Pszenica zapachowa

/ 4 odpowiedzi
Cześc,chciał bym zrobic sobie kilka małych słoiczków pszenicy o różnych zapachach czy jest to wogóle możliwe?Jak ugotuje ziarno z jakimś zapachem np;miód wsypie do małego słoiczka i zagotuje to czy ona mi sie niezepsuje? Prosze o podpowiedz,DZIĘKI.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban

Być może wsypana "na gorąco" (pasteryzacja) wytrzyma trochę,a w innym wypadku nie wróżę nic dobrego co dłuższego przechowywania.  (2013/05/21 18:40)

krzysiek101905

ja mam pszenice to ją miele tak jak dla kaczek i susze jest wtedy możliwe długie jej przechowanie, a miód, kukurydze, atraktory czy nawet olejki waniliowe do ciast dodaje do tego gdy rozrobię to tak jak zanętę z wodą dobrze też jest dodać trochę startego chleba lub bułki tartej. Robię tak od roku i na razie widzę efekty jak przy normalnej kupnej zanęcie.POLECAM (2013/05/21 19:30)

marciano

jeżeli ja ugotujesz z jakimś  atraktorem to później możesz ja zawekować w słoiczku, tak jak robi się rożnego rodzaju przetwory z warzyw  czy owoców ( mama czy babcia powie Ci jak to zrobić ) tylko teraz pytanie czy pod wpływem czasu pszenica nie rozmięknienigdy tak nie robiłem ale próbuj może się uda (2013/10/21 10:16)