbu państwa to de facto pobieranie przez nich opłat za wędkowanie jest nie legalne  (2013/11/03 23:26)

Artur z Ketrzyna


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!!

Kol. Jeżeli PZW nie istnieje to łowimy zgodnie z ustawą o rybactwie śródladowym. Poczytaj "Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.


Zenfir.
Przestań wprowadzać w błąd ludzi z tym rybanagą i jego prawnikiem. Już pisałem że opierają swoją wiedzę na przepisach z przed nowelizacji.
I jeszcze raz tu powtórzę.
PZW jest uprawniony, bo jak ustaw nakazuje. Ma podpisana umowę z odpowiednim organem.
A co do tego że nie jest tuż stowarzyszeniem, To poczytaj sobie w przepisach o Organizacjach Pozarządowych... Bo one wszystkie opierają swoją działalność na statutach/regulaminach (mniejsze (zwykłe)). Bez niego nie będą zarejestrowane.
Bo naprawdę Bzury piszesz...
KolArturze.Na dyskusje z Tobą to szkoda atramentu.Tak na wszelki wypadek poczytaj Prawo wodne i Ustawe o rybactwie śródladowym i rozporzadzenie MR w sprawie wymiarów i okresów ochronnych A rapr to możesz sobie teraz piwiesić w wychodku za stodołą.Pozdrawiam.


Tak na wszelki wypadek, to zastanów się co za brednie piszesz. Nie znasz się na przepisach. A dlaczego?
Sąd rozpatrując zarejestrowanie organizacji pozarządowej, rozpatruje jej statut. I dopóki on nie jest zgodny z obecnymi przepisami do Sąd będzie wzywał daną instytucje do usunięcia braków lub błędnych (nie zgodnych z prawem) zapisów w nim. Sąd uchwalając postanowieniem kończącym postępowanie, zarejestrowanie danej instytucji zatwierdza statut. tak więc statut w tym momencie nabiera mocy prawnej.

A oficjalnie Sąd dał do wiadomości że PZW jest już zarejestrowane jako związek sportowy i wciągną go do tego rejestru. I o tym było też na tym forum, z linkiem do tego rejestru.
I od tej pory organem nadzorującym działalność PZW jest Minister Sportu.
A nie jak wcześniej Prezydent miasta Warszawa, ze względu na główną siedzibę stowarzyszenia. (2013/11/04 11:33)

Artur z Ketrzyna


Skoro  PZW nie posiada mocy prawnej   a wszystkie wody należą do Skarbu państwa to de facto pobieranie przez nich opłat za wędkowanie jest nie legalne 


PZW działa legalnie na swoich wodach.
Ponieważ zgodnie z ustawą o rybactwie. Ma podpisana umowę z odpowiednim urzędem na użytkowanie wód/obwodów rybackich. Dlatego na tych wodach jest uprawnionym do rybactwa.


No i PZW ma osobowość prawną i jest organizacją pozarządowa i prowadzi działalność gospodarczą. I jest zarejestrowane obecnie jako związek sportowy i podlega Ministrowi sportu.
Tyle co z prawnej strony.

 Nie ma wód PZW są tylko wody skarbu państwa poza tym jeśli  wędkarz ma Karte to nie musi płacić na konkretny okrąg może łowić gdzie chce ponieważ nie podpisał z PZW żadnej umowy  

Nasłuchałeś się tego pan W.W.
Po pierwsze PZW ma podpisane umowy z odpowiednim urzędem. Ja jestem świadkiem Bo mam Operat Rybacki na jeden z obwodów na którym jest uprawnionym do rybactwa PZW.
Jak go zdobyłem? Drogą urzędową i odpłatną...
Nie myl kolego własności z uprawnieniem do rybactwa na mocy umowy i prawa. Tak więc PZW gospodaruje na wodze zgodnie z podpisaną umową i sporządzonym i zaakceptowanym operatem. Tak więc może ustalać dodatkowe zasady wędkowania w celu utrzymania racjonalnej gospodarki rybnej i urozmaiconego rybostanu.

