Puchar Polski

/ 20 odpowiedzi
Po raz kolejny władze państwowe, odpowiednie służby oraz PZPN dopuściły do skandalu na jednym ze stadionów.
Od kilku dni możemy oglądać, słuchać i czytać w mediach wypowiedzi różnych sprawozdawców i komentatorów oceniających to wydarzenie i szukających tzw "winnych'.  Policja jakoś ich nie znajduje !
Liczne konferencje prasowe gonią inne dotyczące tego tematu.
Temat jest gorący !
Nie ma winnych, premier straszy, podejmowane są decyzje uderzające w społeczeństwo i kibiców. Dla doraźnych celów politycznych wojewodowie zamykają stadiony dla miłośników piłki nożnej !!!!!!!

Na razie  BANDYCI, KIBOLE, PSEUDOKIBICE  I  WANDALE  GÓRĄ  !!!

Co Wy na to ?

baloonstyle

Co ja na to ....
Uważam że to nie wina rządu, policji, PZPN, czy wojewody. To jest tylko i wyłącznie wina cymbałów co zaczęły te zamieszanie na trybunach. Jak by na stadiony chodzi kibice a nie bydło taka sytuacja nie miała by miejsca. (2011/05/06 08:09)

ryukon1975

Uważam że to nie wina rządu, policji, PZPN, czy wojewody. To jest tylko i wyłącznie wina cymbałów co zaczęły te zamieszanie na trybunach. Jak by na stadiony chodzi kibice a nie bydło taka sytuacja nie miała by miejsca.

Dlatego mnie nikt nigdy nie zobaczy na meczu piłki nożnej.W Polsce ten pseudo sport już powinien dawno zmienić nazwę - piłka nożna/mma -lub- wykopy piłki/kopanie się po głowach (2011/05/06 08:14)

baloonstyle

Niestety tak to wygląda, mamy takie słabe prawo i tak wszyscy są powiązani ze nic nam nie pomoże. (2011/05/06 08:20)

82marco

W Anglii poradzili sobie z tym problemem wprowadzając wysokie kary pieniężne za wtargnięcie na boisko i dymy na trybunach.

Jakby tacy idioci dostali po 10.000 zł kary za wbiegnięcie na murawę to następnym razem dwa razy by się zastanowili.

(2011/05/06 09:58)

baloonstyle

W Anglii poradzili sobie z tym problemem wprowadzając wysokie kary pieniężne za wtargnięcie na boisko i dymy na trybunach.

Jakby tacy idioci dostali po 10.000 zł kary za wbiegnięcie na murawę to następnym razem dwa razy by się zastanowili.

No i tu się kolego mylisz, już były przypadki że niektórzy dostali po 10-15 tys zł kary. w takim momencie odbywa się zbiórka na meczu po symboliczna złotówkę, pięciozłotówkę i już kara zapłacona.To nie pomoże.

Mysle ze jedynym wyjściem z sytuacji to obroże na nogach tak jak na wyspach, tylko my nie mamy takiego systemu i prawnie jakoś to źle u nas wygląda.

(2011/05/06 10:05)

dragolinmarco

nie wiem czy by się zastanowili bo oni nie myślą polska piłka jest totalnym dnem i to bez dna,byle do przodu dziwie się osobą co fascynują się polską ligą (czym się tu fascynować..??  pytam)
pozdrawiam kibic brydza:) (2011/05/06 10:28)

baloonstyle

Ja kibicuje Polskiej piłce, może nie fascynuję się , ale interesuję się bardzo.Nie kibicuję Lechowi ale ten klub pokazał ze nie tak daleko nam do europy.Liga jest obecnie bardzo wyrównana a co za tym idzie za rok wszystkie kluby się wzmocnią co spowoduje kolejne podniesienie poziomu ligi.
Polska liga nie jest taka zła, zły jest tylko zarząd PZPN. (2011/05/06 10:36)

piaho80

Ustawki zalegalizować niebyło by takich sytuacji.

Proponuje też stworzyć lige kiboli  a piłkarzy posadzić na trybunach(i tak nie umieją grać).Po jednym-dwóch sezonach wybili by się ,zamiast piłki dać maczety topory a sędziów zastąpić kilkoma ochroniarzami.

(2011/05/06 10:37)

baloonstyle

Proponuje też stworzyć lige kiboli  a piłkarzy posadzić na trybunach(i tak nie umieją grać).Po jednym-dwóch sezonach wybili by się ,zamiast piłki dać maczety topory a sędziów zastąpić kilkoma ochroniarzami.

Przesadzasz, nie jest tak źle. (2011/05/06 10:45)

piaho80

Przesadzasz, nie jest tak źle.

