PZW nie jest już stowarzyszeniem

/ 149 odpowiedzi / 3 zdjęć
rafalzak


Również jestem ciekaw, co to dla nas oznacza.Pewnie nic a może duże zmiany.

Niech ktoś się wypowie w tej kwesti.

Zgodnie z tym zapisem statut powienien być zmieniony ale co dalej tego nie wiem ... 

(2013/08/24 22:22)

Artur z Ketrzyna


XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

2. Kolejne

p) Polskie związki sportowe

Pozycja 108739.

POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI
KRS 0000108423
SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 2002-04-23 r.

To znaczy że został związkiem sportowym?

Czyli już nie obchodzi ich dobro wędkarzy, i stawiają na sport wyczynowy. I tak już wyczynem jest złowić coś co można nazwać ładna rybka. Czyli wyczynem jest dobrze powędkować w łowiskach PZW, wyrybionych i zdegradowanych przez bezmyślnych...

Tak więc powoli PZW upada...
(2013/08/25 08:36)

marekr


Witam. Kol. Arturze , czytaj dalej : 

W dniu 2013.06.10 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 21 następującej treści:


Dział 1.


Rubryka 1. Dane podmiotu
WPISAĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu POLSKI ZWIĄZEK SPORTOWY

WYKREŚLIĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu STOWARZYSZENIE

Rubryka 8. Organ sprawujący nadzór
WYKREŚLIĆ1. Nazwa organu STAROSTA POWIATU WARSZAWSKIEGO

WPISAĆ1. Nazwa organu MINISTER SPORTU I TURYSTYKI


Czyli , jeżeli dobrze myslę, to PZW już nie jest stowarzyszeniem a tylko związkiem sportowym. Ale, aby skończyć z błędnymi być może domysłami , wpowie się ktoś , kto jest bliżej tych zagadnień, może ktoś z zarządu koła .  A tak na marginesie , ten temat jest poruszany w  ostatnim wydaniu "Wędkarskiego świata".

Pozdrawiam


(2013/08/25 09:57)

marysiab


Według Mnie to jest proste.Skoro PZW straciło status STOWARZYSZENIA z dniem 10.06.2013 r . tym samym uległ unieważnieniu STATUT PZW , a jeżeli Statut PZW nie posiada mocy prawnej to wszystkie organa terenowe powołane na mocy tego Statutu takie jak np. Okręgi PZW , Koła PZW itp. NIE ISTNIEJĄ , a jeżeli nie istnieją więc prowadzona po dniu 10.06.2013 przez Nich działalność taka jak np. zawody mistrzowskie lub inne jest działalnością NIELEGALNĄ . By było ciekawiej to również tym samym odbyte po 10.06.2013 roku jakiekolwiek wybory do władz np.wybory Zarządu Okregu Skierniewickiego w dniu 14.06.2013NIEWAŻNE. ZG PZW poprzez swoją nieudolność zafundował Nam swoim zwykłym wękarzom niezły mętlik. Dlaczego w tej sprawie , żadne władze PZW na poszczególnych szczeblach oficjalnie nie informują  Nas o stanie faktycznym PZW !
Pozdrawiam (2013/08/25 11:25)

barrakuda81


I tak wciąż prześcigają sie w wymyslaniu głupot,debilnych rejestrów,kretyńskich przepisów.Strazy Rybackiej nie widziałem u siebie na Wisle od 4 lat!!! a wędkuje niemal codziennie...Szczerze to cokolwiek sie z nimi stanie plakac i tesknic nie bede.Zwisa mi to.Ja tylko płacę im haracz raz na rok żeby sie nie przy....li i pozwolili mi uprawiac hobby które sprawia że moje życie jest lepsze,ciekawsze i daje mi ogromnie duzo radosci.Jak nie będzie już komu płacić daniny to będe kłusował z wedką bo tzw podmioty odpowiedzialne za pilnowanie porzadku nad woda maja to gdzies i nikt ich tu nie widuje wiec kogo miałbym sie obawiac?Chyba tylko własnego sumienia... (2013/08/25 14:10)

Lujski


a RAPR nadal obowiazuje ...?? (2013/08/25 18:14)

u?ytkownik26223


Z dniem 10.06.2013 PZW formalnie przestało być STOWARZYSZENIEM.http://www.imsig.pl/pozycja/2013/114/KRS/108739,POLSKI_ZWI%C4%84ZEK_W%C4%98DKARSKIWięc co dalej. Czy obecny Statut PZW przy takim stanie prawnym obowiązuje skoro PZW prawnie nie jest stowarzyszeniem.