Co do zezwoleń to jak już wcześniej pisałem, poszło pismo do ustawodawcy bo tylko on jest tu odpowiednia osobą co do interpretacji zapisu w ustawie. Gdyż on go tak sformował i wie co chciał tym przekazać.
Tak więc jak tylko dostane tą odpowiedź to ją opublikuje. (urzędowo maja jeszcze 1,5 miesiąca na udzielenie odpowiedzi)

A co do twoich zarzutów jeśli twierdzisz że te zezwolenie co masz jest nie zgodne z prawem, to znaczy że nie masz prawa uprawiać amatorskiego połowu ryb na wodach użytkowanych przez uprawnionego. Bo nie masz wymaganego zezwolenia do którego zobowiązuje Cię ustawa. Tak więc jak twierdzisz że nie masz takiego zezwolenia to musisz się zgłosić do uprawnionego o wydanie prawidłowego zezwolenia byś mógł wędkować zgodnie z literą prawa.
Bo według prawa sama karta nie wystarczy... (2013/11/04 11:40)

zenfr


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!!

Kol. Jeżeli PZW nie istnieje to łowimy zgodnie z ustawą o rybactwie śródladowym. Poczytaj "Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.


Zenfir.
Przestań wprowadzać w błąd ludzi z tym rybanagą i jego prawnikiem. Już pisałem że opierają swoją wiedzę na przepisach z przed nowelizacji.
I jeszcze raz tu powtórzę.
PZW jest uprawniony, bo jak ustaw nakazuje. Ma podpisana umowę z odpowiednim organem.
A co do tego że nie jest tuż stowarzyszeniem, To poczytaj sobie w przepisach o Organizacjach Pozarządowych... Bo one wszystkie opierają swoją działalność na statutach/regulaminach (mniejsze (zwykłe)). Bez niego nie będą zarejestrowane.
Bo naprawdę Bzury piszesz...

Arturze,że ktoś zna literki i cyfry to wcale nie znaczy,że umie czytać !Tylko Ty na tym forum POzjadałes wszystkie rozumy i swój pewnie też ."Doktorze -tragedia ;urodziło się dziecko bez głowy .Hmhmhm, a plecy ma ? Ma! To będzie dobrze żyło!!!!!" Pozdrowienia dla myślących. Dobranoc. (2013/11/15 23:05)

adler


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam
Jeszcze jedna kwestia mi umknęła .Gdyby PZW przestrzegało prawa ,a nie wprowadzało wędkujących w błąd to dawno skonczyły by się ciepłe posadki.Dziwne,że do tej pory nic z tym nie robiono!!!!!

Kol. Jeżeli PZW nie istnieje to łowimy zgodnie z ustawą o rybactwie śródladowym. Poczytaj "Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.

."Doktorze -tragedia ;urodziło się dziecko bez głowy .Hmhmhm, a plecy ma ? Ma! To będzie dobrze żyło!!!!!" Pozdrowienia dla myślących. Dobranoc.

Zenfir.
Przestań wprowadzać w błąd ludzi z tym rybanagą i jego prawnikiem. Już pisałem że opierają swoją wiedzę na przepisach z przed nowelizacji.
I jeszcze raz tu powtórzę.
PZW jest uprawniony, bo jak ustaw nakazuje. Ma podpisana umowę z odpowiednim organem.
A co do tego że nie jest tuż stowarzyszeniem, To poczytaj sobie w przepisach o Organizacjach Pozarządowych... Bo one wszystkie opierają swoją działalność na statutach/regulaminach (mniejsze (zwykłe)). Bez niego nie będą zarejestrowane.

Bo naprawdę Bzury piszesz... 



