PZW - na co idą nasze składki?

/ 58 odpowiedzi / 2 zdjęć
Romuald55


Dieta,wynosi w Polsce 30 zł.Połowa,do 12 godzin 15 zł.Jeżeli Prezes będzie codziennie w Okręgu łącznie z niedzielami to otrzyma 450 zł diet miesięcznie.Nic tu się nie da ukręcić ponieważ informacje idą do urzędu skarbowego.To dla jasności. (2015/04/30 13:52)

rufix83


Tak się bawią w kołach;) A to tylko jedna Pani Elżbieta w jednym kole
http://pzw.katywroclawskie.com/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=29&Itemid=73 (2015/04/30 14:43)

Sith


Widzisz Artur o tym czy ja dobrze rozumiem wpis może ja sam zdecyduję.W każdym razie Ty zupełnie nie zrozumiałeś tego zdania o cierpliwości.Może mała podpowiedź - musi zmienić się pokolenie i w związku z tym mentalność  tych co rządzą.
JK

To ja ci podpowiem.
Musi się zmienić mentalność i świadomość tych co tylko narzekają.
Bo by zmienić zarząd na tych co chcą coś dla was zrobić. Trzeba być na wyborach, nie przed kompem, czy telewizorem, na rybkach bądź bug wie gdzie jeszcze, a nie tam będzie właśnie jest ustalany skład zarządu, czy uchwały dotyczące działania koła i PZW.

To jest tylko jeden dzień w roku kalendarzowym, a dokładniej parę godzin które decydują o tym co i jak ma być.

Taki duży chłopiec, a taki naiwny...
Co cztery lata chodzimy do wyborów, głosujemy na kogo chcemy, a wybieramy kogo trzeba. Bóg jeden wie kto siedzi w urnie i sortuje karty do głosowania, pewnie diabeł, bo go nie widać.
Tak samo wyborami zmienimy PZW (Postkomunistyczny Związek Wydrwigroszy), jak jesteśmy w stanie wyborami zmienić tę klikę z Wiejskiej i (nie)Rząd wywodzący się z ich koalicyjek.
Jedynym rozwiązaniem byłoby "sztandar wyprowadzić"!!!

Były członek PZW "Postkomunistycznego Związku Wydrwigroszy". (2015/04/30 17:32)

u?ytkownik221


"Nic nowego, co jakiś czas ktoś wyskakuje z podobnym postem, a potem zaczyna się przekrzykiwanie bo każdy wie najlepiej. Nie lepiej pójść do swego koła, czy siedziby okręgu i się zapytać? Nie traćcie czasu na jęczenie na takich forach bo i tak to nic nie zmieni, zacznijcie coś robić realnie jeśli chcecie by coś się zmieniło, jeżeli tylko mielicie jęzorami byle mielić na takich forach, a te Wasze jęki i tak nikt nie weźmie na poważnie więc po co się spinacie? Co jeden z Was ma receptę gotową na całe zło PZW, każdy by robił rękoma innego, każdy ma w małym paluszku wszystkie przepisy, ustawy itd, oczywiście korzystając z wuja Google, ale tak naprawdę niewielu z Was coś w ogóle próbuje zrobić by zmienić to całe PZW. Ale temat klasyczny na tym forum, dający dużo odsłon nic po za tym, jedynym zwycięzcą jest tu tylko właściciel tego forum bo zarabia. Pozdrawiam i Wodom Cześć!"

Masz rację - lepiej jak to mówisz nie jęczeć i przytakiwać. Nic pytać, nic nie wiedzieć i tylko rączkę na tak w górę podnosić. No to powiedz mi ile zarabia Dyrektor Twojego okręgu skoro wystarczy tylko zapytać ? Zadzwoń i zapytaj - może akurat w przypływie dobrego humoru nie zostaniesz wrogiem bo chcesz to wiedzieć... To powinno być oficjalnie podane w zakładce BIP na stronie PZW !!!
Coś sam ( z kolegami ) zmieniłeś - ale tak znacząco ?

Co Google - lepiej się nie wstydzić i poszukać niż chrzanić farmazony. Chciano poprawić zapisy dotyczące sekcji karpiowej pomimo, że żywcem zdanie przepisałem ze statutu PZW ( znaczy z fragmentu ) dotyczącego powstawania sekcji. O czym to świadczy - o tym, że nawet na poziomie koła PZW niektórzy myślą, że wiedzą lepiej niż zwykły. szary wędkarz ;-) A jak się zdziwił, gdy pokazałem mu, że zdanie pochodzi ze statutu he he. Żeby zmienić to całe PZW potrzeba cierpliwości - nie chcę pisać po co i dlaczego.