Nie zauważyłem aby tam pisało, że PZW nie jest stowarzyszeniem.





WPISAĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu POLSKI ZWIĄZEK SPORTOWY

WYKREŚLIĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu STOWARZYSZENIE
(2013/08/25 18:15)

ryukon1975


Cóż zrobić zostanę na starość sportowcem.

Krata piwa, papierosy i nad wodę na trening.:)

 

(2013/08/25 18:51)

lynx


Z dniem 10.06.2013 PZW formalnie przestało być STOWARZYSZENIEM.http://www.imsig.pl/pozycja/2013/114/KRS/108739,POLSKI_ZWI%C4%84ZEK_W%C4%98DKARSKIWięc co dalej. Czy obecny Statut PZW przy takim stanie prawnym obowiązuje skoro PZW prawnie nie jest stowarzyszeniem.

Nie zauważyłem aby tam pisało, że PZW nie jest stowarzyszeniem.





WPISAĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu POLSKI ZWIĄZEK SPORTOWY

WYKREŚLIĆ1. Oznaczenie rodzaju podmiotu STOWARZYSZENIE

Teraz wiem. (2013/08/25 20:55)

Artur z Ketrzyna


Statut obowiązuje i stowarzyszenia i  związki sportowe. Różnią się tylko troszkę przepisy obowiązujące te dwie organizacje społeczne. No i mają różnych zwierzchników, organy nadzorcze. (2013/08/25 21:18)

manix75


zgadzam się z kolegą barrakuda od maja jestem nad wodą niemalże codziennie i kontroli nie widziałem...wędkuję w pzw 13 lat i karta przydała mi się nad wodą 2 (słownie dwa)razy., znam ludzi którzy kłusują bez kart,zezwoleń rejestrów śmiejąc mi się w twarz.przynajmniej nie mają problemu w razie w 200 mandat i po sprawie a ja podczas kontroli martwie sie czy aby na pewno mam odpowiednią siatke,tudzież prawidłowo wypisany rejestr.na wiśle w okolicach białej góry(pomorskie)psr widziałem raz w 2001 roku.w roku bieżącym najlepsze wyniki miałem na stawie u rolnika niespecjalnie zarybianym .stowarzyszenie czy związek sportowy i tak twór ludzi ktorzy o wędkarstwie dowiadują sie od rexa hunta;pozdrawiam (2013/08/27 19:36)

JKarp


Nie Artur - gospodarzem wody jest Skarb Państwa a PZW tylko jest dzierżawcą.PZW niezgodnie z prawem pobiera opłaty za wydanie zezwolenia na APR.
Na wspomnianym blogu jest dużo ciekawych rzeczy - szkoda tylko, że zostało to napisane bardzo niezrozumiałym językiem. A z innej beczki - uważaj, żebyś i Ty nie został zbuntowanym wędkarzem jak Ci dokopią w związku z Twoim pismem dotyczącym wymiarów ochronnych. PZW nie lubi trudnych pytań, mądrych działaczy, rozumnych, dbających o przyrodę wędkarzy.JK (2013/08/28 08:45)

Artur z Ketrzyna


Nie Artur - gospodarzem wody jest Skarb Państwa a PZW tylko jest dzierżawcą.PZW niezgodnie z prawem pobiera opłaty za wydanie zezwolenia na APR.
Na wspomnianym blogu jest dużo ciekawych rzeczy - szkoda tylko, że zostało to napisane bardzo niezrozumiałym językiem. A z innej beczki - uważaj, żebyś i Ty nie został zbuntowanym wędkarzem jak Ci dokopią w związku z Twoim pismem dotyczącym wymiarów ochronnych. PZW nie lubi trudnych pytań, mądrych działaczy, rozumnych, dbających o przyrodę wędkarzy.JK

Skarb państwa jest właścicielem. Który dzierżawi wodę dla PZW czy innego gospodarza.
PZW jest gospodarzem który zarządza dzierżawioną wodą.
To czy mnie wykopią będę wiedział w przyszłym roku.
I nie za te pismo do MRiRW, dotyczącego wymiarów ryb. Bo to się tyczyło wód państwowych których gospodarzem i właścicielem jest jak to Ty napisałeś Skarb Państwa. Nic nie miało wspólnego z PZW i nie tyczyło się jego.

