Pytanie odnośnie pogody i ryb.

/ 8 odpowiedzi
Witam otóż jutro chce jechać na bialą rybe.. I nie wiem czy winna pogoda nie bedzie że one brać nie będą :/ u mnie pochmurno i 12*C ma być i dziś też tak jest.. około 2 tygodnie było bardzo ciepło około 20*C i nie wiem Biore ze sobą żywca.. I spróbuje też na szczupaka i Prosze doradzić mi czy nastawić sie na białą rybe: leszcz,Płoć, Wzdręga.. Czy próbować na Szczupaka. 
celtic


Kalendarze brań znajdziesz w interneci i będziesz wiedzieć co kiedy i z jaką skutecznością. (2014/05/02 21:08)

pakul1206


Kalendarze brań znajdziesz w interneci i będziesz wiedzieć co kiedy i z jaką skutecznością.


żeby jeszcze się sprawdzał (2014/05/02 21:12)

Bartis123


Prawda Te kalendarze to aby same bujdy :)  To Na jaką rybe sie nastawić pana zdaniem?> (2014/05/02 21:16)

plotka97


Ja kalendarz wędkarza traktuje z przymrużeniem oka. Zawsze jak pojedziesz to możesz coś złowić. Na twoim miejscu wziąłbym wędkę i na żywca i na białą rybe.

 

(2014/05/02 21:18)

Bernard51


Jak ja bym się zastanawiał  porzed wyjazdem czy będzie rybka ta lub ta brała to bym pewnie nigdy sie nie wybrał bo z góry bym pesymistycznie pomyślał że pewnie pogoda nie ta na ryby. Po tych ciepłych kilku dniach kiedy nadeszła burza w ubiegły czwartek i lało jak z cebra to najlepsze brania były i wędki z podpórek wyrywały, a po burzy ok 1 godz wróciło do normy i od nowa anemiczne brania się zaczęły. Nad wodą znajdziesz odpowiedż ! (2014/05/02 21:27)

Bartis123


Mówisz terraz o spławiku? Czy o gruncie Bo ja na Grunt tam nie biore.. Poniewaz maxymalna głębokosć tego jeziorka 1,5metra + Muł... Tylko spławik I Mam jakieś szanse na Lina? (2014/05/02 21:28)

pakul1206


W niedziele jadę na lina i karasia, choć już dziś wiem że ryb nie będzie ( zimno w nocy jak cholera, pogoda codziennie inna ) ale widok dwóch spławiczków wśród grążeli ... bezcenne :) (2014/05/02 21:29)

u?ytkownik102837


Witam otóż jutro chce jechać na bialą rybe.. I nie wiem czy winna pogoda nie bedzie że one brać nie będą :/ u mnie pochmurno i 12*C ma być i dziś też tak jest.. około 2 tygodnie było bardzo ciepło około 20*C i nie wiem Biore ze sobą żywca.. I spróbuje też na szczupaka i Prosze doradzić mi czy nastawić sie na białą rybe: leszcz,Płoć, Wzdręga.. Czy próbować na Szczupaka. 

  


Ja proponuje zostawić białoryb na razie w spokoju ponieważ nie jest jeszcze aż tak aktywny (przynajmniej u mnie), o tej porze roku lepiej pojeździć trochę za szczupakiem, a na leszczyki i płotki przyjdzie jeszcze czas (2014/05/02 22:32)