PZW Konin-brak porozumień

/ 42 odpowiedzi
Brak porozumień międzyokręgowych w PZW Konin załatwiło mnie na amen.Pracuje w delegacji,przeważnie na terenie kujawsko-pomorskiego i tam po godzinach robiłem sobie wypad na ryby,teraz pozostanie mi łowienie co dwa tygodnie (nieraz dłużej) i praktycznie tylko w niedzielę.Zastanawiam się czy warto jest  wykupić zezwolenie w moim kole?
u?ytkownik36310


Musisz podziękować swojemu Prezesowi Okręgu. Dziwi mnie takie postępowanie, ze względu na ilość wód jakie macie. No ale, PZW to PZW. (2011/01/08 22:34)

u?ytkownik60251


Musisz podziękować swojemu Prezesowi Okręgu. Dziwi mnie takie postępowanie, ze względu na ilość wód jakie macie. No ale, PZW to PZW.

to jest taktyczna zagrywka okręgu Konin ,właśnie przez to że mamy tu tyle łowisk to nie podpisali porozumień ,to jest proste dlaczego ,do nas przyjeżdża dużo wędkarzy z Łodzi ,Kalisza i innych okręgów i będą musieli zapłacić dniówkę 30 zł,My z Okręgu Konin sporadycznie wyjeżdżamy na inne łowiska ,przeważnie łowimy u siebie ,okręg nie chce się dzielić składkami z innymi okręgami bo przy podpisaniu porozumień jakąś kasę muszą gdzie indziej wysyłać ,to śmieszne ale prawdziwe ,ja bym wolał porozumienia bo też łowię nieraz w innym okręgu (2011/01/09 09:04)

withanight88


Niestety, to co my wedkarze byśmy chcieli jest nie istotne. (2011/01/09 09:12)

u?ytkownik60251


Niestety, to co my wedkarze byśmy chcieli jest nie istotne.

Właśnie ,pierdziele mają nas gdzieś ,u mnie w okręgu to mafia (2011/01/09 09:16)

spines21


najlepiej podziękować takim gościom podczas wyborów.

przwcież sami się nie wybierają.

wybierają ich ci co chodzą na zebrania.i delegaci na tych zebraniach wybrani.

a ,że zawsze ci sami bywają na zebraniach to jest jak jest.

 

(2011/01/09 09:28)

u?ytkownik60251


najlepiej podziękować takim gościom podczas wyborów.

przwcież sami się nie wybierają.

wybierają ich ci co chodzą na zebrania.i delegaci na tych zebraniach wybrani.

a ,że zawsze ci sami bywają na zebraniach to jest jak jest.

 


Jacek ,każde koło to mafia i zawsze zostaje ten sam prezes ,u mnie jest mała miejscowość i wątpie żeby wybrali innego prezesa he he (2011/01/09 09:31)

spines21


jest "aktyw" i oni wybierają swoichludzi i potem swoie pomysły realizują.a nieobecni nie mają racji:)

sam jestem w kole raz w roku-jak płacę skladki.

przenoszę się do innego to może to sie zmieni

(2011/01/09 09:43)

mar83


to darmozjady pierdzą w stołki i ze składek członków organizują sobie darmowe a atrakcyjne wyjazdy na pseudo zawody,o których wie wyłącznie prezio.zastępca i skarbnik Byłem przypadkowym świadkiem takiego zdarzeniaA tak na marginesie który z kolegów zna wysokość składki w Koninie.Może nie warto zgredom płacić w tym roku a wędkować jedynie na komercyjnych.Pozdrawiam (2011/01/10 15:17)

tinka


Kolego ,,mar83''- wysokość skladki w Okręgu Konińskim na rok 2011 wynosi 62zł składka członkowska i 90zł skladka okręgowa na ochronę i zagospodarowanie wód.

