PVA

/ 4 odpowiedzi
Wybieram sie w na ryby w piatek i zostaje do soboty może niedzieli . Będe łowił na kulki proteinowe + pva . Chciałbym zapytać o to co najlepiej wkładać siatek PVA . Aktualnie mam pelet i kulki proteinowe czy są w sprzedaży jakieś kukurydze które nie rozpuszczają pva lub cos innego co dobrze przyciąga karpia . Jeszcze mam możliwość ugotować konopie  ale z siatki PVA raczej będzie ona  wylatywać chociaż nie wiem nigdy nie próbowałem . 
u?ytkownik120039


Kulki i pellet jak najbardziej. Ziarna takie jak pytasz są, ale zabij nie pamiętam kto je miał... Typowo wędkarską kukurydzę ( tą twardą ) możesz lekko osuszyć na ręczniku papierowym, a potem na kilka chwil dajesz w zanętę ( typowo karipowy: stick mix lub method mix ), dużo wilgoci nie zostanie, a jeśli będziesz miał dobre PVA, spokojnie wytrzyma... Dla mnie sprawdzone PVA ma Korda i Fox, ale też i Traper, dla którego  ponoć dostarcza Fox... (2013/07/24 20:51)

JKarp


" Wybieram sie w na ryby w piatek i zostaje do soboty może niedzieli . Będe łowił na kulki proteinowe + pva . Chciałbym zapytać o to co najlepiej wkładać siatek PVA . Aktualnie mam pelet i kulki proteinowe czy są w sprzedaży jakieś kukurydze które nie rozpuszczają pva lub cos innego co dobrze przyciąga karpia . Jeszcze mam możliwość ugotować konopie  ale z siatki PVA raczej będzie ona  wylatywać chociaż nie wiem nigdy nie próbowałem . "
CześćNależy kukurydzę mocno nasolić lub mocno posłodzić ;-)Lub inne wyjście - trzymać ziarna w dobrych aminoliquidach, które nie rozpuszczają PVA.
JK (2013/07/24 21:12)

karolw17


Spróbuję wysuszyć tą kukurydzę . Dzieki za odpowiedz .  (2013/07/24 22:29)

Vayshan


Tak jak pisze JKarp. Najlepiej mocno posolić kukurydzę i gotowe. Podobno sól działa, także jako taki dodatkowy atraktor, "wabik". (2013/07/24 22:48)