Ale mieli byśmy nowy sport narodowy i to z niezłymi wynikami w europie a może i na świecie (2011/05/06 11:06)

baloonstyle

Hehe no pewnie tak :)) Kwestia tylko czy by się przyjął :)) (2011/05/06 11:17)

dealer081

angielscy kibole byli uwazani za jednych z najgorszych w europie wszystkie murawy byly tam ogrodzone od trybun wielkimi ogrodzeniami a jednak dali sobie z nimi rade,niestety nasz zad tylko duzo mowi tympardziej teraz przed wyborami parlamentarnymi nic poza tym,jesli kibole chca sie pozabijac na ustawkach w ustronych miejscach to niech to robie lecz niech na stadionach zachowaja troche kultury (2011/05/06 12:35)

hubi

Witam a ja myślę ze to wszystko zależy od wychowania w kazdej grupie ludzi znajdą się czarne owce ja już od dawna nie chodzę na mecze piłki nożnej chodzę na żuzel tam nie ma tego co na boiskach piłkarskich tam spokojnie można zabrać najmniejsze dzieci i włos z głowy im nie spadnie pozdrawiam koledzy. (2011/05/06 21:42)

skierki

Nie jest tak źle jak piszecie. Podejrzewam, że opieracie się na tym co widzicie w mediach, a one pokazują to co się sprzeda i jest w danym momencie modne.
Oglądałem wczoraj mecz Legii z Koroną w telewizji, mecz rozgrywany przy pustych trybunach ( kibice dopingowali spod stadionu), tyle ile mięsa doszło do moich uszu z ust piłkarzy, trenerów - to nie usłyszałem nigdy podczas meczu z kibicami. (2011/05/07 12:41)

Slyder

Media mediami, a nie ulega żadnej wątpliwości, że strach z dziećmi iść na stadion. Zawsze jakieś oszołomomy narobią zadymy i tyle. Polacy nie umieją kibicować na meczach piłki nożnej. (2011/05/07 12:46)

użytkownik66617

Piłka nożna to jest sport ludzi prostych. W Reprezentacji Polski na ostatnim mundialu nie było ani jednego zawodnika z wyższym wykształceniem. To jest taka grupa społeczeństwa która miała bliżej na boisko niż do szkoły. Nie chciałbym być źle odebrany bo zawsze jestem sercem z Reprezentacją. (2011/05/07 12:47)

skierki

Media mediami, a nie ulega żadnej wątpliwości, że strach z dziećmi iść na stadion. Zawsze jakieś oszołomomy narobią zadymy i tyle. Polacy nie umieją kibicować na meczach piłki nożnej.

Piszesz to na podstawie własnych doświadczeń, czy obrazu medialnego. Kiedy byłeś ostatnio na meczu piłkarskim? Chodziłem na mecze z ojcem, teraz chodzę kilka razy w roku z synem, czasami z również żoną i uwierz czuję się bezpiecznie. (2011/05/07 12:51)

Diablo

Często zdarza mi się jechać autobusem miejskim wraz z "kibicami" którzy jadą na mecz. Piwa w rękach, połowa już mocno pijanych, przyśpiewki w których co drugie słowo to wulgaryzm. Skaczą po autobusie trzęsą nim na boki. Ludzie odwracaja wzrok i słychać westchnienia ulgi kiedy to bydło wysiądzie.
Jestem świadomy że większość kibiców to normalni ludzie, którzy chcieliby obejrzeć mecz w dobrej atmosferze. Ale kilkudziesięciu takich jak w autobusie i impreza nie ma prawa się udać bo coś głupiego im do łbów przyjdzie.
Badanie alkomatem przy wejściu na mecz rozwiązało by wiele problemów. (2011/05/07 12:58)

ryukon1975

Piszesz to na podstawie własnych doświadczeń, czy obrazu medialnego. Kiedy byłeś ostatnio na meczu piłkarskim? Chodziłem na mecze z ojcem, teraz chodzę kilka razy w roku z synem, czasami z również żoną i uwierz czuję się bezpiecznie.

Po tym co widziałem jakiś czas temu na dworcu PKP w miescie które ma drużyny 2-3 ligi ,to na mecz nie pójdę do końca życia.Pijani gówniarze(kibice) i policja-co tam między nimi ma robić normalny człowiek? (2011/05/07 13:04)

skierki

Często zdarza mi się jechać autobusem miejskim wraz z "kibicami" którzy jadą na mecz. Piwa w rękach, połowa już mocno pijanych, przyśpiewki w których co drugie słowo to wulgaryzm. Skaczą po autobusie trzęsą nim na boki. Ludzie odwracaja wzrok i słychać westchnienia ulgi kiedy to bydło wysiądzie.
Jestem świadomy że większość kibiców to normalni ludzie, którzy chcieliby obejrzeć mecz w dobrej atmosferze. Ale kilkudziesięciu takich jak w autobusie i impreza nie ma prawa się udać bo coś głupiego im do łbów przyjdzie.
Badanie alkomatem przy wejściu na mecz rozwiązało by wiele problemów.

I tu jest właśnie pies pogrzebany, bo zamiast zamykać stadiony policja powinna eliminować tych którzy łamią prawo, ale łatwiej i bardziej opłacalnie jest złapać kierowcę który przekroczył prędkość lub rowerzystę po piwku, niż bezmózga który rzuca kratą w ochronę. W Bydgoszczy było około 13 tyś.ludzi, z tego rozrabiało myślę nie więcej niż 200-300. Ile z tych osób zostało złapanych i oskarżonych.
Do tego dochodzi włażący we wszystko interes polityczny, przy każdej możliwej sytuacji politycy chcą ugrać coś dla siebie. ( np.w zamieszaniu związanym z wojną z kibolami rząd szybciutko uchwalił budżet na następny rok.)

Edyta: Nie wiem dlaczego wzięło mój post w ramkę jako blockquote dlatego swoją odpowiedź zaznaczyłem kursywą

(2011/05/07 13:23)