Zaloguj się do konta

Pytania dotyczące zanęty

utworzono: 2012/09/14 16:26
kaki1998

witam , od nowego roku mam zamiar robić własne zanety , na duzą skale(najpierw zrobie jakieś 10-15 kg ,a w czasie sezonu bede dorabiał a więc tak.Mam darmową bułke tartą , bo mama moze z pracy przywozić bułke , a ja ją będe mielił , do tego mam zamiar kupić jakieś 5 kg kukurydzy , 3 kg pszenicy , 3 kg konopi , i może groch. i tu pytanie
1.jakiego użyć zapachu (najlepiej ze spożyczego lub np takiego z ogrodu) którego bede mógł dodać od razu przy robieniu zanęty , aby np za miesiąc mi sie nie popsuła , i była sucha)chodzi np o cynamon , cukier waniliowy odpada , bo słabo pachnie
2.myślałem że np zanęta leszczowo płociowa , może zawierać dużą ilość płatków czekoladowych i kakao.
3.prażyć bułke tartą czy nie?
4.dać może pellet kukurydziany lub miodowy do zanęty?
jak mi sie cos przypomni to napisze

5.już kiedyś myślałem o 2 rzeczach:
-czy dobrym pomysłem , jest np wzięcie po obiedzie ziemniaka , i juz po rozrobieniu zanęty wgnieć go do zanety , i wymieszać go z nią?
-jaki znacie napar (cos w stylu mleczko konopne , melasa) którym można nawilżyć zanęte? ja myślałem o zmieleniu kukurydzy(ugotowanej lub konserwowej) na paćke i nawilżeniu tym zanęty .jakie mogą być jeszcze?

[2012-09-14 16:26]