JK


Powiedz mi co zmieni jęczenie na tym portalu? nic nie zmieni bo to tylko kółko portalowych malkontentów, którzy co raz wyskakują z krytyką PZW i na tym się kończy, gorzkie żale, prześciganie się kto wie lepiej, kto bardziej pokrzywdzony kto ma lepszą receptę. Żeby zmienić to całe PZW potrzeba cierpliwości .......  i pozwolę sobie dodać dobijania się o normalność PZW w realu a nie na różnego rodzaju forach wędkarskich. A co udało mi się zrobić lub nie to nie temat tego wątku, co bym nie napisał to i tak będzie roztrząsane na składniki drobne i udowadnianie że to co napisałem jest nieprawdziwe, takie to tu forum. (2015/04/30 21:18)

cierpliwy1


Dieta,wynosi w Polsce 30 zł.Połowa,do 12 godzin 15 zł.Jeżeli Prezes będzie codziennie w Okręgu łącznie z niedzielami to otrzyma 450 zł diet miesięcznie.Nic tu się nie da ukręcić ponieważ informacje idą do urzędu skarbowego.To dla jasności.


Romualdzie chyba nie wiesz co piszesz .Zaręczam ci ,że biorą dużo więcej. (2015/04/30 21:32)

Artur z Ketrzyna


Każdemu co im zazdrości diety czy delegacji. Proponuje samemu podziałać.
Po pierwsze co do tych diet i delegacji tez jest ograniczenie kwotowe, tak więc koledzy nie takie to różowe.
Znam 2 działaczy, co już jakoś czasu nie mają. Pewnie zauważyli że t nie jest takie opłacalne... (2015/05/01 06:59)

cierpliwy1


Każdemu co im zazdrości diety czy delegacji. Proponuje samemu podziałać.
Po pierwsze co do tych diet i delegacji tez jest ograniczenie kwotowe, tak więc koledzy nie takie to różowe.
Znam 2 działaczy, co już jakoś czasu nie mają. Pewnie zauważyli że t nie jest takie opłacalne...

Artur coś ci się pomyliło ,tu nie o zazdrość chodzi a o jawną ,jasną ,transparentną działalność .Niech ludzie działający na rzecz wędkarstwa zarabiają dobrze w sposób oficjalny a my oczekujemy wyników ich pracy.
To co dzieje się w PZW jest niczym innym ,jak wielkim dziadostwem. (2015/05/01 08:26)

Sith


Każdemu co im zazdrości diety czy delegacji. Proponuje samemu podziałać.
Po pierwsze co do tych diet i delegacji tez jest ograniczenie kwotowe, tak więc koledzy nie takie to różowe.
Znam 2 działaczy, co już jakoś czasu nie mają. Pewnie zauważyli że t nie jest takie opłacalne...

Działacze "działają", a tu trzeba popracować i to ciężko i sumiennie.
Nie mam nic przeciwko godziwym wynagrodzeniom, ale z przeznaczeniem dla ludzi, którzy z pełnym zaangażowaniem, fachowością i sumiennością będą PRACOWAĆ na rzecz środowiska, a nie dla partykularnych celów własnych i pozostałych wydrwigroszy (czyt. działaczy).

Były członek PZW (Postkomunistycznego Związku Wydrwigroszy) (2015/05/01 10:10)

JKarp


Powiedz mi co zmieni jęczenie na tym portalu? nic nie zmieni bo to tylko kółko portalowych malkontentów, którzy co raz wyskakują z krytyką PZW i na tym się kończy, gorzkie żale, prześciganie się kto wie lepiej, kto bardziej pokrzywdzony kto ma lepszą receptę. Żeby zmienić to całe PZW potrzeba cierpliwości .......  i pozwolę sobie dodać dobijania się o normalność PZW w realu a nie na różnego rodzaju forach wędkarskich. A co udało mi się zrobić lub nie to nie temat tego wątku, co bym nie napisał to i tak będzie roztrząsane na składniki drobne i udowadnianie że to co napisałem jest nieprawdziwe, takie to tu forum.
Jak nie będziemy mówić głośno nic nigdy się nie zmieni. Wszyscy będą myśleć, że jest super itd. A niestety nie jest.Nie krytykuję PZW a szerokie grono pseudo - działaczy ;-))No właśnie - każdy kuźwa działa w postach ale jakoś boi się przyznać co zdziałał.Ja próbowałem ale dałem spokój bo to wielka ściema z tym działaniem. 
JK







