Pudełko na pellet

/ 24 odpowiedzi
Witam,
Chcę zacząć przygodę z PELLETEM.
Oglądałem kilka filmików na YT, przejrzałem kilka for, wątków.Co nieco już wiem.
Chciałbym przy już pierwszej już wyprawie z pelletem, być "dobrze" wyposażony.Jak widziałem, najczęściej pellet rozrabia się w takich pudełkach, które wyglądają jak śniadaniowe ;)
Chcę sobie kupić taki, ale nie mogę nigdzie znaleźć. Wiem, że musi to być jakieś pudełka z  "perforacją".

Możecie podrzucić jakieś linki do tego?Jakieś allegro, albo sklepy internetowe.

Dzięki.
Jimson

Ja tam zawsze przygotowywuje w zwyklym wiaderku i wszystko dziala jak nalezy :D ale moze jestem nieprofesjonalny :D Pozdrawiam (2015/06/14 22:05)

użytkownik139006

Don Majorro właśnie padłeś ofiarą maszyny marketingowej.....nie podążaj tą drogą bo zbankrutujesz. (2015/06/14 22:39)

DonMajorro

Nie chodzi mi o profesjonalność czy jej brak. Jestem amatorem, i nim mam zamiar zostać - łowię bo lubię.
Co do ofiary maszyny marketingowej - nigdy w życiu bym się o to nie podejrzewał. Raczej zawsze weryfikuje to co kupuje (pod kątem ceny i jakości).
Jeśli uważacie, że zwykłe takie pudełko śniadaniowe z supermarketu za 5 zł wystarczy - to dla mnie świetna wiadomość, bo takich pudełek mam chyba z 20.
Pytanie w takim razie o namaczanie pelletu. Czy jak będę rozrabiał w takim pudełku to jak wodę z niego odprowadzić?
Bo jak rozumiem, przygotowanie wygląda w ten sposób - 1. Wsypuje pellet do pudełka, 2. Wlewam wodę (na równi z pelletem), 3. Czekam ok 20 minut, 4. Mieszam, tutaj można dodać jakieś dodatki. 5. Odsączam wodę i już.

Tak? (2015/06/15 06:47)

DonMajorro

Aaa, no i bez przesady.
Znalazłem takie pudełko na Allegro, kosztuje 13 zł. To nie majątek. (2015/06/15 06:49)

pstrag222

napewno nie czekasz około 20 minut.

jesli bedziesz uzywał peletu powiedzmy 2mm to czekasz około 2 minut (2015/06/15 07:05)

DonMajorro

Słyszałem właśnie różne opinie. Będę korzystał z 2 mm, dzięki za wskazówkę. (2015/06/15 07:48)

pstrag222

wszystko zalezy od peletu

ja kupuje teraz na wage i musze go moczyc troszke dłuzej, ale np. pelet lorpio który moim zdaniem jest fenomenalny mocze równo 2 minuty i jest gotowy, tylko cena

używałem również bodajże 6mm i po 5 minutach był gotowy do użycia

wszystko zalezy od firmy (2015/06/15 10:01)

DonMajorro

Kupiłem taki na wagę na początek http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5439272651 (2015/06/15 10:25)

Jimson

Poprostu musisz co pol minuty sprawdzac czy juz jest gotowy czy jeszcze nie. Lepiej zawsze zeby Ci wyszedl za suchy niz za mokry. A wode odprowadzasz najlepiej sitem a jak nie masz albo zapomnisz zabrac no to normalnie wylewasz tylko przytrzymujac pellet zeby nie polecial z nia :D (2015/06/15 12:12)

Haryyy5

przyjmuje się że przy pellecie 1mm = 1min.
PELLET 2mm moczy się 2 min, 5 mm - 5min. Oczywiście to tak mniej więcej, nie ma co stać nad wiaderkiem z zegarkiem w ręku bo każdy pellet jest inny. Na wyczucie :) (2015/06/15 12:16)

