PZW-egzaminy których nie było

/ 79 odpowiedzi
bercik1916

Już niedługo w Polsce limity nie będą potrzebne,bo nie będzie ryb. (2016/01/31 18:43)

Artur z Ketrzyna

ależ pewnie że egzamin jest niezbędny

Zacytuje tu takich przemądrzałych:
Marek Płaskociński wypisuje: "Okres ochronny mówi o nie zabieraniu ryby z łowiska a nie o łowieniu.. Czy wy się kiedyś nauczycie."

A rozp z 12 lit. 2001 MiRW mówi:
§ 7.
1. Niedozwolony jest połów ryb i raków w okresach ochronnych.

To faktycznie znają się na zasadach uprawiania APR :-)
(2016/01/31 22:00)

zbynio 33

Pewnie karty nie ma :))) (2016/02/01 07:54)

zbynio 33

Przy zakupie zezwolenia wystarczy powiedzieć żeby się zapoznać z przepisami i po problemie... U mnie skarbnik zaraz przy oplacie informuje o wszystkich zmianach....  (2016/02/01 07:56)

Artur z Ketrzyna

Przy zakupie zezwolenia wystarczy powiedzieć żeby się zapoznać z przepisami i po problemie... U mnie skarbnik zaraz przy opłacie informuje o wszystkich zmianach.... 

Może i masz racje Zbynio.

Choć wskazując blockquote kolegi Marka*, to by pewnie i tak łowił podczas okresu ochronnego ;-)
(2016/02/02 22:40)

umicha

,,Wędkarz może posiadać w siatce tylko te ryby które potrafi rozpoznać i znać ich okres ochronny ''  Może taki przepis by załatwił sprawę . Co do egzaminu to według mnie był i być powinien z tym że uczyć się regulaminu na blache to troche przesada ale podstawowe zasady np. czystość na swoim łowisku to powinien znać każdy. (2016/02/03 10:19)

zbynio 33

,,Wędkarz może posiadać w siatce tylko te ryby które potrafi rozpoznać i znać ich okres ochronny ''  Może taki przepis by załatwił sprawę . Co do egzaminu to według mnie był i być powinien z tym że uczyć się regulaminu na blache to troche przesada ale podstawowe zasady np. czystość na swoim łowisku to powinien znać każdy.

Tyle przy opłacie składki Ci powiedzą, mogą przypomnieć, albo mandat Cię nauczy... :)
(2016/02/03 10:46)

umicha

Czyli co teraz bo nie wiem (2016/02/03 13:00)

zbynio 33

Czyli co teraz bo nie wiem

A co ma być? Tyle co se na forum pogadamy. Jak wyglądał egzamin bez egzaminu sam widziałeś. Wg mnie jest niepotrzebny i to jest moje zdanie, a Ty masz prawo się z tym nie zgadać. Przecież oczu Ci nie wydrapie i obrażać też się nie będę.....;).
(2016/02/03 13:35)

umicha

Przecież to są jakieś jaja ludziom kłopotów narobili za jakieś bzdury - jestem za egzaminem ale nie ale nie za kretynizmem. (2016/02/03 13:50)

zbynio 33

Przecież to są jakieś jaja ludziom kłopotów narobili za jakieś bzdury - jestem za egzaminem ale nie ale nie za kretynizmem.

A jak wg Ciebie powinien wyglądać egzamin? Co by musiało być niezbędnego na tym egzaminie? Co daje taki egzamin wg Ciebie?  (2016/02/03 15:08)

umicha

Egzamin jak egzamin gatunki ryb okres ochronny odległości na łowisku ile ryb itd . to musi każdy wędkarz wiedzieć . Choć teraz tak myśle że pisemna deklaracja zobowiązująca do postępowania zgodnie z regulaminem ... sam nie wiem ,  kto z młodych wędkarzy by chwycił w ręce RAPR jak by nie musiał . Policjant nie pyta czy znasz przepisy ale egzamin musisz zdać by ludzi nie pozabijać . Podobniesz jest i u nas . Szkoda mi tylko tych dwóch gości - jakieś gówno po komisariacie rozwleczone jak by nie potrafili tego u siebie załatwić - chcieli być pobłażliwi i teraz mają gnój (2016/02/03 16:55)

zbynio 33

Egzamin jak egzamin gatunki ryb okres ochronny odległości na łowisku ile ryb itd . to musi każdy wędkarz wiedzieć . Choć teraz tak myśle że pisemna deklaracja zobowiązująca do postępowania zgodnie z regulaminem ... sam nie wiem ,  kto z młodych wędkarzy by chwycił w ręce RAPR jak by nie musiał . Policjant nie pyta czy znasz przepisy ale egzamin musisz zdać by ludzi nie pozabijać . Podobniesz jest i u nas . Szkoda mi tylko tych dwóch gości - jakieś gówno po komisariacie rozwleczone jak by nie potrafili tego u siebie załatwić - chcieli być pobłażliwi i teraz mają gnój