Co do zawodów okręgowych to terminarz był rozesłany do zarządów kól 15 grudnia i powinien zostać przedstawiony na zebramiu sprawozdawczym waszego koła i wywieszony na tablicy informacyjnej.  Za udział w zawodach trzeba zapłacić z kasy koła wpisowe. Jesli jesteś zainteresowany teminami imprez to prosze:

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH OKRĘGU KONIŃSKIEGO NA ROK 2011.
1.Turniej spławikowy
I Tura- 10.04.2011r. Kanał Łężyn (szeroki)
II Tura- 08.05.2011r. Zb. Stare Miasto
III Tura- 19-09-2010r. Kanał Gosławice (zimny)

2. XXXV Impreza Spławikowa o Mistrzostwo Szkół Okręgu Konińskiego
17-04-2011r. Kanał Władzimirów

3. Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Konińskiego:
I Tura - 29-05-2011r. Kanał Łężyn
II Tura - 05-06-2011r. Kanał Władzimirów

4. XXXIV Spławikowa Impreza Aktywu Z.O. PZW Konin
12-06-2011r. Kościelec

5. XIII Indywidualna Spławikowa Impreza Jeziorowa
04-09-2011r. Zbiornik w Starym Mieście

6. X Towarzyska Impreza Spinningowa
02-10-2011r. Zbiornik Przykona

(2011/01/11 01:24)

tinka


Wczoraj, tj. w środe Okręg Koninski podpisał porozumienie z Okręgiem Sieradzkim na secjalnych warunkach.

Na jak specjalnych, będe wiedział jutro i podam do wiadomości.

(2011/01/13 16:44)

slabil


Witam,
z tego co się dziś dowiedziałem,to nie ma żadnych zasad szczególnych.Jest to normalne porozumienie z cały okręgiem sieradzkim.Nie bardzo rozumiem po co takie stwierdzenie zostało zawarte na stronie PZW Konin.Dobrze,że chociaż z Sieradzem podpisali porozumienie,zawsze więcej wody do łowienia. (2011/01/13 20:06)

Metal1975


To same komuchy i tyle.Nie mam czasu sie rozpisywac ale tak jest.To banda i klika podsumowujac wszystkie wypowiedzi i tak jest!!!!!!!!!!!!!! (2011/01/15 21:56)

zwir73


Takie "opluwanie" działaczy przez internet przypomina mi małego pieska na wsi który biegnie za jadącym ciągnikiem.

Może mam dziwne skojarzenia ale proponuje stosowniejszą formę wypowiedzi .Jest czas zebrań sprawozdawczych w Kołach idzcie ludzie na zebranie i powiedzcie to wprost komu trzeba .Na kazdym zebraniu jest czas na wolne wnnioski.Jest mały minus trzeba sie przedstawić najlepiej z imienia i nazwiska nie jakoś rybka ,zabka,pikuś01.

Właśnie wróciłem z zebrania pewnego Koła które liczy ok 950 członków.Na zebraniu może było z 25 osób. Tak się wszyscy przejmuja.Ale to wielka szansa dla niezadowolonych - przychodzi w towarzystwie podobnie myślacych a wszyscy w necie wiedzą że jest żle i są w stanie przegłosować wszysko co wymyśla.

 

(2011/01/16 12:03)

zwir73


Nie chodzi o to że pochwalam decyzję Zarządu Okręgu Konin troszke tego nie rozumiem ale widocznie mieli jakaś wizję.

Nie badajac dokładnie jlości wód w Koninie ten Okręg kojarzył mi się do tej pory tak - że mimo porozumienia i tak co ciekawsza woda trzeba ekstra dopłacić .

Czy robią łaske przyjezdnym , czy krzywdę swoim ????????????????

(2011/01/16 12:09)

withanight88


Takie "opluwanie" działaczy przez internet przypomina mi małego pieska na wsi który biegnie za jadącym ciągnikiem.

