Zaloguj się do konta

Pytanie dotyczące łowienia z łodzi.

utworzono: 2011/06/15 09:47
krzys1973

Witam serdecznie koleżanki i kolegów mam pytanie, bo jestem początkujący i nie wiem czy mogę łowić z łodzi lub pontonu, jeśli tak to czy muszą mieć zarejestrowany ponton lub łudź z góry dziękuje za odpowiedzi.

[2011-06-15 09:47]

Możesz łowić, jeśli jesteś pełnoletni i jednostka pływająca jest zarejestrowana z wyraźnymi numerami na obu burtach. [2011-06-15 09:50]

krzys1973

Jestem pełnoletni a jak kupię ponton to muszę go rejestrować w swoim kole tak, bo nigdy nie łowiłem z łodzi to, dlatego tak się pytam dzięki aha i oni mi nadadzą numer tak?

[2011-06-15 10:00]

krzkwi5

Tak  można łowić  jak już kolega wspomniał  zarejestrowana łódz  i koniecznie kapoki to podstawa  ,  ja   na łódz bez  kapoka  nigdy  syna nie brałem 

[2011-06-15 10:06]

krzys1973

dziękuje bardzo za odpowiedzi
[2011-06-15 10:07]

Jestem pełnoletni a jak kupię ponton to muszę go rejestrować w swoim kole tak, bo nigdy nie łowiłem z łodzi to, dlatego tak się pytam dzięki aha i oni mi nadadzą numer tak?




Nie w kole wędkarskim rejestrujesz! W Urzędzie, Starostwie, nie wiem jak jest u Ciebie z tym. U mnie rejestruję się sprzęt pływający w Wydziale Komunikacji, w innych miastach słyszałem, że w Starostwach, Urzędach Miejskich itp.

[2011-06-15 10:08]

michalkozubek

możesz jeśli łódż jest zarejestrowana [2011-06-15 10:13]

krzys1973

To chyba będzie łatwiej jak kupie łódź lub ponton zarejestrowany dzięki bardzo za podpowiedź już wiem o co chodzi z tymi łodziami.
[2011-06-15 10:16]

To chyba będzie łatwiej jak kupie łódź lub ponton zarejestrowany dzięki bardzo za podpowiedź już wiem o co chodzi z tymi łodziami.






Czemu łatwiej? To przerejestrować na siebie musisz. Procedury podobne jak przy kupnie, a koszt śmieszny-ok. 20 zł..

[2011-06-15 10:20]

trygław

Witam.
To ja podłącze się pod temat i zapytam czy jest obowiązek posiadania kapoka ,ewentualnie koła ratunkowego na łódce? W naszych okolicach kolega mówił że strażnicy w weekend sypali mandatami za brak takowych na łodzi. Za niewymiarowe ryby też karali (brawo! bo ile może zjeść kot?  ;-)  ).
Pozdrawiam
Trygław
[2011-06-15 10:29]

krzys1973

Dziękuje wam Mastiff za odpowiedź bardzo pomocni byliście.
[2011-06-15 10:31]

marek-debicki

Zapraszam do przeczytania artykułu. W telegraficznym skrócie podałem w nim podstawy prawne dotyczące środków asekuracyjunych oraz podstawowe wymagania bezpieczeństwa obowiązujące podczas wędkowania ze sprzętu pływającego. Bezpieczeństwo, a sprzęt pływający

Załączam pozdrowienia życząc jednocześnie bezpiecznego wędkowania.

[2011-06-15 11:23]

Witam.
To ja podłącze się pod temat i zapytam czy jest obowiązek posiadania kapoka ,ewentualnie koła ratunkowego na łódce? W naszych okolicach kolega mówił że strażnicy w weekend sypali mandatami za brak takowych na łodzi. Za niewymiarowe ryby też karali (brawo! bo ile może zjeść kot?  ;-)  ).
Pozdrawiam
Trygław





Tak, jest taki obowiązek. Po nowelizacji ustawy z dnia 24 września 2010 r. „ o rybactwie śródlądowym" (Dz. U. nr 200 poz. 1322), która weszła w życie z dniem 27 listopada 2010 r., zwiększył się katalog wykroczeń, jakich nie może popełniać wędkarz.Najważniejsze z nich to: 
 brak sprzętu ratunkowego na środku pływającym służącym do połowu ryb".......
[2011-06-15 11:40]

trygław

Dziękuję bardzo Mastiff.
[2011-06-15 11:50]

Dziękuję bardzo Mastiff.





Proszę. Nie ma za co.

[2011-06-15 11:52]

jacenty75

Witam,

Ja po pierwszym mandacie "za brak sprzętu ratunkowego" na łodzi szybciutko pobiegłem do Decatlonu i nabyłem 2 ładniutkie i praktyczne kapoki a ich koszt był porównywalny do kwoty tego mandatu. Dlatego nie się co zastanawiać tylko należy "doposażyć" swoją łajbę.

