Zaloguj się do konta

Pytanie na początek

utworzono: 2013/04/28 14:02
Diego666

Witam, od paru lat nie wędkowałem, przez brak czasu, no a teraz kiedy mam go trochę chciałem znow zacząć. U mnie w mieście są 2 koła, i teraz zastanawia mnie czy jezeli w jednym z nich zapłacę składkę itp, to będe mógł łowić w wodach tego drugiego koła? Jak to działa?
[2013-04-28 14:02]

ryukon1975

Będziesz mógł łowić na wodach okręgu do którego należy Twoje koło.
Obydwa koła w tym samym mieście należą do tego samego okręgu więc będziesz mógł łowić na wodach obu kół.
[2013-04-28 14:16]

Będziesz mógł łowić na wodach okręgu do którego należy Twoje koło.
Obydwa koła w tym samym mieście należą do tego samego okręgu więc będziesz mógł łowić na wodach obu kół.

Niestety muszę nie zgodzić się z kolegą. Jeśli jedno z kół posiada akwen o statusie specjalnym. To łoawenie dla drugiego koła może okazać się utrudnione. [2013-04-28 14:23]

Musisz zobaczyć w karcie wędkarskiej , ja mam na jakich stawach i jeziorach mogę łapać  [2013-04-28 14:31]

ryukon1975

Będziesz mógł łowić na wodach okręgu do którego należy Twoje koło.
Obydwa koła w tym samym mieście należą do tego samego okręgu więc będziesz mógł łowić na wodach obu kół.

Niestety muszę nie zgodzić się z kolegą. Jeśli jedno z kół posiada akwen o statusie specjalnym. To łoawenie dla drugiego koła może okazać się utrudnione.









Gdym szedł tym tokiem myślenia to bym odpowiedział "idź i zapytaj w danych kołach".
Skoro istnieje PZW to nie powinno być żadnych utrudnień poza ewentualnym wykupieniem licencji czy czegoś takiego.
Jeśli na wodzie PZW nie mogą łowić członkowie związku czy też niektórzy mają mieć utrudnienia PZW fikcją jest.:)

[2013-04-28 14:44]

Zibi60

Prawie każde koło ma pod opieką wodę - staw, odcinek rzeki czy większy zbiornik, ale wtedy razem z innymi kołami. Jeśli na danym terenie jest dużo zbiorników, zarząd okręgu może wyrazić zgodę na utworzenie łowiska specjalnego, którym to opiekuje się (zarybia, dba o porządek) konkretne koło. Przeważnie na łowisku takim obowiązują lokalne przepisy i regulaminy, np: mogą tam łowić tylko członkowie opiekuńczego koła, którzy wniosą dodatkową opłatę i pracują społecznie nad zbiornikiem.
Koła które posiadają takie łowiska, nie narzekają na ilość członków i mają dużo chętnych do poniesienia większych opłat.
Reasumując, musisz wypytać w obu kołach o ich podopieczne wody i warunki wędkowania na nich.
[2013-04-28 17:19]

Jack14

No na koniec to w kartę wędkarską można sobie popatrzeć ew. na własne zdjęcie bo gdzie można wędkować to raczej w zezwoleniu należy szukać :-) [2013-04-28 17:25]

ryukon1975

No na koniec to w kartę wędkarską można sobie popatrzeć ew. na własne zdjęcie bo gdzie można wędkować to raczej w zezwoleniu należy szukać :-)









Tylko ze ilość wód na zezwoleniu z roku na rok się kurczy.:)
Wracając zaś do łowisk specjalnych to koło do którego należę też takie miało ale nie tworzono nikomu spoza niego trudności. Każdy kto chciał tam łowić bez względu na przynależność wykpował licencję i łowił.


[2013-04-28 17:37]

Będziesz mógł koła są w okręgach  [2013-04-29 18:53]

Tylko ze ilość wód na zezwoleniu z roku na rok się kurczy.:)
Wracając zaś do łowisk specjalnych to koło do którego należę też takie miało ale nie tworzono nikomu spoza niego trudności. Każdy kto chciał tam łowić bez względu na przynależność wykpował licencję i łowił.


Kolego pisząc o utrudnieniu miałem na myśli dodatkowe koszty. Jeśli koło wprowadzi ogrsniczoną ilość pozwoleń , to pozostali mogą mieć pewność że spotkali  utrudnienia. A ty Kolego na siłę usiłujesz naciągnąć wszystko do pasującej Ci fantazji. Twoje koło nie robiło nikomu utrudnień? Wszak musieli wędkarze kupować licencję. Nie  !!!   to nie były żadne trudności,,, Pod warunkiem że zapłacili.  PS.  To tok myślenia. Możesz się na niego powołać.
[2013-04-29 22:32]

ryukon1975

Opłata z a łowienie to nie utrudnienie a norma.
Dziś na wodzie o której wspomniałem nadal łowi mnóstwo ludzi i nadal wykupują licencje bo wiedzą za co płacą.
Tylko że ta woda już nie należy do PZW
[2013-04-30 10:23]

yba

Witam, od paru lat nie wędkowałem, przez brak czasu, no a teraz kiedy mam go trochę chciałem znow zacząć. U mnie w mieście są 2 koła, i teraz zastanawia mnie czy jezeli w jednym z nich zapłacę składkę itp, to będe mógł łowić w wodach tego drugiego koła? Jak to działa?


Masz inne powody , to nie jest brak czasu bo mając te 3 godziny wolne , nawet co weekend  powinieneś jechać lub pujść na ryby . Nie ściemniaj. [2013-04-30 12:34]

Jack14

"yba" ???

Czy coś więcej?

Czy tylko "domniemanie" ?

[2013-04-30 18:04]

Zibi60

OMG !
[2013-05-18 10:37]

MASTINO

Witam, od paru lat nie wędkowałem, przez brak czasu, no a teraz kiedy mam go trochę chciałem znow zacząć. U mnie w mieście są 2 koła, i teraz zastanawia mnie czy jezeli w jednym z nich zapłacę składkę itp, to będe mógł łowić w wodach tego drugiego koła? Jak to działa?



Dowiedz się albo w "tym" kole, którego jest woda, albo w swoim kole, albo w Okręgu. My tutaj nie znamy regulaminu łowiska tego koła.



[2013-05-18 13:55]

grisza-78

Musisz zobaczyć w karcie wędkarskiej , ja mam na jakich stawach i jeziorach mogę łapać 



W karcie wędkarskiej nie ma takich informacji, w legitymacji członkowskiej również nie ma. Są ewentualnie na druczkach z zezwoleniami. Lepiej kilka razy się zastanów, zanim cokolwiek napiszesz. Nie chcę być złośliwy, ale jeśli ktoś pyta, czy prosi o podpowiedź, to pisząc posta, udzielmy mu tej podpowiedzi.
[2013-05-18 22:51]