Może mam dziwne skojarzenia ale proponuje stosowniejszą formę wypowiedzi .Jest czas zebrań sprawozdawczych w Kołach idzcie ludzie na zebranie i powiedzcie to wprost komu trzeba .Na kazdym zebraniu jest czas na wolne wnnioski.Jest mały minus trzeba sie przedstawić najlepiej z imienia i nazwiska nie jakoś rybka ,zabka,pikuś01.

Właśnie wróciłem z zebrania pewnego Koła które liczy ok 950 członków.Na zebraniu może było z 25 osób. Tak się wszyscy przejmuja.Ale to wielka szansa dla niezadowolonych - przychodzi w towarzystwie podobnie myślacych a wszyscy w necie wiedzą że jest żle i są w stanie przegłosować wszysko co wymyśla.





Dobrze mówisz, że to opluwanie przez internet nic nie daje,  ale Ty byłeś na zebraniu , nie oplułeś a coś zdziałałeś ?

 

(2011/01/16 12:09)

u?ytkownik60251


Nie chodzi o to że pochwalam decyzję Zarządu Okręgu Konin troszke tego nie rozumiem ale widocznie mieli jakaś wizję.

Nie badajac dokładnie jlości wód w Koninie ten Okręg kojarzył mi się do tej pory tak - że mimo porozumienia i tak co ciekawsza woda trzeba ekstra dopłacić .

Czy robią łaske przyjezdnym , czy krzywdę swoim ????????????????


no to zbadaj ilość wód PZW w okręgu Konin i będziesz wiedział o co im chodziło ,a swoim krzywdy nie zrobili bo my mamy gdzie łowić nie musimy jezdzić po polsce żeby ryby połapać lub posiedzieć nad wodą,jak pojadę raz czy dwa razy do katowic na ryby to sobie tam te dwa razy zapłacę (2011/01/16 12:22)

zwir73


Byłem na zebraniu Koła do którego nie należe-dziwne?.Tak przypomne że każdy wędkarz może wejść na takie zebranie i posłuchać jak Zarząd Koła działał i jakie ma propozycje na nowy sezon.Nikt na siłe nas nie trzyma w jednym Kole .Z moich obserwacji wynika że są Koła nastawione bardziej na sport -zawody różne i dobrze zorganizowane i te które bardziej się martwią o pseudo karpiarzy (tyle niech wpuszczają że by się karta wróciła).Wiedząc co w trawie piszczy swiadomie można dokonać wyboru lub idąc dalej próbować w swoim Kole wprowadzić to co najlepsze . (2011/01/16 12:28)

zwir73


Nie Prezes ,  a Zarząd Okręgu podejmuje decyzję - zapraszam do lektury Statut PZW

(2011/01/16 12:34)

u?ytkownik60251


WYKAZ WÓD OPZW KONIN NA 2011 ROK

WYKAZ WÓD OPZW KONIN NA 2011 ROK
Komunikaty | 2011-01-09 | Publikujący: Okręg PZW w Koninie
Wydruku



WYKAZ WÓD OPZW KONIN NA 2011 ROK

 SZCZEGÓŁOWY WYKAZ WÓD OPZW KONIN NA 2011 ROK

Lp. /JEZIORA /Pow.ha/ Gmina
1. Głodowskie 57,8 Kazim.Biskupi
2. Koziegłowy 38,5 Ostrowite
3. Ostrowite 34,8 Ostrowite
4. Orchowo 37,9 Orchowo
5. Słowikowo 29,6 Orchowo
6. Skubarczewo 15,7 Orchowo
7. Rusin 10,0 Powidz
8. Degnera 12,5 Orchowo
9. Kleczewskie 4,73 Kleczew
10. Suszewo - Wójcin 269,70 Wilczyn-Orcho.
Razem : 511,23


Obwód rybacki rz. Warty nr 5+ wszystkie dopływy na tym odcinku z wyłączeniem wód starorzecza ,,Niemiec\"