[2011-06-15 12:29]

tmk

Witam,
Czy jak zakupie sobie taki pontonik 1os. i będę na nim tylko gruntował sobie łowisko (bez wędki) badź też chciał przewieść sprzęt na cypel to musi być zarejestrowany + zakupić kapoki ? [2011-06-18 17:03]

KrisMekar

Witam.

To ja podłącze się pod temat i zapytam czy jest obowiązek posiadania kapoka ,ewentualnie koła ratunkowego na łódce? 

Kapok musi być. Co do koła ratunkowego. Tu jest opcja zastępcza akceptowana przez służby sprawdzające w formie rzutki ratunkowej. Nikt nie będzie wymagał od ciebie koła ratunkowego na małej łódce lub pontonie. 

Gdy do napędu używasz silnika spalinowego z zewnętrznym zbiornikiem paliwa, to gaśnica jest  wymagana i apteczka. 



[2011-06-18 17:34]

KrisMekar

Witam.

To ja podłącze się pod temat i zapytam czy jest obowiązek posiadania kapoka ,ewentualnie koła ratunkowego na łódce? 

Kapok musi być. Co do koła ratunkowego. Tu jest opcja zastępcza akceptowana przez służby sprawdzające w formie rzutki ratunkowej. Nikt nie będzie wymagał od ciebie koła ratunkowego na małej łódce lub pontonie. 

Gdy do napędu używasz silnika spalinowego z zewnętrznym zbiornikiem paliwa, to gaśnica jest  wymagana i apteczka. 





[2011-06-18 17:36]

KrisMekar

Witam,
Czy jak zakupie sobie taki pontonik 1os. i będę na nim tylko gruntował sobie łowisko (bez wędki) badź też chciał przewieść sprzęt na cypel to musi być zarejestrowany + zakupić kapoki ?


Jeżeli nie wędkujesz nie musisz rejestrować [2011-06-18 17:39]

robert783

musisz miec koło i kapok  [2011-06-18 17:39]

CEJN58

Koledzy łódź rejestruje się w Urzędzie Miejskim lub Gminnym lub Starostwie w Wydziale Ochrony Środowiska to kosztuje 19 zł , ana sprzęcie pływającym muszą być kapoki , a nie koła i kapoki
[2011-06-21 19:34]

cierpliwy1

Poczytałem sobie troszkę różnych prawd i głupot ,ale brnijmy dalej.Proszę powiedzieć czy kapok wędkarz musi mieć założony w czasie łowienia?
[2011-06-21 19:46]

KrisMekar

musisz miec koło i kapok 


Nie musi mieć koła, wystarczy rzutka ratownicza [2011-06-21 19:46]

Poczytałem sobie troszkę różnych prawd i głupot ,ale brnijmy dalej.Proszę powiedzieć czy kapok wędkarz musi mieć założony w czasie łowienia?






Nie, najlepiej jak go wrzuci pod buty i owinie nim termos. 

[2011-06-21 19:51]

KrisMekar

Poczytałem sobie troszkę różnych prawd i głupot ,ale brnijmy dalej.Proszę powiedzieć czy kapok wędkarz musi mieć założony w czasie łowienia?


Pozwolę sobie zacytować odpowiedz z innego forum 1. Nie ma żadnego przepisu zmuszającego do noszenia kamizelek asekuracyjnych czy ratunkowych. 2. Na kazdej jednostce pływającej musi się znajdować taka ilosc środków ratunkowych, na ile osób jednostka jest zarejestrowana. ( kiedys dodatkowo musiało być kolo ratunkowe z ateztem. Teraz nie) 3. W przypadku jednostek niezarejestrowanych ( np niewielkie jachty nie maja obowiązku rejestracji) na pokładzie musi sie znajdować ilosć srodków ratunkowych odpowiadajaca liczbie osób aktualnie tam przebywajacych. Jezeli jednostka posiada tabliczkę znamionową CE, to tam jest dopuszczalna ilośc osób. Przepisów regolujących te kwestje jest kilka ( gównie rozporządzenia odpowiednich ministrów wydane do ustawy o sporcie, Ustawy o żegludze sródladowej) Jeżeli gdziekolwiek Policja czy WOPR żąda zakładania osobistych środków ratunkowych - czyni to bezprawnie. Ja w takich przypadkach prosze o podanie podstay prawnej - gosc najczęściej sie zwija. Dotyczy to szczególnie nadgorliwych ratowników, którym wydaje się, że mają jakąkolwiek "waadze" nad łowiacymi, pływajacymi czy żeglujacymi. Rzecz dla pewności sprawdziłem w WOPRZE na poziomie zarzadu głównego. [2011-06-23 10:27]