Zaloguj się do konta

Pytanie o zanętę- Gut mix, Dragon czy Traper?

utworzono: 2018/04/08 19:06
Lukla1988

Witam. Chciałem zapytać zanęty jakiej firmy najlepiej kupić? Czytałem sporo postów na różnych forach i jedynie produkty firmy Lorpio nie sa krytykowane. Czy rzeczywiście są to jedyne zanęty warte uwagi? Czy może warto kupić zanęty firmy Gut mix, Dragon czy Traper? [2018-04-08 19:06]

Jakub Woś

MVDE - o tych sobie poczytaj. Jedne z najlepszych. [2018-04-08 19:29]

stocha

MVDE,Sensas,Traper - Competition,Lorpio Grand Prix itp... to mieszanki strikte zawodnicze,zdecydowanie najdroższe z dostępnych na rynku a co za tym idzie posiadające bogaty skład same w sobie.Jeśli finanse nie stanowią problemu dla Ciebie to jak najbardziej możesz ich używać,są naprawde dobre.Ja jednak uważam że kupowanie tak drogich mieszanek dla wędkarza łowiącego rekreacyjnie to lekka przesada,kupno takiej mieszanki z pewnością nie sprawi że zaczniesz łowić rekordy.Od siebie poradzę Ci wybrać jedną,dwie firmy i na nich się opierać.Każda mieszanka będzie miałą różną frakcję,rózną pracę której jeśli się nauczysz będziesz równie skutecznie łowić.Pamiętaj że dolanie np. 50ml wody więcej do mieszanki potrafi zmienić jej pracę.Z upływem czasu jeśli poznasz swoje wybrane mieszanki,możesz je z powodzeniem łączyć,różnie nasycać wodą itp..Odradzam jedynie te najtańsze mieszanki w których przewaga to zmielona kukurydza z większymi jej fragmentami.Suma sumarum wystarczą te najpopularniejsze a czy wybierzesz Lorpio,Dragon,Traper...itd to już od Ciebie zależy.W Mojej szafce od lat jest zapas głównie Trapera o grubej frakcji na większe ryby,oraz Lorpio Magnetic o drobniejszej frakcji na mniejsze ryby i to na tyle. [2018-04-08 20:14]

stocha

Dla przykładu np. Traper specjal(posiada grubą frakcję z dodanym pelletem),dobrze nasączony wodą silnie klei,po dotarciu na dno rozkłada się tworząc mieszankę raczej zalegającą na dnie co "zazwyczaj sprzyja większym rybom".Lorpio magnetic płoć jest zdecydowanie drobniejszy,słabiej nawilżona mieszanka w połączeniu np. z gliną,ziemią szybko pracuję do góry "wabiąc mniejsze ryby".Nasączanie mieszanki roztworem wody z melasą wspaniale przygasza zanętę i dodatkową ją przyciemnia.W zależności od pory roku i nastawienia na konkretny gatunek możesz stosować przeróżne kombinacje.To tylko teoria,a praktykę możesz zweryfikować sam ;-) [2018-04-08 20:26]

Lukla1988

Dziękuję za odpowidzi. Do tej pory lowilem bardzo hobbistycznie teraz chcę poświęcić na to więcej czasu. Moim celem są głównie karpie i to pod tą rybę chcę kupować zanęty. Co do finansów to nie zamierzam wydawać na to majątku ale oczywiście nie zamierzam też kupować śmieci. Wybieram.sie na majówkę na komercje i chciałbym coś połowić. Tak przy okazji na 4 dniową zasiadke jaką ilość zanęty powinno się zabrać? Bo nie chcę niepotrzebnie zabrać ze sobą kilkanaście kilogramów ale też nie chcę zostać pustym haczykiem. [2018-04-08 21:17]

hakon

ja łapiąc na koszyk licze 0.5kg zanety na dobe na 1wędke zazwyczaj jeszcze troche zostaje [2018-04-09 08:57]

janglazik1947

Prawdopodobnie tu pomorze metoda prób i blędów. Podobno Polak uczy sie na błędach, a jeszcze lepiej kiedy one targają po kieszeni. Ale powodzenia !! [2018-04-09 16:02]

stocha

Prawdopodobnie tu pomorze metoda prób i blędów. Podobno Polak uczy sie na błędach, a jeszcze lepiej kiedy one targają po kieszeni. Ale powodzenia !!

Masz racje,wędkarstwo to przecież nieustanne poszukiwanie złotego środka ;-) Każdy napotkany i prawidłowo rozpoznany błąd należy wyeliminować,a swoją wiedzę nieprzerwanie pogłebiać poprzez obserwację i wyciąganie wniosków. [2018-04-09 20:30]