Pytania - gruba płoć w lutym?

/ 5 odpowiedzi

   W niedzielę, po raz trzeci w życiu ide na lód z zestawem spławikowym.
Wielu wędkarzy uważa, że dorodną płoć łowi sie na qq. (kukurydzę)
   Czy w okresie zimowym przynęta roślinna jest równie skuteczna na piękne płocie, jak w okresie letnim? Wiem o tym, że teraz "mięsko" jest przez ten gatunek najbardziej pożądane.  Dodam że najskuteczniejszą przynętą na tym zbiorniku jest chleb!
   Co z atraktorami zapachowymi? Wyczytałem, ze intensywne zapachy mogą przynieść negatywne skutki.
Mam teraz mnóstwo nauki związanej z maturą i nie mam czasu na poświęcenie choć chwili na literaturę wędkarską.

Lujski


ja najwieksze plocie lowie z 2,3 czerwone robaki... ale z gruntu ..

a co do zapachow - tp ja uwazam ze ktos kiedys wymyslil ze ryby uciekaja od intensywnych zapachow i teraz ludzie to powtarzaja ... ja uwazam ze jest odwrotnie - ze im intensywniejszy zapach np. wanilli to rybki lepiej sie wabia, nawet z wiekszych odleglosci (2013/02/08 05:12)

pmizera87


U mnie na jeziorze łowię spod lodu pękne grube 30 cm płocie na ochotkę, nęcąc z góry zwykłymi płatkami owsanymi. (2013/02/08 06:32)

JKarp


CześćMoże nie o płociach ale o zapachach.W okresie zimowym jak wody pokrywa lód i około dwóch tygodniach po ustąpieniu lodów ( zależy to od temperatury powietrza ) w wodzie nie ma praktycznie żadnych zapachów. Z tego też względu nie należy używać zanęt i przynęt mocno pachnących. Dodanie zapachów ogólnie skutkuje tym, że ryby bardzo nieufnie podchodzą do nienaturalnych zapachów. Z tego powodu, że w wodzie nie zachodzą praktycznie żadne procesy gnilne nie ma potrzeby " przebijania się " zapachem przez np gnijące szczątki roślinne lub zwierzęce.
Kiedyś późną zimą postanowiłem nęcić kukurydzą z puszki - robiłem z niej taką miazgę i taką podawałem podajnikiem. Miałem jedno branie i nie była to bynajmniej płotka ;-) Pewnie karp bo żyłka 0,14 mm w końcu pękła. 
Z lodu dużo ważniejszym problemem jest nie czym nęcić i na co łowić a zlokalizowanie ryb. JK (2013/02/08 10:09)

ariusz24


(Co do płoci to wiele słyszałem że w lutym jest szansa na dużą sztukę. Mam zamiar to sprawdziś za parę dni na swojej miejscówce w narwi zobaczymy jakie będą efekty. Pozdrwiam (2013/02/08 14:07)

Algen


Dzieki Panie JKarp (2013/02/08 20:07)