Pyszna Barramundi

/ 2 odpowiedzi
Hej, znalazłam ostatnio w Makro rybkę Barramundi i musze się pochwalić, bo rodzinka była zachwycona tym, co wymyśliłam na piątkowy obiad ;)
Szaszlyk rybny:Zdejmij skórę z barramundi, mięso opłucz pod wodą, przełóż do miski i skrop cytryną – pozostaw na 15 min. Następnie pokrój rybę w kostkę. Cebulę obierz i pokrój w ósemki, rozdziel na kilka części, z papryki usuń gniazda nasienne i pokrój w kostkę, pomidorki umyj i poprzekrawaj na połowy. Do miseczki wlej oliwę i maczaj kolejno każdy kawałek ryby i warzyw, nadziewaj na patyki do szaszłyków po czym dokładnie posól, popieprz i obsyp tymiankiem. Piekarnik nagrzej do 200° i piecz ok. 25 min, podlewając co jakiś czas oliwą. Szaszłyki możesz również upiec na tradycyjnym grillu.
Pychotka!
u?ytkownik97004


Jadłem barramundi usmażoną co prawda tradycyjnie i nieszczególnie mi podeszła. Niemal całkowity brak zapachu ryby może być atutem dla osób, które za nim nie przepadają, jak w przypadku pangi. Smak też niezbyt intensywny, konsystencja mięsa lekko wodnista. Jest to wynalazek hodowany w wannach na Warmii i Mazurach, co też do mnie nie trafia. Uważam, że większość polskich ryb przebija barramundi smakiem, oczywiście tych żyjących w stanie dzikim, bo hodowlane to też nic specjalnego.

Barramundi na wolności osiąga duże rozmiary i łowi je m.in. Rex Hunt. :)

(2011/12/11 15:37)

ilovecook


Wiesz co, u nas to chodziło głównie o to, że zasmakowała Maluchom i zjadły ją nawet ze smakiem - a to raczej niejadki, więc jeśli uda mi się jakoś im podchlebić to już pękam z dumy ;)I własnie podoba mi się, że nie ma zbyt intensywnego zapachu, brak drobnych ości to dla niej tez plus :) (2011/12/11 18:07)