Pytania od młodego karpiarza:)

/ 7 odpowiedzi
Mam 2 pytania

1 Gdzie i jak mam przechowywac wlasne kulki proteinowe ?
2 Nie wiem jak się wiąże haczyki z włoskiem na kulke proteinową

Jakby ktos mogl mi pomoc do z gory dzieki i polamania kija
u?ytkownik3921


Witaj! Przykładowe sposoby wiązania przyponów włosowych znajdziesz klikając tu Jak wiązać?. Natomiast jeśli chodzi o kulki własnego wyrobu, to zależy z jakich komponentów zostały wykonane i jak długo chcesz je trzymać. Najlepiej oczywiście w zamrażarce, lodówce, ale jeśli użyłeś gotowych konserwantów można je przechowywać np. w wiaderku wymieszane z ryżem lub pelletem dla utrzymania ich w suchym stanie. Wiaderko stawiamy w chłodnym miejscu. Świeże kulki można również przechowywać w siatce w przewiewnym miejscu, ale raczej nie dłużej niż trzy tygodnie. (2009/11/07 17:49)

piotrman


A te w zamrażarce ile mogą wyczymać ? (2009/11/09 19:23)

u?ytkownik25829


nie wiem czy o to ci chodzi ale można kupic gotowe przypony karpiowe. ja takie stosuje (2009/11/09 21:37)

elrocky


1. kulki własnego wyrobu bez problemu przetrzymasz do wiosny w zamrażarce. kulki uprzednhio muszą być wysuszone na kamień. najlepiej jeszcze wkładajac je do zamrażarki zakropić dipem.
2. przydatny link: http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxkx+x3+l333xk+xpxlxlx3l5x6xyllx+x5lklkl5xcxhlkxhl+xcl3xhxyllxlxklklxxcx6l5lxxhlx
myślę że pokazane jest dokłądnie jak wiązać przypon włosowy.

powodzenia (2009/11/09 21:44)

karpionek


Ja z kumplami robimy 20 - 30 kg kulek wczesną wiosną , z tego powodu dajemy do kulek konserwant i suszymy 3doby. Kulki spokojnie dają rade 6 miesięcy i dłużej. A co do węzłów , polecam szkołę wędkarstwa karpiowego na portalu carppasion. (2009/11/10 20:50)

piotrman


dziekuje wszystkim za pomoc

polamania kija (2009/11/11 17:03)

butcheri


z wiazaniem przyponow proponuje wezeł bez wezła ...jest bardzo łatwy ...poszukaj na necie (wpisz w google..) a jesli chodz o kulki jest super metoda przetrzymywania.....zrobione i wysuszone kulki zasyp sola...i one tak moga sobie lezec:] lepsze to niz zamrazalnik a kulki nie twardnieja....a wierz mi ze karpie nie poczuja soli bo woda odrazu ja wypłucze.....wziałem ten patent ze strony www.siwobrody.pl (2010/01/30 18:15)