Zaloguj się do konta

Puste zacięcia na martwą rybkę.

utworzono: 2017/09/20 20:05
pawel-mach


W obecnym sezonie trafiają mi się niestety same puste zacięcia na metodę wymienioną w tytule. Mój zestaw wygląda następująco:
- hak o długości około 3 cm-plecionka 60-70 cm długości- krętlik- stoperek- ciężarek 60 g
Wszystkie puste zacięcia wychodziły przy bardzo podobnym braniu, a mianowicie spokojny odjazd przez kilka kilkanaście sekund, a następnie przez kolejne 30-60 sekund coraz szybsze wyciąganie żyłki w taki sposób, że nie nadążałem wypuszczać jej z kołowrotka.W tym momencie decydowałem się na zacięcie, które okazywało się nieskuteczne (nie czułem nawet oporu). Rybkę przebijam dwa razy hakiem w okolicach górnej płetwy (bliżej głowy rybki) . Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.  [2017-09-20 20:05]

ogtw

Napisz jeszcze, czy na haku po wyciągnięciu zestawu, jest jeszcze trupek, czy nie. [2017-09-20 20:50]

notaki

Napisz jeszcze, czy na haku po wyciągnięciu zestawu, jest jeszcze trupek, czy nie.
Dobre pytanie.
Jedyne co mnie ciut dziwi, to Twój upór w identycznym schemacie zacinania. ( pisze do autora tematu )
Skoro po odczekaniu półtorej minuty zacięcia są puste, czemu nie eksperymentujesz i nie spróbujesz ciąc praktycznie w tempo ( no może dosłownie po kilku sekundach )?

Skądinąd w przypadku suma ( a schemat brania  trochę pachnie mi sumem ) szybkie cięcie jest wskazane
Druga sprawa to samo zbrojenie . Opis nie pokaze czy przy nim nie popełniasz błędu.   [2017-09-20 21:05]

pawel-mach

Tak jest trupek, czasami trochę nadgryziony. Dotychczasowe branie odczytywałem jako branie sandacza traktując powolne wyciąganie żyłki jako pierwszy odjazd, a szybsze jako drugi, Czemu  szybsze zacinanie przy sumie jest wskazane ? Zdjęcie zbrojenie wstawię przy najbliższym wypadzie. Teraz mogę spróbować jeszcze dokładniej opisać. Hak przebijam w okolicach górnej płetwy bliżej głowy przeciągam cały hak z plecionką przez rybkę i następnie jeszcze raz przewijam hak z plecionką przez tą samą dziurę, w wyniku czego plecionka oplata grzbiet rybki. Hak ustawiam w taki sposób, że jego górna część przylega do ciała rybki (nie leży luźno na kilku cm plecionki). [2017-09-20 23:32]

ogtw

pod tym adresem jest dużo napisane o skutecznym zacinaniu.
https://forum.wedkuje.pl/f/pomocy-problem-z/884141
Jeżeli przy zacięciu haczyk uwalnia się od przynęty, to jest dużo większa możliwość zaczepienia się haczyka w pysku ryby. Moja propozycja: spróbuj łowić na kotwiczkę z dwoma ostrzami i zacinaj po kilku sekundach od zauważenia brania.
  [2017-09-21 08:46]