Pytanie o kij Mikado Purple Rain Tele Spin 270

/ 3 odpowiedzi
Witam Zastanawiam sie nad zakupem wedki Mikado Purple Rain Tele Spin 270 opis: Uniwersalny, lekki spinning teleskopowy wykonany z doskonałego włókna węglowego IM9+. Charakteryzuje się wybitnie szczytową akcją oraz bardzo małym ugięciem. dane tech: Długość - 270(cm) Ilość Sekcji - 8 Ciężar Wyrzutu do 20(g) Długość transportowa65(cm) Waga 185(g) ... ma to byc wedka w miare uniwersalna ... chociaz wiem ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego ...ale ... ;) ... przede wszytkim preferuje metode odleglosciowa - splawik ...ale jak to ostatnio bywa - niestety lowienie konczy sie czasami zuplenym fiaskiem ... wiec dla relaksu troche pomachac kijem i jakas blacha ...lowie generalnie z pomostow lub brzegu dlatego dlugosc nie moze byc zbyt duza ze wzgedu na roslinnosc. Co sadzicie o takim rozwiazaniu ? Powiem jeszcze ze dopiero sie wkrecam w wedkarstwo po 10 letniej przerwie...dlatego moj wiedza nieco stopniala .. a ilosc sprzetu jaka sie pojawila i tchnik wprawila mnie w oslupienie ... ale do rzeczy ... co myslicie o tym kiju i o sposobie jego uzytkowania ?
u?ytkownik7474

jakoś mnie nie przekonują teleskopowe spinningi ale może ten jest niezły. Nie wiem jakie ryby chcesz łowić bo jak klenie i okonie to powinieneś kupić kij dość miękki natomiast sandacze i szczupaki lepiej zacina się wędziskiem o sztywniejszej akcji. (2009/08/06 12:21)

saw

Jeśli chciałbyś go używać do spiningowania i jednocześnie do spławika to wydaje mi się, że 2,7m będzie za mało. Rzucisz na odległość 15-20m zestaw ze spławikiem i będziesz miał kłopot z zacięciem w odpowiednim momencie, takie jest moje zdanie. (2009/08/06 12:29)

Boberto

... a czy szanowni koledzy moga odpowiedziec na nurtujace mnie jeszcze pytanie ... mianowicie - jakiej srednicy moze byc ostatnia przelotka w tego typu wedkach ... jak patrze na zdjeciu to wydaje sie bardzo malutka ... i boje sie ze przy ewentualnym zalozeniu zestawu splawikowego na ten kij stoper bedzie chaczyl o przelotke. (2009/08/07 09:51)