Lp./ RZEKI /Pow. ha /Gmina
1. Warta w tym 1.610,00 UniejówPyzdry
wszystkie dopływy tj. 1500m poniżej zapory w Jeziorsku do ujscia rzeki Prosny w miejsc. Tarnowa (z wyłączeniem wód starorzecza Niemiec). 
starorzecza+Kanał
Ślesiński Konin - Sulanki/Maliniec-Anielew

2. Struga Bawół -gm.Słupca- Od miej. Mąkownica do ujścia do rzeki Warty w miejsc. Policko oraz rzekę Mesznę wpadającą do Strugi Bawół w miejsc. Wierzbocice ( w granicach powiatu).
3. Rzeka Powa -gm.Tuliszków-Konin - Od miejsc. Smaszew do ujscia  rzeki Warty w miejsc. Rumin ( w granicach powiatu).
4. Rzeka Kiełbaska-gm. Koło - Od miejsc. Kowale Księże do ujścia rzeki Warty w miejsc. Trzęśniew (w granicach powiatu).
5. Rzeka Teleszyna -gm.Koło - Od miejsc. Miłkowice wraz z jej prawobrzeżnym dopływem wpadającym do rzeki Warty w miejsc. Radczyny ( w granicach powiatu).
6. Rzeka Czarna Struga -gm.Zagórów- Od miejsc. Bagno do ujścia rzeki Warty w miejsc. Zagórów oraz prawobrzeżny dopływ o nazwie Struga Grabienicka wpadającej do rzeki Czarna Struga w miejsc. Olchowo(w granicach powiatu).
7. Rzeka Rgilewka -gm.Grzegorzew,Koło- Od mostu w miejsc. Wymysłów do ujścia rzeki Warty w miejsc. Powiercie (w granicach powiatu).
8. Kanał Ślesiński -gm.Konin -Od mostu drogowego na trasie Maliniec-Anielew tzw.Sulanki do ujścia rzeki Warty ( w granicach powiatu).
9. Rzeka Wrześnica-gm. Strzałkowo -Od jej ujścia do rzeki Warty w miejsc. Kolonia Pietrzyków do mostu drogowego w Pyzdrach na trasie Pyzdry - Konin (wgranicach powiatu).
10. Struga Witkowska-gm. Witkowo -Od ujścja Strugi Bawół do miejsc. Witkowo (w granicach powiatu).
Razem: 1.610,00 ha

Lp. /ZBIORNIKI ZAPOROWE /Pow. ha/ Gmina
1. Słupca 265,50 Słupca
2. Przykona 120,00 Przykona
4. Stare Miasto 75,77 Konin -Obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających !!
5. Żeronice 11,09 Turek
6. Szybskie I - III 19,31 Pyzdry
Razem : 491,67 ha

Lp./ DROBNE WODY/ Pow. ha /Gmina
1.Zbiornik Ruszków 28,00 Koło
2. Zbiornik Marantów 25,00 Konin
3. Zbiornik Gliny 11,00 Rychwał
4. Zbiorniki Dabie 8,59 Dabie
5. Zbiornik Uniejów-Człopy 5,00 Uniejów
6. Morzysław 4,00 Konin
7. Strzałkowo 1,91 Strzałkowo
8. Tuliszków 1,90 Tuliszków
9. Zbior.Koscielec 8,41 Kościelec    10.Zbiornik Zatorze 6ha Konin
   11.Zbiornik Janów 26ha Konin       12.Zbiornik  Wiatraki10ha Kleczew Razem:135,81ha

Na terenie powiatów:Konin,Koło,Słupca-Uchwała Rady Powiatu wprowadzono zakaz używania sprzętu pływajacego o napędzie spalinowym ( w powiecie słupeckim zakaz nie do tyczy Zbiornika Słupca). Na zbiorniku Stare Miasto obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających!!!.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Na terenie powiatów:Konin,Koło,Słupca-Uchwała Rady Powiatu wprowadzono zakaz używania sprzętu pływajacego o napędzie spalinowym ( w powiecie słupeckim zakaz nie do tyczy Zbiornika Słupca). Na zbiorniku Stare Miasto obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających!!!.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