Powiem krótko! Kolego jeśliś taki obcykany i pyskaty to niestety brak Ci odwagi , zaradności by zgłosić ten fakt nielegalnej działalności i innych przekrętów w świetle praw odpowiednim organom, prokuraturze, CBŚ, skarbówce, czy innym urzędom ścigania. Parę lat temu była tu odważna grupka osób (między innymi moja osoba) która z imienia i nazwiska pisała do organów ścigania w sprawie pewnych przepisów PZW. Starsi wią o co i o kogo chodzi. Ty zaś bez przerwy tylko próbujesz mącić w kałuży myśląc że wzburzasz jezioro. Nie pieniacz więc więcej po próżnicy z tą  
"Wrota okolicznosci wędkarskich Prawo prawnie.Rybanaga blogspot com.
Nie powołuj się na kogoś, kogo lub czego nie jesteś w stanie zrozumieć, sam coś najpierw zdziałaj, podaj fakty, bez tego lepiej zamilcz i nie zniechęcaj ludzi do tego portalu, wstąpiłeś do jakiejś sekty czy co ? Dlaczego gdzie indziej w ten sposób się nie udzielasz. Wywali Cię niestety. Dając komuś taki rady "  
Arturze,że ktoś zna literki i cyfry to wcale nie znaczy,że umie czytać !Tylko Ty na tym forum POzjadałes wszystkie rozumy i swój pewnie też" - sam najpierw przeczytaj co , piszesz jak piszesz, a potem dawaj komuś porady.

Proszę nie odpisuj, bo na pewno będą następne ryba coś tam... i następne dyrdymały.

Pozdrawiam Krzysztof. 



(2013/11/16 13:32)

Artur z Ketrzyna







Arturze,że ktoś zna literki i cyfry to wcale nie znaczy,że umie czytać !Tylko Ty na tym forum POzjadałes wszystkie rozumy i swój pewnie też ."Doktorze -tragedia ;urodziło się dziecko bez głowy .Hmhmhm, a plecy ma ? Ma! To będzie dobrze żyło!!!!!" Pozdrowienia dla myślących. Dobranoc.

Zenfir. Nie twierdziłem że jestem tu najmądrzejszy. I nie mówię że zjadłem wszystkie rozumy.
Jak ktoś pisze coś nie zgodnego z prawdą i prawem. To czemu mam tego nie skomentować?
PZW jest obecnie zarejestrowane jako związek sportowy. I zgodnie z prawem i przepisami o organizacjach pozarządowych ich też obowiązuje statut. Który to określa strukturę i zasady organizacyjne itd. Bez takiego statutu (zgodnego z obowiązującym prawem), taka organizacja nie będzie zarejestrowana. Sąd wpisując daną organizacje do rejestru, akceptuje poprawność statutu.
To takie trudne do pojęcia?
A jeśli nie rozumiesz zapisów w prawie. To możesz skorzystać z porady profesjonalnego prawnika. Bo już prościej się wytłumaczyć tego nie da. (2013/11/16 14:20)

JKarp


Artur mylisz się.
Nie zmieniono statutu więc jest on nieważny.
Skoro mówisz o " I zgodnie z prawem i przepisami o organizacjach pozarządowych ich też obowiązuje statut. Który to określa strukturę i zasady organizacyjne itd. Bez takiego statutu (zgodnego z obowiązującym prawem), taka organizacja nie będzie zarejestrowana. Sąd wpisując daną organizacje do rejestru, akceptuje poprawność statutu." więc wskaż ten statut. .

ROZDZIAŁ I Postanowienia ogólne  § 1 Polski Związek Wędkarski, w skrócie PZW, zwany dalej Związkiem, jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem miłośników wędkarstwa i sportu wędkarskiego, kontynuatorem tradycji zorganizowanego wędkarstwa w Polsce.  § 2 1. Podstawą prawną działania Związku jest: a) Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. Nr 20, poz. 104 z 1989 r. z późniejszymi zmianami); b) Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. Nr 155, poz. 1298  z 2005 r. z późniejszymi zmianami); c) Ustawa z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. Nr 89, poz. 889 z 1996 r. z późniejszymi zmianami); d) Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności poŜytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z 2003 r. z późniejszymi zmianami); e) Statut Polskiego Związku Wędkarskiego. 2. Związek posiada osobowość prawną. 3. Związek jest organizacją uprawnioną do realizacji zadań polskich związków sportowych w zakresie kwalifikowanego sportu wędkarskiego.  
JK (2013/11/16 15:01)

Artur z Ketrzyna


Jeżeli uważasz że ten statut, jest nie zgodny z prawem (o ile masz pan dostęp do aktualnego, zaopiniowanego prze sąd). To możesz zaskarżyć decyzje o zarejestrowaniu PZW jako związek sportowy. I czekać na odpowiedź organu.
I zanim zaczniesz mi udowadniać że się mylę. To zapoznaj się z procedurami rejestracji organizacji pozarządowych jak i przepisami z tym związanymi.


