Zaloguj się do konta

Pytanie od początkującego - spinning

utworzono: 2011/12/17 23:51

Cześć. Posiadam spinning Jaxon Cantara dł.270m  c.w.5-25g. Chciałem się dowiedzieć czy przelotki w tym spinningu nadają się do plecionki? Czy sie nie przetrą albo czy nie będą "szumiały"? I jeszcze jedno pytanie czy kołowrotek Konger Aviator 510 nadaje sie do plecionki?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

[2011-12-17 23:51]

altershepi

Siema, dziś byłem na  rybkach :) uczepiły mi się 2 szczupłaki :) używam plecionki 0.20 na kiju Rumpol 2.4 10-30g przelotki są z masła a i tak nic się jeszcze nie dzieje :)Szumieć zawsze będzie nawet jak przelotki będą z tytanu albo jeszcze czegoś lepszego (uran? :D) a dlaczego? proste... Plecionka nie jest gładka... a żyłka tak... i wywołuje większe tarcie i jest głośniej i krócej się rzuca... 12g wobler duży ster malowanie perch lata max 30m i to oporem... zresztą kupuj tańsze przynęty i używaj żyłki, stracisz ich więcej ale będziesz miał więcej brań... zresztą żyłką łatwiej zaciąć rybę, bo jak przesadzisz z siłą to żyłka się rozciągnie i tyle a na plecionce urwiesz łeb szczupakowi :) 

Wypowiedź zatwardziałego posiadacza samych plecionek :D

[2011-12-18 00:45]

89krzysztof

Do autora - myślę, że będzie szumieć przy plecionce. Ja mam troszkę lepszy kijek, a jak założyłem plecionkę i łowiłem w nurcie to było ją słychać.  [2011-12-18 09:32]

irex

Szumem plecionki się nie przejmuj-to normalka.Nie wiem jakie przelotki ma ten kijek .Jak go kupowałeś powinien mieć na metce opis.Jednak myślę,że już nikt nie zakłada jakiegoś badziewia w firmowych wędkach.Jeśli chodzi o kołowrotek to sam się przekonasz czy się nadaje do plecionki.Jak będzie ją równo układał na szpuli i co kilka rzutów nie zrobi się tzw.broda to wszystko jest ok.

[2011-12-18 10:53]

Ok. Dzięki za odpowiedzi.

[2011-12-18 16:14]

emilio73

Witaj,musisz tez wziac pod uwage ze przy plecionce im dluzsze rzuty przy uzyciu obrotowki,tym wiecej tzw brod (czyt poplatan) Wiec na poczatku chyba bym radzil pozostac przy dobrej zylce.Pozdrawiam i polamania. [2011-12-18 22:53]

pawcio613

W tej wędeczce masz przelotki Alu-Oxyd.Są to przelotki o podwyższonej twardości i nadają się do plecionki.Jeśli już wędkujesz plecionką to wybierz markową tzn.albo Berkley albo PowerPro.Tej ostatniej sam używam i jest bardzo dobra.Im cieńsza będzie pletka tym dalej ją rzucisz.Moja to PowerPro 15 lbs. [2011-12-22 08:38]

Kamilo

Mam taką wędkę, tyle że w wersji do 40g. Używam przy niej plecionki power pro 0,19 i jest ok.
[2011-12-22 13:30]