Pudełko na blaszki i mormyszki

/ 7 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Jestem w trakcie robienia pudełeczka pod lodowego.
Potrzebuję pianki do wpinania blaszek pod lodowych i mormyszek, moglibyście podrzucić mi jakiś pomysł gdzie mogę kupić lub z kond mógłbym wziąć  taka piankę ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam. 
Artur z Ketrzyna

możesz zamontować gąbeczkę jest delikatniejsza i chyba lepsza pod mormyszki, które mają delikatniejsze haki (tapicernia lub jakiś stary mebel tapicerowany, zmywak itd). lub piankę którą znajdziesz w kartonach od ADG. (2014/11/03 20:59)

Maciekjpl

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz. Tak myślałem o piance pod akwarium ale nie jestem pewien. Myśli Pan ze ta gąbeczka nie będzie się rwać przy wyciąganiu mormyszki ??
Pozdrawiam 
Artur z Ketrzyna

Będzie się z czasem rwać, więc i z czasem wymienisz.
Ale jak wskazałem, pod mormyszki jest lepsza zwykła gąbka. (taka używana w tapicerstwie) czasami też jest używana jako przekładka, zabezpieczenie elementów szklanych.

Ja mam w pudełku na blaszki i mormyszki, właśnie taką zwykłą gąbkę. A zrobiłem je z pudełka po plakatówkach (Takiego jak piórnik. Ma zawiaski i jest płaskie, tak więc i w kieszeni kurtki się mieści)

A piankę używałem w pudełku na haczyki (teraz haczyki przechowuje w oryginalnych opakowaniach)

A w wędkarskim, kumpel zrobił sobie tablice pod mormychy i blaszki, z płyty pieśniowej, i naklejonych pasków podkładów piankowych pod panele podłogowe. Dużo lepsze te grube szare, od tej foli piankowej. (2014/11/04 06:47)

Maciekjpl

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
A jak przymocować tą gąbeczkę by potem można było ją wymienić ??
Pozdrawiam
Zuczki Podlodowe

Bardzo funkcjonalne jest pudełko do sztucznych much. Ma wypełnienie z gęstej pianki z nacięciami, która nie niszczy się nawet przy wielokrotnym wpinaniu przynęt. Kolejnym plusem jest wielkość umożliwiająca schowanie w kieszeni oraz zapięcie które nawet przemarźniętą ręką da się otworzyć. Koszt to ok 10zł a pojemność takiego pudełeczka dużo większa niż potrzeba (chyba że ktoś łowi na mormyszki, diabełki, żuczki podlodowe itd. a wszystko w wielu wersjach kolorystycznych). (2014/11/12 13:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zuczki Podlodowe

Pianka od akwarium sprawdza się doskonale, jest tania, łatwo dostępna i można ją często wymieniać (bo łatwo się niszczy). Gąbkę odradzam bo trzyma dużo wilgoci i rdzewieją w niej haki. Podstawą jest oczywiście dobre pudełko, w które owy materiał zamierzamy wkleić.
(2014/11/12 13:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zuczki Podlodowe

Co do mocowania polecam taśmę dwustronną ... (2014/11/12 13:54)