Zaloguj się do konta

Pusty mały staw czy jest sens wpuszczać tam rybki

utworzono: 2012/09/03 18:27
jacek placekkk

a Więc staw ma wymiary jakieś 10x10 gł od 50cm do  1 metra dawniej było tam mnóstwo karasi i karpików pare pływało lecz staw był głębszy ryb tam teraz nie ma z przyczyn gdyż jak kopali kanalizacje przekop był przez stawek  dwa lata temu to było i teraz znów woda została zatamowana tylko jest jej mniej czy jest sens go zarybić czymś choćby paroma rybkami  jest to sąsiada staw starszego takiego dziadka i zawsze siedział tam i oglądał rybki i mam zamiar mu zrobić niespodziankę i coś wpuścić niech sie dziadzia cieszy co o tym sądzicie  [2012-09-03 18:27]

kamil11269

wpuść parę karasi i np. jednego karpika
[2012-09-03 18:40]

jacek placekkk

a czy rybki w tym przezimują w najgłębszym miejscu jest ok metra  [2012-09-03 18:44]

bonek18

Dokładnie karasia srebrzystego wpuścisz i będzie pływał. Do tego możesz spróbować pare karpi i zobaczysz jak to będzie wyglądało po czasie
[2012-09-03 18:47]

jacek placekkk

no to teraz wpuszczę mu karasie bo mam sporo małych w swoim stawie a karpiki mu wpuszczę na wiosnę żeby nie padły czasem zimą ja też mam staw w sumie tylko troszkę większ ok 20 x 6 może 7 m i głębokośc była ponad półtora metra  i nie mam dopływu do stawu już ok 3 miesięcy w najgłębszym miejscu też mam tak z metr wody teraz bo ubyło już ok 60 cm masakra u mnie jeszcze tak nie było ale rybki pływają nic im nie ma mam ok 30 karpi i karasie  liny szczupaka miałem też ale odłowiłem go miał ponad 60 cm a na jesień go wpuszczałem w tamtym roku to był taki pistolecik w tym roku też planuje wpuścić jak tylko wody najdzie  więcej jak będą jakieś większe opady [2012-09-03 18:56]

spinningista1

Pamiętaj że,jeżeli wpuścisz rybki na zimę to zrób przeręble by było im łatwiej pobierać im tlen
[2012-09-03 21:16]

RafBASS

Fajnie że myślisz o dziadziach.Wpuśc karasie i amury żeby glony zjadały. [2012-09-03 22:11]

lynx

Dokładnie karasia srebrzystego wpuścisz i będzie pływał. Do tego możesz spróbować pare karpi i zobaczysz jak to będzie wyglądało po czasie

Po jakie licho karpie? To juz lepiej kilka linków i trochę słonecznicy wtedy i Ty i dziadek będziecie zadowoleni.
[2012-09-03 22:12]

lynx

Fajnie że myślisz o dziadziach.Wpuśc karasie i amury żeby glony zjadały.

Poczekaj aż ci amury glony wyjedzą chcialbym to widzieć.
[2012-09-03 22:13]

lynx

Dokładnie karasia srebrzystego wpuścisz i będzie pływał. Do tego możesz spróbować pare karpi i zobaczysz jak to będzie wyglądało po czasie

Po jakie licho karpie? To juz lepiej kilka linków i trochę słonecznicy wtedy i Ty i dziadek będziecie zadowoleni.

Dopisuję.
Wpuśc troche płotki albo krasnopiórki będzie naprawdę przyjemnie.
[2012-09-03 22:15]