PZW i odłowy kontrolne

/ 21 odpowiedzi
Hej
Wczoraj w okolicach Konina odbyły się odłowy kontrolne ryb przez PZW. I teraz wszystko było by ok gdyby nie to, że znajomy z koła wędkarskiego, który uczestniczył w odłowach dzwonił do mnie i pytał czy nie chce ryb kupić. Normalnie paranoja jakaś. Z odłowów kontrolnych robi się legalne kłusownictwo. PZW ma prawo wybrać z wody ile ryby im się podoba, a do wpuszczania im daleko. Nie wiem czy u was też zdarzają się takie sytuacje ale w okolicy Konina to praktycznie norma. 
Może wzbudzę tutaj trochę kontrowersji ale dla mnie największym wrogiem polskiego wędkarstwa jest PZW - robią co im się podoba. Jest tyle pięknej wody, która się marnuje, a można by z niej zrobić świetne łowiska. 
Nie wiem może mnie trochę ponosi ale wkurza mnie taka sytuacja, w której organ, który powinien przeciwdziałać procederom odłowu ryb sieciami i dbać o rybostan sam je odławia, wybiera z siatek co lepsze a ochłap wpuszcza z powrotem do wody....
JKarp


To " normalna " praktyka PZW. Mi załatwili tak wodę ( znaczy nam ) łowiąc " kontrolnie " dwa razy. 
Tu też " kontrolnie " zabili wodę :-(
http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853


A wszystko to ponoć dlatego, że prowadzą racjonalną gospodarkę rybacką. 
A na Zegrzu łowią siatami dlatego, żeby zrobić miejsce dla tych mniejszych ryb - to po pierwsze. Po drugie to dlatego, że sieci natleniają wodę....


JK (2015/10/07 15:58)

zbynio5o


Nie znam sie na tym co może zrobić Pzw z odłowioną rybą, ale proponuje zrobić ten "zakup kontrolowany", nagrać ich
i przedstawić odpowiedniej komórce. Może to jakieś nadużycie? (2015/10/07 16:25)

michalpawlowski


Organizujemy już w okolicach konina grupę tak by za każdym razem w przypadku odłowów kontrolnych jedna osoba z łodzią mogła dopilnować całego procederu. Chcemy też wyposażyć ów osobę w kamerę i dopilnować by nic nielegalnego nie miało miejsca.  (2015/10/07 16:57)

zbynio5o


Muszą być dwie osoby, bo jedna może sie też "utopić" w tym jak to piszesz "procederze" :)) (2015/10/07 17:11)

JOPEK1971



PZW ciągnie siaty nawet w bajorkach śródleśnych,będąc dziś na grzybach znalazłem blisko takiego bajorka znaczek do oznaczania siatek rybackich. (2015/10/07 18:57)

Piotr 100574


a gdzie to Michał tak odławiali?? (2015/10/07 19:27)

pakul1206


Nie znam sie na tym co może zrobić Pzw z odłowioną rybą, ale proponuje zrobić ten "zakup kontrolowany", nagrać ich
i przedstawić odpowiedniej komórce. Może to jakieś nadużycie?



Będą to nielegalne nagrania które nie mogą być dowodem w sprawie, w naszym kraju chcąc nagrać bandziora musisz mieć jego zgodę a jedyne konsekwencje może ponieść nagrywający, bo nagrywanie bez zgody nagrywanego jest karalne, taka paranoja. (2015/10/07 21:21)

JKarp


(2015/10/08 16:45)

JOPEK1971



W następnym sezonie wszyscy będą narzekać na ciśnienie,wschodni wiatr,pełnie księżyca i że ryby są coraz mądrzejsze ;D (2015/10/08 18:04)

Verbal






Będą to nielegalne nagrania które nie mogą być dowodem w sprawie,



Na szczęście nie jest to prawdą. Można nagrać i będzie dowodem.



(2015/10/08 18:12)

Piotr 100574


tego nie przeskoczymy,rybacy na usługach PZW mają prawo sprzedaży ryb,cieszy mnie tylko to Michał że na czarnym gówno rybie zrobią siatkami ,prądem czy innymi wynalazkami,dno przy brzegach jest tak zakrzaczone że porwą siatki,siatkami powierzchniowymi nic nie złowią a na prąd jest za głęboko,Mieszkałem Michał połowę życia na zatorzu i na czarnym byłem często ze spinem a zimą na lodzie,tam były są i będą ryby,ta woda się sama broni przed kłusolami ,podobnie jest ze stawem na zatorzu (2015/10/08 18:35)

JOPEK1971


Wystarczy że wiosną prądem przelecą po brzegu a jesienią netą lub trałem na głębokim i wasza woda pozostanie basenem przeciwpożarowym. (2015/10/08 19:37)

Piotr 100574


nie nie wiem jak teraz tam wygląda sytuacja z kłusolami  bo nie łowię już w Koninie ładnych parę lat,ale tam już wielu próbowało i ryba ciągle jest ,to jest Jopek woda w takim zadupiu że kłusole tam zawsze byli ale jestem pewien że nic nie zdziałają (2015/10/08 19:57)

JOPEK1971


Wioskowy kłusol nie posiada takiego sprzętu jakimi posługują się zawodowe ekipy rybackie, taki kłusol łowi pod presją a ekipy na legalu sprzętem najwyższej jakości,uwierz mi jak będą chcieli wybrać rybę to ją wybiorą. (2015/10/08 20:20)

Piotr 100574


Wioskowy kłusol nie posiada takiego sprzętu jakimi posługują się zawodowe ekipy rybackie, taki kłusol łowi pod presją a ekipy na legalu sprzętem najwyższej jakości,uwierz mi jak będą chcieli wybrać rybę to ją wybiorą.




no z tym się zgodzę że rybacy mają czym
(2015/10/08 20:54)

Piotr 100574


bo w tym jest 100%prawdy że właśnie w Polscew ci zawodowi kłusole robią największą krzywdę łowiskom
(2015/10/08 20:55)

mulak1


Przecież to swojaki to do kogo przyjadą ,do pseudo działaczy .Ale wędkarzowi to za bele gówno to dowalą (2015/10/09 11:25)

Sith


Nie znam sie na tym co może zrobić Pzw z odłowioną rybą, ale proponuje zrobić ten "zakup kontrolowany", nagrać ich
i przedstawić odpowiedniej komórce. Może to jakieś nadużycie?

Nie łódź się, to zalegalizowane kłusownictwo. Co najwyżej dostaną kolejne odznaczenia... ;>
(2015/10/09 12:01)

u?ytkownik16322


Jest tajemnicą policszynela ( tu zacytuję 1-wszego elektryka RP)  . Oczywista oczywistość że największym kłusolem na wodach PZW jest .......  PZW . 
I to by było na tyle.
Ps. Zapraszam na rybkę do knajp w okolicach zalewu zegrzyńskiego .
Na naszą rybkę, z naszej wody za nasze pieniądze. Czyli tkzw . podatek Belki.
Julian (2015/10/11 10:51)

Piotr 100574


ale co niektórzy twierdzą że lepiej kupić niż zjeść własnoręcznie złowioną ,popyt na takie ryby napędza takie kłusownictwo  (2015/10/11 11:04)