(2011/01/16 12:37)

u?ytkownik60251


to są wody okręgu konin i teraz wiecie czemu niema porozumień,każdy przyjezdny wędkarz będzie musiał zapłacić 30 zl za 1 dzień wędkowania,to dla kasy nie podpisali porozumień (2011/01/16 12:42)

zwir73


"no to zbadaj ilość wód PZW w okręgu Konin i będziesz wiedział o co im chodziło ,a swoim krzywdy nie zrobili bo my mamy gdzie łowić nie musimy jezdzić po polsce żeby ryby połapać lub posiedzieć nad wodą,jak pojadę raz czy dwa razy do katowic na ryby to sobie tam te dwa razy zapłacę "

Nie będe badał tych wód bo ch.... tam nocuje jak wszędzie -jak trafisz to połowisz.

Krzywda czy nie to się okaże na koniec roku dopiero bedzie można ocenić czy decyzja była słuszna pod wzgledem zysków.Skoro tak dużo rybnej wody to za porozumienia wpadło by Wam parę ładnych tysi . Tak czytając temat od początku ,raz mafia za chwile jesteś szczęśliwy że nie musisz wyjeżdzać o co" kaman"?

(2011/01/16 12:59)

gral


Jest jedno "ale" większość tych jeziorek które podałeś zieje pustką, a kłusownictwo prądowe na nich ma się dobrze. Swoją drogą to czemu podpisali jednak porozumienie z Sieradzem czyżby możliwość łowienia rybek na Warcie za tamą była aż takim magnesem??? (2011/01/16 13:04)

u?ytkownik60251


"no to zbadaj ilość wód PZW w okręgu Konin i będziesz wiedział o co im chodziło ,a swoim krzywdy nie zrobili bo my mamy gdzie łowić nie musimy jezdzić po polsce żeby ryby połapać lub posiedzieć nad wodą,jak pojadę raz czy dwa razy do katowic na ryby to sobie tam te dwa razy zapłacę "

Nie będe badał tych wód bo ch.... tam nocuje jak wszędzie -jak trafisz to połowisz.

Krzywda czy nie to się okaże na koniec roku dopiero bedzie można ocenić czy decyzja była słuszna pod wzgledem zysków.Skoro tak dużo rybnej wody to za porozumienia wpadło by Wam parę ładnych tysi . Tak czytając temat od początku ,raz mafia za chwile jesteś szczęśliwy że nie musisz wyjeżdzać o co" kaman"?


ja cały czas twierdze że to mafia i banda złodziej ,a szczęśliwy jestem że nie muszę wyjeżdżać na ryby do innych okręgów bo mam wode koło siebie ,oto kaman (2011/01/16 13:06)

zwir73


Chyba nie zdradze tajemnicy jak napisze ze Łódz zapłaciła Sieradzowi 100 000 za porozumienie .

Jak wygłąda 30 dniówki z taką pulą.Dniówki może by się sprawdziły jak by każdy wędujący ją opłacał - będą łowić i robić wszystko żeby nie zapłacić przynajmniej znaczna część.

Co do jezior Suszewskie poprostu śmierdzi + stan wody spadło ok 2,5 m.

Wilczyńskie czyste stan wody znacznie obnirzony najlepsze czasy ma już za sobą .Budzisławskiego nie widze chyba odpuścili woda bardzo czysta nawet z ryb.

(2011/01/16 13:11)

zwir73


Na Powidz z łodką popływać  ale ryby to pooglądać w smarzali można i łby szczupaków po 15 kg tle że od 20 lat te same. (2011/01/16 13:15)