Pytanie rzeka Warta

/ 3 odpowiedzi
Drodzy forumowicze jak wygląda sytuacja na Warcie? Czy warto jeszcze ustawić się na białą rybkę? Jeśli tak to na jaką przynętę teraz najlepiej? Interesują mnie duże płocie i leszczyki....    Z góry dziękuje za cenne porady ;)
paweczka1981


wczoraj na warcie widzialem jak koles wyjmowal leszcza ok2kg ,po krótkiej rozmowie z nim usłyszałem, ze jednego dnia jest dużo brań a nastepnego nic sie nie dzieje(w zasadzie nic nowego:) ) wiec mysle że mozna jeszcze smiało zasadzic sie na biała rybkę.pozdro (2010/10/15 09:03)

J


Na ryby zawsze warto, przecież biorą nawet spod lodu. Chodzi o co innego a mianowicie o jakość zanęty i ilość. Zdecydowanie 1/5 tego co latem ale najlepiej ją dodatkowo wyprażyć i  zmielić i przyciemnić. Ostrożnie z dodatkami, sama zanęta dobrego producenta na zimną wodę wystarczy. I wydatek mniejszy, bo choć droga to paczka wystarczy na trzy wędkowania a w to miejsce dać glinę rozpraszającą. Przynęta to wszelkie robactwo, ochotka, pinka barwiona i maleńkie czerwone. Zanęcić raz i czekać i nie płoszyć ryb bo woda bardziej czysta. (2010/10/15 18:45)

piotr05


Rzeka Warta nadal tętni życiem i warto wybrać się na biła rybę szczególnie jeżeli chodzi o płoć i leszcza.Muszę kolegów wędkarzy poinformować że wysoki stan wody może sprawiać pewne kłopoty ,przy "drgającej szczytówce" obowiązkowo ołów 30,40,50 a może i lepiej.Na haczy zakładamy pszeniczkę,czerwonego robaczka ,białego lub pinkę.Pamiętajmy o ciepłej odzieży i obuwiu gdyż zrobiło się chłodno. (2010/10/15 20:43)