Zaloguj się do konta

Pytanie-dostęp do jeziora

utworzono: 2016/06/16 10:33
grochu88

Witam. Mam pytanie jak to jest z tym grodzeniem terenów na  wodą?  Niedaleko mam jezioro pzw jest nad nim plaza przez długi czas była ogolno dostępna, ale jakiś czas temu ktoś ją wydzierżawił powstawiali bramy na kłódki i ogrodzenie pociągneli aż do samej wody, że nie ma wogóle przejścia. Jak to wygląda prawnie mogli tak zagrodzić czy powinni zostwić te 1,5 metra od wody? [2016-06-16 10:33]

spines21
osa12

"jezioro pzw" ?
W jakim sensie ?

Dostęp do wody prawo przewiduje tylko wtedy gdy jest to woda publiczna!

Jeśli jest to woda stojąca niepubliczna to można grodzić.
Jeśli woda jest publiczna (jezioro zaliczone do wód płynących, lub woda stojąca własności Skarbu Państwa lub jednoski samorządowej) grodzonie jest zabronione i można sprwę zgłosić do odpowiednich służb! [2016-06-16 14:44]

Marcin40T

Grodzić można  wody publiczne w odległości 150 cm od LINII BRZEGOWEJ -
nie mylić z linia zasięgu wody, kóra się zmienia.  Linia brzegu jest to administracyjnie  wytyczona granica , którą wytycza geodeta.  Jeśli ta linia jest wyznaczona  - odmierzasz od niej  150 cm i jeśli ogrodzenie stoi bliżej -  możesz to zgłosić. Jeśli  nie  ma tej linii - np. nie została wyznaczona z  powodów ekonomicznych - Starostwo nie miało pieniędzy na geodetę , albo nikomu ta linia nie była nigdy do niczego potrzebna , to nie masz od czego  mierzyć 150 cm i możesz  właściciela ogrodzenia cmoknąć  w pędzel  :) [2017-06-13 22:18]

Marcin40T

Grodzić można  wody publiczne w odległości 150 cm od LINII BRZEGOWEJ -
nie mylić z linia zasięgu wody, kóra się zmienia.  Linia brzegu jest to administracyjnie  wytyczona granica , którą wytycza geodeta.  Jeśli ta linia jest wyznaczona  - odmierzasz od niej  150 cm i jeśli ogrodzenie stoi bliżej -  możesz to zgłosić. Jeśli  nie  ma tej linii - np. nie została wyznaczona z  powodów ekonomicznych - Starostwo nie miało pieniędzy na geodetę , albo nikomu ta linia nie była nigdy do niczego potrzebna , to nie masz od czego  mierzyć 150 cm i możesz  właściciela ogrodzenia cmoknąć  w pędzel  :) [2017-06-13 22:19]

ferb

jakiś absurd piszesz że jezioro należy do PZW  czyli wg przepisów jest to woda niepubliczna czyli można grodzić do samej wody  Ktoś wydzierżawił plażę i teraz tak od kogo do kogo ona należy bo jeżeli do PZW do do nich miejcie pretensje bo żyją z naszych składek  Natomist jeżeli ta plaża jest kogoś innego to mamy właśnie absurd bo właściciel wody czyli każdy członek PZW które jest stowarzyszeniem składającym się z wędkarzy nie może dostać się do swojej w jakimś sęsie współwłasności ale to jest wina wadliwego prawa, które przez lata się nie zmienia choć powinno. Jest to moja interpretacja przepisów [2017-06-17 21:29]

osa12

"Wina wadliwego prawa" to nie interpretacja ale opinia o prawie, według Ciebie złym, ale prawo to prawo. Aby przestało działać trzeba go zmienić? Tylko jak ? 
Dlaczego właściciel plaży ma pozwalać na połów ryb komukolwiek ze swojej własności ?
Jeśli to woda PZW, można się dogadać. 
Przecież PZW jako właściciel może zakazać tam kąpieli, itd.
Po co mi plaża jak nie mogę wejść do wody ? [2017-06-18 16:06]