Pytania odnośnie feedera i sygnalizatorów

/ 2 odpowiedzi
Witam

Mam kilka pytan zwiazanych z lowieniem ryb na metode feeder. Ale zanim, przedstawie sytuacje. Jestem poczatkujacym wedkarzem, od niedawna zaczalem przygode z kijem. Obecnie mam wedke teleskop 2.7m firmy jaxon rowniez kolowrotek V300 Jaxon. C.W 15-40.
Wody na ktorych lowie w 95% sa stale. Rybki ktore tam obecnie przebywaja to Okonie, Leszcze, Szczupaki, liny, karasie i inne male plotki.
Pytania nastepujace:
  1. Chcialbym dowiedziec sie czy do feedera mam zakupic (bo jest mozliwosc) wedke Mikado Sasori Feeder 3.6m wraz z kolowrotkiem tej samej firmy Inazuma 3006 FD.
  2. Wiem ze jedynym i najskuteczniejszym sygnalizatorem jest szczytowka ale ja zastanawiam sie nad uzywaniem rowniez elektrycznego sygnalizatora (prosze nie mowic o profanacji tej metody, bo nie mam zamiaru tego czytac). Chodzi mi o to ze lubie popatrzec na przyrode i posiedziec sobie nie patrzac na szczytowke co chwile bo to meczy oczy.
  3. Jezeli wedka ma C.W 100G to jaki koszyk musze miec by bylo lekkie efektywne samozaciecie ? Mianowicie mowiac tez chce wiedziec czy sygnalizator elektryczny bedzie synchronizowal sie z szczytowka i czy bedzie dokladny.
  4. Jezeli macie jakies przepisy na zanete ktore sa wedlug was sprawdzone i sa skuteczne prosilbym o zanety na Lina, Karasia, Okonia.
Z gory chcialbym podziekowac tym ktorzy odpowiedza adekwatnie do zadanych pytan.

Pozdrawiam serdecznie

erykom

1.Jeśli łowisz na wodach stałych to może pomyśl nad pickerem.Za ok  200 zł kupisz porządny kołowrotek Okuma Travertine-sprawdzony w boju !
2. Sam używam sygnalizatorów Videotronic do feedera bo w nocy nieraz można przysnąć i jak dla mnie jest dokładne przekazywanie brań szczytówka+sygnalizator
3.Jeśli wędka ma 100g to koszyczek przykładowo 60 gr+zanęta 20 gr i jeszcze mas zapas
4.U mnie doskonale sie sprawdza zanęta Hpb  http://allegro.pl/zaneta-hpb-duzy-karp-lin-leszcz-2kg-stil-20-kg-i5221833596.html

To tylko Moje sugestie i poczekaj na opinie innech kolegów (2017/08/09 14:12)

Artur z Ketrzyna

adn 1. Nie musisz. Federa nie wyważysz kołowrotkiem jak spina. No i wiele modelów do niego będzie pasować :-D
adn 2. feder ro sygnalizowanie brań za pomocą drgającej szczytówki. Jeśli chcesz użyć elektronicznego sygnalizatora to musisz go umieścić przed wędką, bądź dodać jeszcze jakiś inny wskaźnik brań by wskaźnik (bombka kiwok) był zamontowany jak podstawka.
adn 3. to Ty chcesz zmontować zestaw samo-zacinający ryby? To jaki ciężar itd zależy wtedy od dna i jak wielkie ryby chcesz łowić. No i wtedy koszyk montujesz na stałe :-D
adn 4 każde łowisko jest inne. No o okonia to nęcisz drobnicą ;-) (2017/08/09 18:41)