Nie rozumiem Cię. Z jednej strony jesteś za egzaminem, a z drugiej szkoda Ci gości którzy nie egzaminowali. To ja już nie wiem? Wedkarstwo to nie droga. Marne szanse, żeby kogoś zabić. Nie słyszałem, żeby wedkarz łowiąc ryby kogoś zabił. Teraz każdy zdaje egzamin, a ludzie łamią regulamin nagminnie. Wg mnie lepiej zaostrzyc kary i pilnować niż jakieś tam egzaminy. Na lowisko prywatnym niedaleko mnie jest regulamin i trzeba się z nim zapoznać i tyle...  (2016/02/03 17:57)

umicha

No pewno że mi szkoda tych gości , taką sprawę powinno się załatwiać w kole . Co do egzaminów ....co nas to Zbynio . Pozdrawiam Cię serdecznie (2016/02/04 09:15)

zbynio 33

No pewno że mi szkoda tych gości , taką sprawę powinno się załatwiać w kole . Co do egzaminów ....co nas to Zbynio . Pozdrawiam Cię serdecznie

Spoko. Miło się gaworzyło.. Pozdro i połamania :)
(2016/02/04 10:00)

Artur z Ketrzyna

No pewno że mi szkoda tych gości , taką sprawę powinno się załatwiać w kole . Co do egzaminów ....co nas to Zbynio . Pozdrawiam Cię serdecznie

Tak ci się zdaje. wytkniesz takiemu że tak nie wolno to rozpowiada na ciebie takie ploty że hej. I nagle stajesz się kłótliwy i najgorszy.
Jak to mówią wkładasz kij w mrowisko ;-)

(2016/02/04 10:33)

JKarp

Jakub gdyby ten młodzian z kajaka nie wylazł na brzeg nic by nie było. Ale sportowiec przecież musiał się popisać ...to i się popisał. Podszedł do starszego gościa ( rosły, silny wysportowany byczek ) a ten niestety w obronie użył noża.

JK (2016/02/15 07:49)

luzy

Ja wam drodzy Panowie powiem tak. Sam byłem wzywany na policje w Chrzanowie w sprawie PZW. Straszyli mnie odpowiedzialnością karną związaną z poufnością sprawy. Zaprosił mnie do gabinetu świńsko gruby blondyn który był bardzo niemiły nie znał regulaminu PZW. Kłócił się ze mną , był chamski i niemiły. Mimo że byłem tylko światkiem w sprawie.
Powiem tak że wydział walki z przestępczością gospodarczą w Chrzanowskiej policji nie ma co robić. Grube świnie pasą się za nasze podatki i szukają dziury w całym. Czepiają się Społeczników że było dwóch egzaminatorów a powinno być trzech.
A korporacje robią przekręty na grube miliony a oni nic sobie tego nie robią. Policja w Chrzanowie to banda nieuków i chamów.
(2016/02/17 20:22)

Artur z Ketrzyna

Ja wam drodzy Panowie powiem tak. Sam byłem wzywany na policje w Chrzanowie w sprawie PZW. Straszyli mnie odpowiedzialnością karną związaną z poufnością sprawy. Zaprosił mnie do gabinetu świńsko gruby blondyn który był bardzo niemiły nie znał regulaminu PZW. Kłócił się ze mną , był chamski i niemiły. Mimo że byłem tylko światkiem w sprawie.
Powiem tak że wydział walki z przestępczością gospodarczą w Chrzanowskiej policji nie ma co robić. Grube świnie pasą się za nasze podatki i szukają dziury w całym. Czepiają się Społeczników że było dwóch egzaminatorów a powinno być trzech.
A korporacje robią przekręty na grube miliony a oni nic sobie tego nie robią. Policja w Chrzanowie to banda nieuków i chamów.

