W obecnym sezonie trafiają mi się niestety same puste zacięcia na metodę wymienioną w tytule. Mój zestaw wygląda następująco: - hak o długości około 3 cm-plecionka 60-70 cm długości- krętlik- stoperek- ciężarek 60 g Wszystkie puste zacięcia wychodziły przy bardzo podobnym braniu, a mianowicie spokojny odjazd przez kilka kilkanaście sekund, a następnie przez kolejne 30-60 sekund coraz szybsze wyciąganie żyłki w taki sposób, że nie nadążałem wypuszczać jej z kołowrotka.W tym momencie decydowałem się na zacięcie, które okazywało się nieskuteczne (nie czułem nawet oporu). Rybkę przebijam dwa razy hakiem w okolicach górnej płetwy (bliżej głowy rybki) . Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.
Napisz jeszcze, czy na haku po wyciągnięciu zestawu, jest jeszcze trupek, czy nie.
Dobre pytanie. Jedyne co mnie ciut dziwi, to Twój upór w identycznym schemacie zacinania. ( pisze do autora tematu ) Skoro po odczekaniu półtorej minuty zacięcia są puste, czemu nie eksperymentujesz i nie spróbujesz ciąc praktycznie w tempo ( no może dosłownie po kilku sekundach )?
Skądinąd w przypadku suma ( a schemat brania trochę pachnie mi sumem ) szybkie cięcie jest wskazane Druga sprawa to samo zbrojenie . Opis nie pokaze czy przy nim nie popełniasz błędu. (2017/09/20 21:05)
Tak jest trupek, czasami trochę nadgryziony. Dotychczasowe branie odczytywałem jako branie sandacza traktując powolne wyciąganie żyłki jako pierwszy odjazd, a szybsze jako drugi, Czemu szybsze zacinanie przy sumie jest wskazane ? Zdjęcie zbrojenie wstawię przy najbliższym wypadzie. Teraz mogę spróbować jeszcze dokładniej opisać. Hak przebijam w okolicach górnej płetwy bliżej głowy przeciągam cały hak z plecionką przez rybkę i następnie jeszcze raz przewijam hak z plecionką przez tą samą dziurę, w wyniku czego plecionka oplata grzbiet rybki. Hak ustawiam w taki sposób, że jego górna część przylega do ciała rybki (nie leży luźno na kilku cm plecionki). (2017/09/20 23:32)
pod tym adresem jest dużo napisane o skutecznym zacinaniu. https://forum.wedkuje.pl/f/pomocy-problem-z/884141 Jeżeli przy zacięciu haczyk uwalnia się od przynęty, to jest dużo większa możliwość zaczepienia się haczyka w pysku ryby. Moja propozycja: spróbuj łowić na kotwiczkę z dwoma ostrzami i zacinaj po kilku sekundach od zauważenia brania. (2017/09/21 08:46)