Pytanie do Will’a Raisona - konkurs z Daiwą

/ 93 odpowiedzi
użytkownik146431

Czy jeśli istniałoby jezioro z olbrzymim karpiem,który je jedynie raz w roku i nie znałby Pan daty kiedy się to się dzieje.Czy podjąłby Pan wyzwanie złapania takiej ryby? (2015/01/22 17:58)

ziomekppp

Panie Will Raison , mam do pana następujące pytanie ile panu zajęło dojście do takiej formy ?

pozdrawiam calą redakcje :D (2015/01/22 18:25)

rycho123

Czy zwykły młody chłopak, mieszkający w małej miejscowości i posiadający minimalne fundusze na wędkarstwo ma szansę zostać mistrzem świata? Czy to sprawa szczerych ambicji, czy może znajomości i poświęcenia ze strony rodziców? (2015/01/22 18:45)

bocznytrok

Uuuu taka okazja zdarza się raz na milion. Dlatego pytanie do Mistrza nie może być zmarnowaną szansą.

Żeby rozjaśnić wątpliwości tego pytania opisze, o co mi chodzi:

Dokładnie chodzi mi o to, co Pan sądzi na temat przekierunkowywania zapachów rozrobionej danej zanęty na łowisku podczas zawodów. Często wybierając zapach zanęty, kieruje się własnym doświadczeniem z danego akwenu. Ale wiadomo w wędkarstwie nie ma reguł i nawet najbardziej sprawdzona mieszanka może się nie sprawdzić na przełowionym i przekarmionym łowisku podczas zawodów. I właśnie teraz narzuca się pytanie, czy w takim wypadku warto podczas łowienia, gdy mamy już rozrobioną zanętę dodatkowo ją przekierunkowywać na inny smak? To pytanie nurtuje mnie już jakiś czas, ale powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie wykonywałem tej czynności podczas zawodów. Na pewno było to spowodowane tym, że zawsze było mi szkoda czasu oraz bałem się ryzyka, że nie przyniesie to sukcesu i uzyskam kompletnie zły wynik. A może lepszym rozwiązaniem byłoby rozrobienie mieszanki na nowo, podczas wędkowania. Chociaż znowu ta czynność zabierze dużo czasu... Co pan na to? Wiem z doświadczenia, że takie eksperymenty na zawodach mogą skończyć się niekorzystnie dla wędkarza, ale może warto coś takiego robić... Ogólnie to pytanie nasunęło mi się jakiś czas temu, gdy na zawodach mój znajomy stanowisko obok łapał ładne ryby na zanętę o innym zapachu. Przy czym używaliśmy praktycznie takich samych zestawów oraz robaki i zanętę podaliśmy identyczne w mieszance ziemi, oraz glin. Ilość jokersa mieliśmy również taką samą i obie nasze mieszanki były wykonane na dobrej jakości zanętach i dodatkach wyczynowych. Na dodatek przynęty, jakimi się posługiwaliśmy były takie same (była to ochotka, pinka oraz białe, nie używaliśmy przynęt roślinnych, ponieważ wtedy była jesień). Dodam, że nie jest to jedyna taka sytuacja w mojej karierze dlatego wydaje mi się, że coś musi być narzeczy. Dlatego w takiej sytuacji jestem bardzo ciekawy co pan na to.

Odpowiedz na pytanie, które chciałbym dzisiaj panu zadać nurtuje mnie już od dłuższego czasu, ale niestety nigdzie nie mogłem znaleźć na nie sensownej odpowiedzi. W skrócie można je sformułować tak:

,, Czy kiedykolwiek pan przekierunkowywał zanętę podczas łowienia, gdy ryby po prostu nie reagują na daną mieszankę. Jeśli nie to, co pan myśli na ten temat?''

Pozdrawiam i mam nadzieje, że moje wątpliwości niedługo się rozjaśnią... :) (2015/01/22 19:11)

piotrzdzieblo

Witam.Co Pana zachęciło do przejścia na zawodowstwo? (2015/01/22 19:29)

fejk

Jakie to uczucie wyciągać po raz kolejny ogromną bestię z wody mając tyle doświadczenia i tak wiele okazów na swoim koncie?
Czuje Pan tyle samo szczęścia co na początku przygody z wędkarstwem czy emocje po tylu latach nie są już tak mocne i znacząco się ostudziły? (2015/01/22 19:46)

tomgu100

Witam p.Will mam pytanko a mianowicie czy zapał do łowienia po zdobyciu tytułu mistrza europy i mistrza świata trochę nie zmalał czy wręcz odwrotnie stawia sobie Pan jeszcze większe cele i jakie to są cele ,czy może Pan zdradzić chodź odrobinkę pozdrawiam (2015/01/22 20:40)

Romuald55

Co jest ważniejsze by zostać mistrzem świata:znajomość ichtiologi,umiejętności wędkarskie,czy może dobór odpowiedniego sprzętu i zanęt? (2015/01/22 20:56)

marekr

Witam. Jaka najmniejsza złowiona przez kolegę ryba, sprawiła koledze największą frajdę i dlaczego ? Pozdrawiam. (2015/01/22 21:23)

kubaxxx

Mam do Pana dosyć ogólne pytanie : Jak złowić rekordową rybę?
Bo łowię ryby od kąt pamiętam i jeszcze nigdy nie złowiłem takiej naprawdę dużej, Jaki jest ten tajemniczy "składnik" do sukcesu ?
(2015/01/22 21:25)

weekendowy moczykij

Czy miał Pan przygodę z rybą, której nie udało się wyholować i do dzisiaj śni się Panu po nocach? (2015/01/22 23:39)

