Zaloguj się do konta

Pytanie o kartę wetkarska

utworzono: 2010/07/14 21:47
hondacivicprotec

Witam posiadam legitymację wetkarska w której znajdują się miejsca na znaczki przynależność do koła itp która wyrobiłem w 1999roku miałem w tedy 13 lat teraz moje pytanie odnośnie karty wetkarskie czy znów będę musiał zdawać egzamin ? Jeśli tak to gdzie ? I proszę jeszcze o odpowiedz gdzie mogę to wszystko załatwić ? Z góry dziękuję jestem z dolnego śląska pow bolesławiecki . [2010-07-14 21:47]

Nie musisz ponownie zdawać egzaminu, a sprawy załatwisz zapewne w Bolesławcu w Okregu PZW. To nie możesz tego załatwić w kole do którego należysz/należałeś? [2010-07-14 21:52]

I posiadasz legitymację wę d karską członka PZW, tak? A kartę wędkarską też masz? [2010-07-14 21:54]

hondacivicprotec

nie mam karty tylko legitymację i chyba dlatego że miałem 13lat jak zdawałem egzamin a kartę dostaje się w wielu 16lat i teraz chce po latach znów wędkować tylko niewiem jak mam dostać kartę wetkarska? Czy wyrobią mi ja w nowym związku wędkarskim w bolesławcu ? Czy będą jakieś problemy z tego tytułu ? [2010-07-14 22:03]

Namieszałeś lekko z tym co masz, a czego nie, ale ok. Musisz udać sie do Zarzadu Okregowego PZW własciwego dla swojego miejsca zamieszkania i tam Ci wszystko powiedzą, ale jeśli juz kiedyś zdawałeś egzamin, to ponownie nie musisz, ale kwot jakie musisz wpłacić w tym okręgu, to ja już nie wiem.  [2010-07-14 22:11]

Manolo8

nie mam karty tylko legitymację i chyba dlatego że miałem 13lat jak zdawałem egzamin a kartę dostaje się w wielu 16lat i teraz chce po latach znów wędkować tylko niewiem jak mam dostać kartę wetkarska? Czy wyrobią mi ja w nowym związku wędkarskim w bolesławcu ? Czy będą jakieś problemy z tego tytułu ?


Aby legitymacja członkowska była wżna musisz wnieść opłaty i posiadać kartę wędkarską. Ponieważ zdałeś kiedyś egzamin i miałeś stosowne dokumenty nie musisz zdawać ponownie. Udaj się do siedziby swojego okręgu lub koła i poproś o zaświadczenie o zdaniu egzaminu bo ono jest nioezbędne do wydania karty wędkarskiej przez Starostwo Powiatu. Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za zaświadczenie 25 zł w kole i 10 zł w Starostwie. [2010-07-14 23:15]

withanight88

chcesz "wędkować" a karte chcesz miec "wetkarską"?



napisales, ze zdales egzamin to dlaczego wtedy tej karty nie odebrałes? 

Tak jak wyzej kol. napisal musisz wybrac sie do koła w ktorym wtedy wyrobiles karte i legitymacje. Oni powinni wydac Ci zaswiadczenie o zdanym egzaminie z ktorym idzies UMiG lub Starostwa( nie wiem dokładnie) albo tak jak w moim przypadku karte odbierałem w kole do ktorego należe. A w legitymacje wkleją Ci znaczki i po klopocie.

[2010-07-15 07:34]

sidek161994

A, Wiec kazdy co ma 14 lat dostaje karte wedkarska legitymacje sie ma tylko wtedy kiedy osoba nie ukonczyla 14 roku zycia. Jesli zdales egzamin wtedy i masz zaswiadczenie o zdaniu egdzaminu idziesz do starostwa i placisz 10 zl i wyrabiasz karte i po tygodniu odbierasz. i musisz miec oplacone skladni w legitymacji
[2010-07-15 10:59]