(2015/05/03 22:47)

rafalwedkuje


Niestety to jest fakt, beton ciężko skruszyć. Jak raz zaproponowałem górne wymiary i limity sezonowe dla drapieżników, to szanowny pan prezes o mało nie dostał zawału i ataku furii, po czym wyciągnął swoją magiczną karteczkę ze statystykami i zaczął mówić coś w stylu, że to wszystko niepotrzebne, bo karteczka mu mówi, iż ryb jest bardzo dużo dzięki bardzo obfitym zarybieniom. Ja mu na to, że nie chce ryb z zarybień, tylko z naturalnego tarła, więc może by tak trochę mniej kasy na inkubację w słojach, a więcej kasy na paliwo dla strażników, żeby można było tarło skuteczniej chronić, to dopiero była obraza majestatu :)
Doświadczenie mnie nauczyło, że jak się chce, by było lepiej, to nie ma co liczyć na tych z góry, dlatego biorę sprawy w swoje ręce i po prostu robię swoje, pilnując naszych wód, sprzątając je i przestrzegając własnych zasad (np ustalam se limity sezonowe: szczupak 1 sztuka, łososiowate łącznie 1 sztuka itd.)
To wszystko oczywiście nie znaczy, że należy odpuszczać, wręcz przeciwnie, męczyć beton trudnymi pytaniami, zalewać go wnioskami, obrażać majestat, przy każdej możliwej okazji :)


Szanowny godmodeoff  napisz co palisz albo pijesz a prezes wszystkim rozda żeby było nam lepiej.Twoje doświadczenia jak piszesz są nie ocenione a wręcz godne naśladowania.Pal co palisz i Se ustalaj tak dalej to nie wstaniesz od kompa i nie tkniesz wędki (2015/05/04 10:30)

u?ytkownik221


Powiedz mi co zmieni jęczenie na tym portalu? nic nie zmieni bo to tylko kółko portalowych malkontentów, którzy co raz wyskakują z krytyką PZW i na tym się kończy, gorzkie żale, prześciganie się kto wie lepiej, kto bardziej pokrzywdzony kto ma lepszą receptę. Żeby zmienić to całe PZW potrzeba cierpliwości .......  i pozwolę sobie dodać dobijania się o normalność PZW w realu a nie na różnego rodzaju forach wędkarskich. A co udało mi się zrobić lub nie to nie temat tego wątku, co bym nie napisał to i tak będzie roztrząsane na składniki drobne i udowadnianie że to co napisałem jest nieprawdziwe, takie to tu forum.

Jak nie będziemy mówić głośno nic nigdy się nie zmieni. Wszyscy będą myśleć, że jest super itd. A niestety nie jest.
Nie krytykuję PZW a szerokie grono pseudo - działaczy ;-))No właśnie - każdy kuźwa działa w postach ale jakoś boi się przyznać co zdziałał.
Ja próbowałem ale dałem spokój bo to wielka ściema z tym działaniem. 

JK


Nie boję się bo niby czego? z kolegą na ten temat mógłbym porozmawiać ale nie tu na forum lecz tak normalnie w realu, o ile kiedyś będzie to możliwe. Pozdrawiam





(2015/05/06 09:04)

JKarp


I taką obietnicę doceniam bo wiem, że to nie słowa, słowa, słowa...JK (2015/05/06 09:23)

Artur z Ketrzyna



Artur coś ci się pomyliło ,tu nie o zazdrość chodzi a o jawną ,jasną ,transparentną działalność .Niech ludzie działający na rzecz wędkarstwa zarabiają dobrze w sposób oficjalny a my oczekujemy wyników ich pracy.
To co dzieje się w PZW jest niczym innym ,jak wielkim dziadostwem.

Na zebraniu masz to ujęte w budżecie koła. Tak więc jawne i czytelne, oraz ogłoszone oficjalne i zatwierdzane przez przybyłych.
Jak też możesz ich rozliczyć z wyników pracy, oraz dać swój wniosek co do planu pracy koła do przegłosowania... (2015/05/06 20:42)

windd


Na delegacje... (2015/05/06 20:45)

Artur z Ketrzyna


Chciałbym się dowiedzieć od kolegów po kiju na co idą składki? proszę tu nie mówić , że na zarybienia. bo to jest absurd. karta wędkarska z roku na rok stają się coraz droższe wielu wędkarzy zastanawia się już czy jest sens opłacania.