DonMajorro

To jak już konkretniej o samym pellecie rozmawiamy, to powiedzcie mi, jaki ma być pellet, który zakładamy na haczyk (włos).
Jaki rozmiar pelletu?Jaki rozmiar haczyka?Jaki pellet do tego najlepszy (marka, firma)?
Jak go zakładacie? Na gumkę, czy tak jak kulkę p.? (2015/06/15 20:57)

pstrag222

Ja stosuje
od 6mm do 12mm

również dobrze ryby reagują na kulki pływające ja stosuje 10mm

co do marki to różne, w zależności co jest w sklepie jak i mojego widzi mi się a najczęściej to biorę pelet na wage bo mi to najtaniej wychodzi (2015/06/15 21:33)

Pierre87

Ja najczęściej stosuje palety na włosie z push stopem w rozmiarze 8-12 mm kulki zakładam przy użyciu takiej igiełki z zadziorem nie pęka i nie trzeba wiercic najlepiej sprawdzaly mi się pellety od lorpio red halibut 10 mm ale z tym trzeba kombinować bo na innej wodzie brały na metod Basic 8 mm też od lorpio, kulki okazały się skuteczne w tym roku na jazia na wodach na których łowie do wszystkiego musisz dojść kombinuj i eksperymentuj każda woda jest inna i ryby różnie reagują (2015/06/15 21:43)

DonMajorro

A na gumkę czy zwykłego włosa zakładać? Żeby nie spadł.. (2015/06/16 09:23)

Jędrula

A na gumkę czy zwykłego włosa zakładać? Żeby nie spadł..

Możesz na gumkę , na włos , widziałem też drut w kształcie ślimaka itp . jest tego trochę na rynku , zapytaj w sklepie to Ci podpowiedzą . Ogólnie gumka to fajna sprawa , jeszcze jak masz dobrej jakości gumki to możesz je przebijać hakiem , jeszcze lepiej trzymają pellet czy dumbelsy . (2015/06/16 09:40)

Pierre87

Ja gumki też stosowałem w zeszłym roku teraz przerzucilem się na push stopy gumki kupowałem tylko drennana miałem raz te od Jaxona jak kupowałem przyrząd do nakładania gumek (teraz uważam że nie jest konieczny aczkolwiek ułatwia zakładanie) i Jaxon ma gumki bardzo złej jakości (2015/06/16 11:09)

DonMajorro

Kupiłem dzisiaj pellet 6mm na wagę (6 różnych smaków), i do tego haczyki z gumkami - o takie: http://krokodyl.sklep.pl/view/11213
Zastanawiam się teraz jak nałożyć pellet na tą gumkę..? Od razu mówię, nie kupiłem żadnego specjalnego sprzętu do tego (nie wiem, czy to na coś się przyda, ale wiertełko i igłę do nakładania kulek mam).
Pomożecie? ;) (2015/06/16 17:32)

DonMajorro

W sumie to zapomnijmy o tm ostatnim pytanianiu.Przed chwilą założyłem na gumkę (haczyk 14) pellet o rozmiarze 6 mm. Bez żadnych urządzeń, przyrządów. 10 sekund i już. Bez problemowo :)
Ale w sumie inne pytanie mi się nasunęło.
Na jakie haczyki łowicie za pomocą pelletu, i co na nie łapiecie/złapaliście? (2015/06/16 19:20)

DonMajorro

No i?
Nie można od razu dowiedzieć się innych rzeczy? (2015/06/16 20:36)

użytkownik26223

No i?
Nie można od razu dowiedzieć się innych rzeczy?

Widocznie kolega spines chciałby abyś wykazał się odrobiną własnej inicjatywy i poszukał odpowiedzi na swoje pytania.

Na tym forum jest od groma tematów o haczykach,pelletach itd itp.
Jest też google ,jest you tube (2015/06/16 21:00)

DonMajorro

Szukam też sam, ale czasem miło jest jak się zada pytanie, a ktoś na nie odpowie.
Ale ok. 
Zgodnie z tytułem tematu, jest on wyczerpany.
Odpowiedzi na inne swoje pytania, będę szukał gdzieś indziej.

Temat do zamknięcia. (2015/06/16 21:10)