Pytanie

/ 4 odpowiedzi
Witam kolegów wękdarzy. Pewnego razu spotkałem się z opinią, że przy naprawę grubym kołku przy zacięciu mneijszej rybie da się wyrwac głowę. Stąd moje może głupie dla niektórych pytanie - czy jest możliwe?
mateuszwos

nie jest to raczej możliwe żeby wyrwać głowę. Ktoś pisał albo mówił z sarkazmem.
Jednak na pewno, da się rozerwać pyszczek. W przypadku okonia to nawet częste zjawisko. (2020/05/08 15:17)

Olek120

Dzięki :) (2020/05/08 15:29)

kaban

Tak jest wątek od prezentu od rodzinki w postaci teleskopu. Zgadzam się z wypowiedzią Mateusza że rozerwiesz pysk lub łuki skrzelowe ( złapałem kiedyś małego szczupaka ale mimo to czuł się świetnie) a z drugiej strony jest prawdopodobne żeby zerwać kręgosłup małej rybie przy mocnym zacięciu wędką o takim cw. (2020/05/08 19:50)

Julian

Nawet ,,sztywną " wędką można delikatnie zacinać - kwestia wprawy. Ostatecznie posługujesz się ,,kijem " a nie cepem .Stosuję ,,sztywne" wędziska tam gdzie duży nurt, grążele , zaczepy gdzie nie ma miejsca na finezję a na tkzw. chama .
Ps. Duże cw to nie koniecznie sztywny kij i na odwrót - wszystko jest kwestią akcji szczytowej .Ale tu już nie ma czasu na ,,teorię " ta jest w książkach i na filmach . Wszystko jest kwestią Praktyki !!! (2020/05/09 09:15)