Gospodarz to nie to samo co właściciel... Choć jedno nie wyklucza drugiego. (2013/08/28 19:34)

JKarp


"Skarb państwa jest właścicielem. Który dzierżawi wodę dla PZW czy innego gospodarza."Nie gospodarza a dzierżawcy. Tak malutka gra słów ;-)
PZW jest dzierżawcą a nie gospodarzem.http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzier%C5%BCawahttp://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82asno%C5%9B%C4%87
Nie zrozumiałeś mojego zdania - jak zaczną Cię oskarżać o różne dziwne rzeczy jak np że niby Okoń egzaminuje na kartę, o trudne pytania itd sam zaczniesz inaczej śpiewać na temat PZW i będziesz " zbuntowany ".
JK



(2013/08/28 20:28)

Artur z Ketrzyna


"Skarb państwa jest właścicielem. Który dzierżawi wodę dla PZW czy innego gospodarza."Nie gospodarza a dzierżawcy. Tak malutka gra słów ;-)
PZW jest dzierżawcą a nie gospodarzem.http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzier%C5%BCawahttp://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82asno%C5%9B%C4%87
Nie zrozumiałeś mojego zdania - jak zaczną Cię oskarżać o różne dziwne rzeczy jak np że niby Okoń egzaminuje na kartę, o trudne pytania itd sam zaczniesz inaczej śpiewać na temat PZW i będziesz " zbuntowany ".
JK




Nie no ty naprawde mnie zaskakujesz...
Idź do prawnika jak nie znasz pojęć prawnych. Gospodarz to osoba, podmiot zarządzający czymś. A co PZW innego robi Zarządza, gospodaruje, prowadzi gospodarkę rybną. Ale co ja tam wiem...
Zacytuje tu Ci z tego co sam podajesz za swoją skarbnice wiedzy;
"udostępnieniu innej osobie prawa lub rzeczy, natomiast nie przenosi własności. Przedmiotem dzierżawy może być tylko rzecz lub prawo przynoszące pożytki."
Tak więc PZW dzierżawiąc nabywa prawa do gospodarowania tymi wodami na czas trwania dzierżawy, i prowadzi gospodarkę rybną a zyski wynikające z gospodarowania tymi wodami są ich.
Tak więc dzierżawiąc te wody, staje się ich gospodarzem na okres trwania umowy o dzierżawę.

Kiepsko też przeczytałeś list do MRiRW. Bo to nie tyczy się PZW, a wód państwowych.
Po drugie mogą mnie oskarżać i pisać donosy. Muszą jeszcze to udowodnić i ...
Czy jestem zbuntowany. Tak po części jestem. Bo boli mnie to co PZW robi z wodami.
Wiesz kiedy zacznę inaczej śpiewać na temat PZW. Wtedy gdy ono się zmieni. Kiedy ludzie zwący się etycznymi wędkarzami i będącymi członkami PZW tylko dla swojej materialnej korzyści i w d... mają swoje obowiązki. Zmienią się i zaczna coś robić w dobrej wieże a przynajmniej wywiazywać sie ze swoich obowiązków... I nie mówię że PZW jest złe, a ludzie twożący to PZW są tacy nie inni.
Choć już mogę inaczej śpiewać o PZW bo to już nie jest stowarzyszenie wędkarzy, a związek sportowy!
I to zawdzięczamy tym co siedząc przy kuflu lub przed kompem narzekają , a na zebranie nie pójdą. Bo po co?
(2013/08/28 20:55)

JKarp


Artur nadinterpretacja to Twoje hobby ;-)" udostępnieniu innej osobie prawa lub rzeczy, natomiast nie przenosi własności. Przedmiotem dzierżawy może być tylko rzecz lub prawo przynoszące pożytki.""Powiedz czy tu jest choć jedno słowo, że dzierżawca jest też gospodarzem. Czy definicja z Wikipedii mówi cokolwiek , że dzierżawca to i gospodarz ?Gospodarujesz na swoim a dzierżawisz cudze - to jest proste i oczywiste.Owszem dzierżawca może i powinien dbać o nie swoją własność ale PZW chyba o tym zapomniało.Nie przypisuj sobie jakiś znajomości interpretacji ( a w sumie nad interpretacji ) przepisów bo bardzo często się mylisz o czym nie tylko ja pisałem.
Artur ja naprawdę z uwagą czytam posty - ani słowem nie odniosłem się do Twojego listu. Jedynie staram się pokazać, że i Ty możesz kiedyś zostać buntownikiem w PZW jak jakiś urzędasik nakopie Ci do tyłka. Wspomnisz moje słowa, że zrobią jeszcze aferę z Twojego Stowarzyszenia. Nawet gdyby wszyscy wędkarze zabraliby na zebrania swoje żony i dzieci PZW zostałoby związkiem sportowym bo to nie zależy od naszych przywódców. Mało tego - powiem Ci, że w wielu wypadkach podejmowane są decyzje o których mimo, że chodzisz na zebrania nie wiesz a dowiadujesz się po fakcie np zarybienia.
JK (2013/08/29 07:15)

ryukon1975


PZW nigdy nie było gospodarzem wody i nie będzie.