Regulamin PZW itd.
Sory co ma regulamin PZW do egzaminowania na kartę wędkarską?
Tyle że jest to regulamin wód użytkowanych przez PZW, a egzaminujemy zgodnie z zapisami ustawy i rozprowadzeń dotychczas uprawiania amatorskiego połowu ryb. O tym mówi też Sam ZG PZW.
Owszem można zapytać się czy zna RAPR, ale jako pytana uzupełniające, nie jako wykładnię wiedzy co do uprawania wedkarstwa na terenie Polski.
Wielu egzaminatorów nie ma o tym zielonego pojęcia, i jeszcze innych od tumanów wyzywa. Spotkałem się że egzaminator pytał się kobiety "jaką najdłuższą wędkę może używać kobieta" itd. To na egzaminatorze spoczywa odpowiedzialność by adept zapoznał się z ogólnymi zasadami, i by wiedział na co zwracać uwagę podczas wędkowania na różnych wodach śródlądowych, nie tylko PZW. On wcale nie musi po wyrobieniu karty wędkarskiej przynależeć do PZW i łowić na wodach PZW. To że zdał egzamin na kartę w kole PZW, do niczego go nie zobowiązuje.
To przez takich pseudo egzaminatorów jest krytyka Karty Wędkarskiej.

Adept chcący zdać na kartę wędkarską powinien najpierw dostać materiały do zapoznani się, np.: atlas ryb i poradnik co i jak, jakie zasady itd. Potem przystąpić do zdawania egzaminu. Te materiały powinny być udostępnione mu w ramach opłaty za egzamin.
Wtedy to będzie miało jakiś prawdziwy sens.

I nie mówmy tu że on jak dostanie parę mandatów to się nauczy co i jak. On przystępując do uprawiania amatorskiego połowu powinien te postawy znać. Że łowiska mają regulaminy, ryby wymiary i okresy ochronę, a nawet limity. Że są ryby których nie może spowrotem do wody wypuścić, bo zagrażają faunie i florze. Że są użytkownicy rybaccy i są zezwolenia. Na co i gdzie wolno łowić a co jest zakazane. Gdzie takie info ma znaleźć.
(2016/02/18 07:12)

JKarp

" I nie mówmy tu że on jak dostanie parę mandatów to się nauczy co i jak. On przystępując do uprawiania amatorskiego połowu powinien te postawy znać. Że łowiska mają regulaminy, ryby wymiary i okresy ochronę, a nawet limity. Że są ryby których nie może spowrotem do wody wypuścić, bo zagrażają faunie i florze. Że są użytkownicy rybaccy i są zezwolenia. Na co i gdzie wolno łowić a co jest zakazane. Gdzie takie info ma znaleźć."

Artur aż dziw bierze, że w innych krajach egzaminów nie ma. Mało tego obcokrajowiec u nas egzaminu zdać nie musi - wystarczy, że opłaci.
Więc czy to my jesteśmy nie wyuczalni czy z nas ktoś robi nie wyuczalnych głąbów ?

Napiszę po raz enty - albo egzaminy z prawdziwego zdarzenia albo wcale. Zamiast opłaty egzaminacyjnej opłacisz za materiały potrzebne do łowienia ryb czyli aktualne przepisy, jakieś broszurki itp.

JK (2016/02/18 09:03)

Artur z Ketrzyna

Z tego co tu mówione to przynajmniej w Niemczech są egazminy na kartę.

Pozatym zgadzam się z tobą ujołeś to troszkę inaczej niż ja, ale podobny ma to sens.

No i może nie robią a mają za takich.
(2016/02/18 15:11)

JKarp

Tylko, że tam jest egzamin a nie kpina ...
JK (2016/02/18 15:54)

Artur z Ketrzyna

To fakt.
Ale też są szkółki i instruktorzy co coś dobrego przekazują. Jak łowić, jak dbać o łowisko itd.
I jakoś tam dzieciaki nie mówią że sprzątanie łowiska to relikt komuny. Oni robią to by mieć gdzie przyjemnie powędkować, i dają przykład tym starszym kolegom co karte za  flaszkę dostali.

Na takie cele są fundusze w urzędach miasta, gminach i starostwach. Tak więc daleko szukać nie trzeba.
(2016/02/18 19:34)