Zaloguj się do konta

pytanko:)

utworzono: 2010/09/17 19:35
zielony88

Witam:) 

Nie wiem czy dobrze trafiłem z zapytaniem, ale sprobuje:)

 A wiec...Ostatnimi czasy zaswitał mi w głowie pomysł wybudowania oczka wodnego lub małego stawiku, pow. ok 30m3. chciałbym hodowac ryby którymi 'mozna sie najesc' tzn które szybko rosną i nie są wymagające, a ze w temacie jestem zielony:D Prosze o jakiekolwiek rady dotyczące budowy takiego oczka jak i hodowli ryb(goatunek, karmienie, rezultaty:):)

Dziękuje:)

mail: pawel-talik@wp.pl

[2010-09-17 19:35]

Jeśli do jedzenia to sumy afrykańskie - bardzo pyszna ryba i szybko rośnie.

Tylko że w oczku to cieżko je chodować, chyba ze latem

Można je chodować w dużych zbiornikach z wodą, gdzieś w pomieszczeniu zamkniętym, typu garaż ocieplany, aby zima miały odpowiednią temperaturę. Potrzebują bardzo mało tlenu, także są łatwe w chodowli.

Nie chcę Cię oszukać jaki jest ich przyrost, ale z tego co pamietam to w pół roku mozna wychodowac kawał ryby:)

Tych informacje które Ci przekazuje osobiście nie sprawdzałem, nie chodowalem sumów:) Dośc dawno o tym czytałem w necie, a więc w 100 % mogą nie byc prawdziwe:)

Pozdrawiam

[2010-09-17 19:55]

zielony88

Dzięki za informacje, napewno się tym zainteresuje:)

Myslałem o hodowli karpia dla własnego użytku- szukałem informacji o max ilosci ryb w takim małym zbiorniku (30m2\1,5m) tak zeby urosły spokojnie do ok 1,5kg. Jak długo trzeba by było howac i czym karmic?

Dzieki.

[2010-09-18 07:29]

kasalka

Troszkę z innej beczki. Zboczenie zawodowe. Prawo Budowlane stanowi, że możesz wybudować "oczko wodne" technicznie jest to sztuczny zbiornik, zalew. do powierzchni 30m2 na zgłoszenie powyżej pozwolenie na budowę. szczegóły w Dziennik Ustaw z 1 września 2006 Nr 156 poz. 1118 art.29. 1. 15. i dalej. Jeśli sprawę traktujesz poważnie i np chciałbyś mieć mieć dwa lub więcej gatunków ryb to może warto ponieść większe koszty na projekt i uregulowania z zakresu ochrony środowiska i wybudować coś większego. Co pozwoli lepiej ukształtować głębokoćś dna. Zależnie od wymagań dla danego gatunku ryby aby np. mogły spokojnie przetrwać nawet najostrzejszą zimę bez potrzeby odławiania. Tak czy inaczej w urzędzie powiatowym musisz się pojawić. więc idż dowiesz się jakie mają wymagania (urząd odpowiedni dla lokalizacji budowy). Bo co urzędnik to nieco inna interpretacja przepisów (podejście do tematu). Są też chyba dotacje za takie zagospodarowanie terenu jak dla przykładu zalesienie czy posiadanie drzew orzecha (około 300zł/rok za sztukę orzecha, sam korzystam mam na działce pięć sztuk dla jaj zgłosiłem już jakiś czas temu i ma tylko być, rosnąć, możesz przycinać, owoców nie musisz zbierać...) Ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd (nie do końca się orientuję) więcej informacji uzyskasz w wydziale środowiska lub agencji rolnictwa.
Powodzenia w działaniu.
[2010-09-19 17:50]