Diablo

Czy zgadza się Pan z powiedzeniem: "To nie sprzęt łowi a wędkarz"? (2015/01/22 23:53)

aldente

Łowi Pan na różnych łowiskach europejskich: Anglia, Włochy, Holandia, Niemcy. Startuje Pan w poważnych zawodach, w wielu  mistrzostwach . Chciałbym spytać jaką taktykę stosuje Pan w doborze zanęty na dany akwen? Czy znając wodę, na której odbędą się zawody, z góry ma Pan ustaloną taktykę i rodzaj zanęty? Czy dobiera ją Pan dopiero na danym łowisku w zależności od panujących warunków i od wyniku treningu przed zawodami? W ogromnym skrócie chodzi przecież o to, aby rybę zwabić na łowisko i w nim utrzymać. Jednocześnie unikać brań drobnicy. Z drugiej strony na takich zawodach są stanowiska, na których rybę ciężko zatrzymać. Jak radzi sobie Pan w takiej sytuacji i jaką taktykę zanętową obiera Pan, aby wypaść jak najlepiej? Kontynuując temat doboru zanęty: czy stosuje Pan  czarną ziemię, aby poprawić widoczność kul zanętowych na jasnym dnie zbiornika? Czy lepiej, żeby zanęta swoją kolorystyką nie odbiegała od  koloru dna w danym akwenie? Wielu wędkarzy jest bowiem zdania, że wyniki są lepsze, gdy kolor kul zanętowych jest taki sam jak kolor dna. Chętnie poznam Pańskie zdanie na ten temat. (2015/01/23 00:11)

naviblue

Drogi Panie konsultancie spławikowy - ambasadorze firmy Daiwa! Czy potrafiłby Pan łapać na leszczynę?....robala wyciagniętego z pod placka krowiego?...bez tych wszystkich tytanoweglówek, mega czułych spławików i śrucin dobieranych z dokładnoscia do 1/5gr., bez tych wszystkich gadżetów, echosond, hiperatraktorów i kilkudniowego nęcenia wiadrami kazeiny i innej chemi zanętowej? Czy ma Pan w sobie jeszcze wędkarza podchodzacego do brzegu rzeki z drżeniem ręki na wędzisku bo nie wiadomo co będzie, czy juz sama komercja została, a łowisko od kilku dni ekipa przygotowywała?...czy mógłby Pan użyć takiej leszczyny z lasu?....czy musiałaby mieć naklejkę Daiwa?
Wędkarstwo....czy zwykła reklama? (2015/01/23 01:14)

luxxxis

Moje pytanie brzmi czy jako Mistrz poradziłby pan sobie i złowiłby rybę jakąkolwiek,na jeziorze od laaaat gospodarowanym przez PZW,bez udziału sztabu tropicieli,bez wcześniejszego wpuszczenia tam 10 ton karpia,ot tak tylko,na wiedzę,intuicję i znajomość otaczającej przyrody?
Nie sądzę...
(2015/01/23 08:59)

maverick314

Witam Panie Will Raison....

Mam pytanie do Pana a mianowicie : Jaką metodę łowienia Pan najbardziej lubi,i dlaczego akurat ta metoda.

Pozdrawiam   Krzysiek ( maverick314 )
(2015/01/23 11:06)

SZNAZI

Panie Roison kiedy zaczęła się Pana przygoda z wędkarstwem ? (2015/01/23 13:08)

sumikkk

Mam do pana pytanie jako specjalisty w połowie ryb spokojnego żeru.
A mianowicie:
Co pan myśli na temat cięgłem zmiany przynęt podczas łowienia, oraz trzymania się kanonów że przynęty roślinne są tylko na wiosnę a zwierzęce tylko na jesień?
Ponieważ kiedyś czytałem artykuł na ten temat i było tam napisane że ciągła zabawa i zmiana przynęty może przynieś zaskakujące efekty. Ale nie jestem co do tego przekonany, ponieważ czy zmiana ułożenia kolejności nakładanych przynęt może coś zmienić... Kto wie? Ale może właśnie pan ma jakieś doświadczenie w tej kwestii. Tak samo czy prawdą jest to że nie można łowić np. na pęczak jesienią? Jestem bardzo ciekawy jak pan odniesie się do mojego pytania. (2015/01/23 15:18)

dawidzach

Mam pytanie do mistrza jako osoby mającej duże doświadczenie w różnych metodach wędkarstwa:

Czy myśli pan że można łowić w Polsce od niedawna rozprzestrzenioną metodą the metod inne ryby niż karpie, jeśli tak czy takie łowienie się czymś różni? (2015/01/23 15:29)

paweldd

W jakim wieku dołączył pan do klubu DAIWY, i jak udało się panu tego dokonać?
(2015/01/23 17:37)

DominikDebica

Panie Will Raison
Kiedy Pan zaczął swoją przygodę z wędkarstwem ? (2015/01/23 18:27)

szpak666

Witam! Czy miłości i pasji do wędkowania można się "nauczyć" czy trzeba się z tym urodzić? (2015/01/23 18:37)

SuperGrover

Czy ożenił Pan się z Polką, bo Angielki nie chcą zbyt często puszczać swoich mężów na ryby?   (2015/01/23 19:54)

Deos

Witam Serdecznie Panie Willy.
Chciałbym zapytać czy dla Pana wędkarstwo jest bardziej pracą czy pasją? 

(2015/01/23 20:26)