Zaloguj się do konta

PZW Katowice opłaty ?

utworzono: 2012/08/27 14:46
katani83

witam wszedzie szukam i szukam nawet na str pzw katowice i nigdzie niejest jasno napisane mam oplacone wody nizinne nigdzie niejest napisane jaka jest oplata za wody gorskie  (czy jest oplata czy to jest w pakiecie nizinne i gorskie ????) moze ktos wie pozdrawiam [2012-08-27 14:46]

Roxola

Płacąc za nizinne to w pakiecie otrzymujesz też górskie  :)

[2012-08-27 15:05]

89krzysztof

Tak ? To dlaczego na Sole nie mogę łowić, skoro to górska rzeka ? Czy dlatego, że jest ona w obrębie okręgu Bielskiego, czy jakiś inny powód ?  [2012-08-27 15:15]

JOPEK1971

Cześc Ola.Tak u was jest? U mnie na odwrót. jak płacę za górskie to mogę łowic na nizinach.

[2012-08-27 15:22]

katani83

dzieki wlasnie tam myslalem ze jest to pakiet skoro tego nigdzie nierozgraniczali dzieki :) [2012-08-27 15:42]

Roxola

Cześć Wam
Krzysztof masz zezwolenie, a w nim wykaz łowisk i tam wolno Ci wędkować ...
http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/711/lowiska_okregu
A na znaczku masz napisane "wody nizinne"
Co do tego miejsca i rzeki nie wiem i nie będę szukała z jakiego powodu tam nie możesz.Może właśnie dlatego, że jest już w innym Okręgu i to jest zrozumiałe.Przeczytaj jeszcze to:
http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2012
Pozdrawiam [2012-08-27 15:43]

89krzysztof

Na znaczku mam napisane wody nizinne, właśnie. A nie wody górskie. Rzeka Soła nie istnieje w wykazie łowisk, który dostałem. A przepływa przez tereny okręgu Katowice. 
A linki które wkleiłaś i treści w nich zawarte są mi znane. ;)  [2012-08-28 10:28]

Roxola

To fajnie, że są Ci znane :)
Krzysztof nie sugeruj się tym, ze dany odcinek rzeki przepływa przez nasze województwo,czy nawet masz go pod swoim domem.Podobnie jest z Odrą w Kędzierzynie, z katowickiego mogą wędkarze łowić, a z opolskiego już nie.Odwrotna sytuacja jest z Kanałem Gliwickim.Z opłatą jest tak jak pisałam wyżej...  górskie dostajesz w pakiecie :)ale tylko te które masz w zezwoleniu.
Przypuszczam, ze dobrze wiesz o co biega, ale .......  no właśnie, chyba tylko tak pytasz ;))) [2012-08-28 11:04]

89krzysztof

Wiem o co biega. Iłownica, Biała, rzeki górskie ( chyba ... ), a możemy na nich łowić. 
Ale samo to, o czym gadamy to kolejny argument za wprowadzeniem 'starych przepisów', jedna opłata na wszystkie wody w całym kraju załatwiłaby sprawę.  [2012-08-28 11:16]