Szczególnie wody państwowej którą dostaje czasowo w użytkowanie ale jest to obwarowane tyloma paragrafami że i tak państwo robi na tej wodzie co chce. Reguluje brzegi, buduje mosty, zapory i co mu (państwu/wadzom) przyjdzie jeszcze do głowy.

PZW nawet nie ma na ochronę tego co do niej wrzuci a każdy kolejny przetarg może zmienić właściciela. Tak z PZW wychodzą najlepsze wody a zostaje tylko to czego nikt inny nie chce.

(2013/08/29 07:30)

JKarp


" PZW nigdy nie było gospodarzem wody i nie będzie. "
Bo gospodarz dba o swoje a nie dewastuje. Bo gospodarz pilnuje swojego a PZW pilnuje swoich stołków bo do pilnowania wody nie ma w sumie nikogo.
JK (2013/08/29 08:30)

perwer


Wy cały czas kręcicie sie w świecie wirtualnym i macie ogólne pretensje do ogółu ..Macie pretensje do PZW - to tak jakby mi moja mazda sie zepsuła ,a ja miałbym pretensje do świata motoryzacji ... Takimi poczynaniami nic nie osiągniecie. PZW to organizacja ,stowarzyszenie ogólne -pracuje tam uczciwa pani Mariola i nieuczciwy pan Romek -przykładowo .. Cały ten związek kreują konkretni ludzie ,którzy podejmują konkretne decyzje i żeby kogoś coś zabolało ,albo żeby sie przejął ,to trzeba złożyć do konkretnych osób zarzuty ... Jak macie zarzuty do PZW ,to przykładowy pan Romek sie śmieje ,bo też obrażacie uczciwą panią Mariolę-przykładowo....
 Wiem że to raczej nie dotrze co pisze ,ale taka jest rzeczywistość w Polsce. Nie można mieć zarzutu do ogółu chowającego sie za nazwą jakieś organizacji ,tylko do konkretnych osób które mają bezpośredni wpływ na dane decyzje szkodzące członkom danej organizacji... (2013/08/29 11:04)

JKarp


Darek ja doskonale wiem, że są uczciwi działacze, normalne koła, normalni ludzie ale nie uwierzę, że tak jest wszędzie ;-)Powiem więcej - żeby stwierdzić jak jest w rzeczywistości należałoby być w takim zarządzie co mi proponowano jako vice-prezes do spraw chyba zbytecznych. Na całe szczęście ( tak - na całe szczęście ) nie mam i nie miałem tyle czasu a dlaczego na szczęście - bo z koło zginęło około 100 000 zł :-( Poszukaj w prasie.Pytam - jak to się stało? Gdzie były te komisje, gdzie prezes ?
A PZW nie jest już stowarzyszeniem he he ;-)JK (2013/08/29 11:13)

cierpliwy1


Wy cały czas kręcicie sie w świecie wirtualnym i macie ogólne pretensje do ogółu ..Macie pretensje do PZW - to tak jakby mi moja mazda sie zepsuła ,a ja miałbym pretensje do świata motoryzacji ... Takimi poczynaniami nic nie osiągniecie. PZW to organizacja ,stowarzyszenie ogólne -pracuje tam uczciwa pani Mariola i nieuczciwy pan Romek -przykładowo .. Cały ten związek kreują konkretni ludzie ,którzy podejmują konkretne decyzje i żeby kogoś coś zabolało ,albo żeby sie przejął ,to trzeba złożyć do konkretnych osób zarzuty ... Jak macie zarzuty do PZW ,to przykładowy pan Romek sie śmieje ,bo też obrażacie uczciwą panią Mariolę-przykładowo....
 Wiem że to raczej nie dotrze co pisze ,ale taka jest rzeczywistość w Polsce. Nie można mieć zarzutu do ogółu chowającego sie za nazwą jakieś organizacji ,tylko do konkretnych osób które mają bezpośredni wpływ na dane decyzje szkodzące członkom danej organizacji...




Kolego w każdym środowisku są różni ludzie ,ale w PZW (zarządach ) ogólnie dzieje się źle .Dlaczego coraz więcej narzekania  na brak rybek ano dlatego ,że w PZW działacze często nie maja pojęcia jak działać aby sytuacja była lepsza ,liczą  się interesy pewnej grupy ludzi działających na szczeblu okręgu i ZG. Dlatego pisząc odnoszę do ogółu a nie jednostek. (2013/08/29 11:56)