Jak też pragnę nadmienić że p. D.Z. wspomniał o dopracowaniu statutu przez jakąś kancelarię. Jeśli go opracują. To by nabrał mocy prawnej będzie musiał być zaopiniowany przez sąd lub organ zwierzchni. I organizacja taka jest zobowiązana prawnie do przedłożenia takiego statutu organowi zwierzchniemu. Organ zwierzchni według prawa ma 1 miesiąc do ustosunkowania się do tego statutu, jak też wniesienia zastzreżeń. Jeśli nie wniesie zastrzeżeń w ciągu 1 miesiąca od daty otrzymania projektu statutu, według prawa jest on zaopiniowany pozytywnie. (nawet masz przykład negatywnego zaopiniowania przez organ zwierzchni statutu PZW, i daniu terminu do jego poprawienia. A było o tym głośno i na forum i w mediach)

Zaś co do cytowanego przez ciebie statutu, to nie wiem czy to jest ten właściwy. Aktualnie obowiązujący. Bo może on jeszcze nie jest opublikowany... (2013/11/16 15:32)

adler


Niedawne info.:

Aktualności

Projekt nowelizacji ustawy o sporcie trafił do konsultacji
Aktualności | 2013-09-05 | Publikujący: Zarząd Główny PZW Wydrukuj

Zarząd Główny PZW otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki zaproszenie do zaopiniowania projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie, który został zamieszczony na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce ,,Rządowy Proces Legislacyjny’’, którego art. 2 stanowi:

Art. 2. 1.

Podmioty o statusie polskiego związku sportowego, które na mocy art. 82 ust.1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie stały się polskimi związkami sportowymi, nie dostosowały swojej działalności, w szczególności obowiązujących w nich statutów i regulaminów, do wymagań ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, stają się z mocy prawa stowarzyszeniami w rozumieniu ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach.

2. Stwierdzenie niedostosowania działalności polskiego związku sportowego do wymagań ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie następuje w drodze decyzji ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.

Projekt nowelizacji wraz z obszernym uzasadnieniem w/w artykułu (str. 13, ad. 8) znajduje się w załączeniu.
Pismo podpisane przez Sekretarza Stanu, wiceministra MSiT pana Grzegorza Karpińskiego w załączeniu.

Projekt ustawy znajduje się również na: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/176200/176203/176204/dokument83679.pdf

Rzecznik prasowy ZG PZW
Antoni Kustusz
Załączniki
pimo_przewodnie.pdf [149,6 KB]
nowelizacja_ustawy_o_sporcie.pdf [309,95 KB]

(2013/11/16 16:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Jeżeli uważasz że ten statut, jest nie zgodny z prawem (o ile masz pan dostęp do aktualnego, zaopiniowanego prze sąd). To możesz zaskarżyć decyzje o zarejestrowaniu PZW jako związek sportowy. I czekać na odpowiedź organu.I zanim zaczniesz mi udowadniać że się mylę. To zapoznaj się z procedurami rejestracji organizacji pozarządowych jak i przepisami z tym związanymi.
Nie zamierzam kopać się z koniem ;-)Nie mam tyle czasu no i pieniędzy.JK (2013/11/16 18:32)

u?ytkownik221


Marzenie połowy polskich wędkarzy.


(2013/11/17 09:35)

Artur z Ketrzyna


Marzenie połowy polskich wędkarzy.

Nie wiem jakich?

Bo myślę że żaden nie chce tak zdegradować wód. Jak w tym przypadku (na tym filmie). Gdzie dzięki obcemu gatunkowi ryby w postaci Tołpygi. wyelomonowano praktycznie wszystkie inne gatunki ryb z tej rzeki. I nikt nie może zapanować nad tą plagą. Która zagraża innym wodom z nią połączonych... (2013/11/17 21:07)

tstaros


Podobne istnieje olbrzymie ryzyko, że tołpyga dotrze w niedługim czasie do wielkich jezior. A wtedy będzie już totalna katastrofa. (2013/11/18 14:51)