Zaloguj się do konta

Pytanie o rozmiar kulek i łowisko

utworzono: 2012/11/27 15:00
szpak666

Witam. Jestem wędkarzem od urodzenia ale od przyszłego sezonu nastawiam się na karpie. Zamierzam łowić w jeziorze Rościńskim w woj. wlkp. Jezioro jest płytkie- z jednej strony ok 1.5m a w drugiej części ok 3-4m. Zawsze łowiłem w tej płytszej części z gruntu ale nie karpie. Nikogo nigdy nie widziałem z tej strony jeziora żeby łowił karpie a w tej głębszej obijało się że ktoś coś dostał. Czy warto próbować w płytszej części czy lepiej od razy przenieść się na głębszą ścianę? Drugie pytanie dotyczy kulek. Zamierzam sam robić kulki bo przynajmniej będę wiedział co w niej jest. Zamierzam kupić maszynkę tylko pytanie jest: jaka średnica? Rozumiem że to zależy od wielkości karpi ale myślałem nad 16-18mm. Karpie jakie są łowione na tym jeziorze to rozpiętość od 2-14kg. Czy karp 2kg skusi się na kulkę 18mm czy rozmiar go zniechęci?
[2012-11-27 15:00]

Jak karp żeruje i zasmakuje mu kuleczka to bez problemu da sobie rade taki 2 kg z 18mm kulką. Osobiście wiosną i jesienią szukał bym karpi na głębszej wodzie ale latem już na płytszej. Na wiosnę obserwuj wodę gdzie spławiają się ryby może się zdarzyć, że karpie wyjdą już wiosną na płytka wodę bo będzie cieplejsza szybciej się grzeje i będzie tam po prostu więcej pożywania. Co do wielkości to ja do nęcenia używam 16mm i 18mm a łowie na 16,18 i 20mm.  [2012-11-27 15:52]

Witam. Jestem wędkarzem od urodzenia ale od przyszłego sezonu nastawiam się na karpie. Zamierzam łowić w jeziorze Rościńskim w woj. wlkp. Jezioro jest płytkie- z jednej strony ok 1.5m a w drugiej części ok 3-4m. Zawsze łowiłem w tej płytszej części z gruntu ale nie karpie. Nikogo nigdy nie widziałem z tej strony jeziora żeby łowił karpie a w tej głębszej obijało się że ktoś coś dostał. Czy warto próbować w płytszej części czy lepiej od razy przenieść się na głębszą ścianę? Drugie pytanie dotyczy kulek. Zamierzam sam robić kulki bo przynajmniej będę wiedział co w niej jest. Zamierzam kupić maszynkę tylko pytanie jest: jaka średnica? Rozumiem że to zależy od wielkości karpi ale myślałem nad 16-18mm. Karpie jakie są łowione na tym jeziorze to rozpiętość od 2-14kg. Czy karp 2kg skusi się na kulkę 18mm czy rozmiar go zniechęci?

witam. karpia warto szukać zarówno na głebokiej wodzie jak i na płytkiej wszystko zależy miedzy innymi od pory roku i temperatury wody.  co do kulek to ja preferuje mniejsze rozmiary 14-18mm a duze kulki 24-32 mm wcale nie nie sa selektywne jak by sie wydawało i czesto tak jest ze na kulke 32mm zapnie sie 2-3 kg karp a z kulka 18mm na pewno  nie bedzie miał najmniejszego problemu .  2 lata temu na pewnej wodzie łowiłem na bałwanki ( 2 kulki ) z kulek 20mm i zapinały nam sie bardzo często leszcze do 0,5kg , dopiero wydłużenie włosa pomogło w selekcji .pozdrawiam.

[2012-11-27 16:39]

Lujski

a mozecie mi podac przyklad kulek 8-10mm pływajace ..???

jakis link ??

Pozdrawiam !
[2012-11-27 19:15]

http://www.rockworld.pl/ poszukaj np. w tym sklepie
[2012-11-27 19:22]

Wystarczy wpisać w Google "kulki pływające pop up 10mm" i będziesz miał przykładów a przykładów.  [2012-11-27 19:52]

Wystarczy wpisać w Google "kulki pływające pop up 10mm" i będziesz miał przykładów a przykładów.

Dokładnie, wystarczy tylko troszkę poszukać:) [2012-11-27 20:36]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia