Zaloguj się do konta

Pytanie do użytkowników echosond kąty stożka

utworzono: 2012/03/29 11:43
RYCHO80

Zamierzam zakupić echosondę i w związku z tym mam pytanie dotyczące kątów stożka . Czy kąty 120 i 90 stopni w echosondzie  będą wystarczające? Im szersze tym mniej dokładne więc pytanie czy to dobre zestawienie w jednym echo ? A może lepiej żeby ten jeden kąt(90)  był mniejszy przez co będzie bardziej szczegółowy ?Czy może lepiej wybrać taką o kątach 90 i 20 .Używana będzie na wodach okręgu Katowickiego tak więc nie są to wody głębokie .
[2012-03-29 11:43]

msciwoj

Witam Kolego jeśli kupisz taka która ma 2 kąty to możesz w ustawieniach sobie zmieniać którego chcesz używać. Ja mam echo Garmin Fishfinder 140 albo 150 już nie pamiętam dokładnie i jestem z niej bardzo zadowolony w dodatku pokazuje mi temperaturę wody. No i wszystko też zależy od głębokości łowiska bo jeśli jest płytko to mały kąt już zupełnie odpada bynajmniej wg mnie bo pokazuje ci zbyt wąski teren ale zawsze możesz sobie badać szerokim i w razie potrzeby przełączyć się na wąski tyle że jest tu już dodatkowy czas który na to tracisz. Kwestia przyzwyczajenia się i umiejętności czytania obrazu. pozdrawiam [2012-03-29 12:17]

Cezary1008

Witam
Wszystko o kątach stożka sygnału echosondy można znaleźć tutaj
http://www.best-sonar.pl/webpage/baza-wiedzy.html
[2012-04-19 23:32]