  Posiada może ktoś informacje zestawienia budżetu. gdzie co i jak idą nasze pieniądze. 
 są prowadzone odłowy i skoro kg ryby kosztuje około 15zł-20zł. to przy aktualnych odłowach to są ogromne pieniądze.
na stronach pzw nie ma żadnych informacji. 

Cześć, ponieważ jestem po walnym w kole.
I jak już wcześniej wspomniałem, że na co idą nasze pieniądze jest co roku uchwalane w preliminarzu budżetu.
I w tamtym roku udało mi się wnieść do preliminarza kwotę 2000 zł na dodatkowe zarybienia.
A w tym roku?
Projekt preliminarza został napisany tylko przez Prezesa Skarbnika. I nie był omawiany na zebraniu zarządu koła.

Dziś było właśnie Walne koła. Wstawiło się łącznie 10 na 330 członków. Szkoda słów, zabrakło tych co tak krzyczeli że PZW nic nie robi. Prezes i skarbnik którym byłem bardzo ale to bardzo nie wygodny, dopięli swego i wraz ze swoimi ziomkami pomawiając mnie zawiesili w prawach członka zarządu. Czy to źle? Patrząc na to że w ten jedyny dzień w roku, nie można liczyć na wsparcie tych uciśnionych. To raczej nie. Bo po co Zawracać se gitarę, marnować swój wolny czas, by załatwić dofinansowanie. Jak i tak zostanie przegłosowane na nie, bo tym którym zależy na zarybieniach, nie przychodzą na walne. Tak więc koledzy w tegorocznym preliminarzu nie ma zarybień itd. Za to będą nagrody dla członków zarządu. I miłe nic nie robienie, nie reagowanie na telefony wędkarzy że tam gdzieś nad wodą ktoś niszczy rybostan.
No i najważniejsze teraz bez problemu uchwalą sobie nagrody itd.


Tak więc nie przychodząc na walne daliście wolną rękę tym co są w zarządzę dla profitów. I mają gdzieś sprawy łowisk i wędkarzy.
A kogo pozwoliliście się pozbyć?
Zapraszam do przeczytania lektury:
Sprawozdanie z działalności Komisji do spraw pozyskiwania środków dla koła PZW Miasto Ketrzyn

Niby nic, ale zawsze to coś.
Ps. no i oficjalna stronka koła też jest :-)
(2015/12/20 17:10)

cierpliwy1


Artur ja nie pisze o kole a o okręgu ,to tam zaczynają się pieniądze a w kole nie ma bardzo możliwości . (2015/12/20 21:09)

w6i6e6


Jak to na co idą pieniądze ??


Na dziwki i koks :-) (2015/12/21 13:12)

Artur z Ketrzyna


Artur ja nie pisze o kole a o okręgu ,to tam zaczynają się pieniądze a w kole nie ma bardzo możliwości .

Z Koła masz delegatów, z nich Zarząd Okręgu.
Tak więc od koła się zaczyna.
I jeśli do Zarządu Czy prezydium wejdą Lidzie z twojej okolicy, to i za nimi wiekszość pieniedzy ze składek :-)

U nie 38% wody a 10% zarybień z całego okręgu.


(2015/12/22 16:50)

kedzio


Nasze składki idą na różne ciekawe cele. Tym razem pójdą na stworzenie internetowej bazy danych o członkach PZW. Cóż............. (2015/12/30 21:59)

kedzio


 PłacząKażdemu co im zazdrości diety czy delegacji. Proponuje samemu podziałać.
Po pierwsze co do tych diet i delegacji tez jest ograniczenie kwotowe, tak więc koledzy nie takie to różowe.
Znam 2 działaczy, co już jakoś czasu nie mają. Pewnie zauważyli że t nie jest takie opłacalne...




A są tacy, co dziesięciolecia siedzą na stołku, by te żadne pieniądze brać. Ale oni działają! Przynajmniej są tacy, co o tym wiedzą - jak ty. Płaczą, ale siedzą... ciekaweeeeeeeeeeeeee..............


(2015/12/30 22:02)

rawa19


Równie dobrze można by zapytać o to samo urzędników w ZUS-ie. Pewnie sami nie wiedzą na co składki są przeznaczane... To samo występuje w PZW... Jest to postkomunistyczny monopolista i dopóki to się nie zmieni nie będzie jasnego i przejrzystego wglądu do finansów, gdyż za dużo może wyjść na jaw. W jednym ze swoich wpisów kilka lat temu opisałem jak wyglądają wybory władz w jednym z kaliskich kół, pewnie w większości kół jest podobnie i dopóki będziemy sobie tylko pisać na forach nic się nie zmieni. (2016/01/01 17:13)