Pytanie o przynęty na okonia

/ 18 odpowiedzi
Mam do was pytanie czy moglibyście napisać mi w skali od 1 do 10 skuteczność podanych  przynęt na okonia:Paproch,Obrotówka,Mała Guma,Żywiec,Wobler,Mormyszka ?????
wedkarz


Ale chodzi o przynety z pod lodu czy ze spinningu . moimm zdaniem na okonia jest najlepszy paproch a pozniej obrotowka , ale musisz sam to sprawdzic ;) (2012/01/01 21:40)

zajaclol


Moim zdaniem żywiec, gdyż to na żywca zawsze udaje mi się złowić najwięcej i największych okoni - na wodzie gdzie najczęściej łowię, ale to nie jest żadna reguła. Taką skuteczność możesz sobie wypisać dla konkretnego łowiska. Ogólnie się nie da.


- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia; 
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb;  (2012/01/01 21:45)

piorun87


Na moim łowisku najlepiej sprawdza się mała guma biała z czarnym grzbietem ''KOPYTO'' warto spróbować Pozdrawiam kolegów ;) (2012/01/01 22:43)

maciekn


Najlepszy jest według mnie żywiec. Wiadomo ,prawdziwej ryby nie zastąpi żaden kawałek gumy ani blachy. Najczęściej łowie jednak na spining i z mojego doświadczenia wiem, że srebrna zerówka czyni cuda i jest moim numerem 1 na każdej wodzie ;). Ale pamiętaj ,że okoń jest humorzasty i wybredny jak kobieta podczas okresu i na twoich łowiskach najskuteczniejsza może być całkiem inna przynęta;). (2012/01/02 00:57)

Travis


ja ostatnio łowię okonie z opadu na 2,5 cm kopyto mannsa w kolorze denaturatu. Poza tym wirówa mepp's Black Furry 2 w żółte grochy. (2012/01/02 01:08)

adrionn911


Mi się najlepiej sprawdza kopytko relax 3,5cm żółte z czerwonym grzbietem lub czerwone z czarnym. (2012/01/02 10:32)

argul


paproch ,żywiec ,obrotówka chociaż kolejność może ulec zmianie wszystko zależy co lubią w danym miejscu i czasie okonie (2012/01/02 12:27)

bobus86


Mam do was pytanie czy moglibyście napisać mi w skali od 1 do 10 skuteczność podanych  przynęt na okonia:Paproch,Obrotówka,Mała Guma,Żywiec,Wobler,Mormyszka ?????




wszystko o nim http://www.wedkuje.pl/ryby,okon,277 (2012/01/02 16:24)

szkarlupnia3


Mam do was pytanie czy moglibyście napisać mi w skali od 1 do 10 skuteczność podanych  przynęt na okonia:Paproch,Obrotówka,Mała Guma,Żywiec,Wobler,Mormyszka ?????



oki, pobawmy się, oto moje oceny skuteczności ww przynęt:
paproch-7obrotówka-9żywiec-8 (metoda bardzo skuteczna, jednakże jako zapalony spinningista łowię nią baaaaardzo rzadko)wobler-5mormyszka ... nie łowię z lodu :)
Są to oczywiście oceny subiektywne, nie na wszystkie przynęty łowię za każdym razem. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza przynęta nie zagwarantuje ci kolego sukcesu nad wodą.
Przynęta to jedynie mały element w misternej układance, którą niektórzy nazywają wędkarskim doświadczeniem ... byłbym zapomniał, łut szczęścia też jest mile widziany :D (2012/01/02 17:44)

marcinxy40


Ja najlepsze wyniki mam łowiąc paprochami na boczny trok . (2012/01/02 17:46)

kaban


Tej jedynej o 100%-owej skuteczności nigdy nie znajdziesz. Każda z wymienionych to suma zależności względem danego łowiska bądź pory roku i aktualnej pogody. Odpowiedzi kolegów z całej Polski mających swoje własne priorytety co do swojej wody mogą się mieć nijak do twojej. Własne doświadczenia są najlepsze ale to wymaga cierpliwości i czasu. (2012/01/02 18:20)

Freddie


wg mnie wszystko co gumowe i 3,5 cm .
czasami wystarcza paprochy , innym razem najlepsze są kopytka a jescze innym portki :)

wejdz na mój profil tam masz troche o okoniach
pozdro (2012/01/03 07:50)

szkarlupnia3


w uzupełnieniu ... małe gumki - 10 !!!!!!!!!!!!!!! (2012/01/03 08:15)

Travis


Tej jedynej o 100%-owej skuteczności nigdy nie znajdziesz. Każda z wymienionych to suma zależności względem danego łowiska bądź pory roku i aktualnej pogody. Odpowiedzi kolegów z całej Polski mających swoje własne priorytety co do swojej wody mogą się mieć nijak do twojej. Własne doświadczenia są najlepsze ale to wymaga cierpliwości i czasu.

ot i cała esencja... sam musisz sobie obrać metodę i przynęty, ja wymieniłem najlepsze wg. mnie w ostatnim czasie ale może jeszcze nie odkryłem że jest coś jeszcze bardziej skutecznego

... połamania (2012/01/03 11:42)

albatros 6


paproszki na minijigach...100 procent skutecznosci  (2012/01/04 16:59)

Iras1975


Wybieraj.:)


No właśnie... :)

Skuteczność przynęty zależy od tego jak się ją podaje rybie, okonie można łowić na większość przynęt tylko trzeba wiedzieć jak.

Ooo... dostrzegłem nawet cykadki w pudełku :) próbowałem kilka razy ale to za mało... żeby móc się wypowiedzieć o jakiejś przynęcie lub metodzie to trzeba minimum jeden sezon poświęcic na łowienie tylko nią.

(2012/01/05 21:35)